Kritické myslenie 7 - Rozhodovanie na základe dôkazov

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Cena: 35,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
1:10 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Naučte sa vyhodnocovať kvalitu informácií a silu dôkazov. Nie je totiž dôkaz ako dôkaz. Príďte veciam na kĺb a zlepšite svoj úsudok a rozhodovanie.

V kurze si osvojíte

Rozhodujeme sa na základe našich predstáv o svete. Čím presnejšie naše predstavy zodpovedajú skutočnosti, tým lepšie rozhodnutia robíme a tým lepšie výsledky dosiahneme. Problém ale je, že veľa našich presvedčení je zlých. Preto je dôležité zakladať svoje predstavy o svete na spoľahlivých informáciách, dôkazoch a faktoch. Inak riskujeme, že budeme veriť nezmyslom.

Umenie informácie spochybniť a kriticky vyhodnotiť ich kvalitu, je kľúčové pre odhalenie toho, ako to v skutočnosti je. Či už teda riešite ako riadiť firmu, vychovávať deti, liečiť chorobu alebo takmer čokoľvek iné, budú sa vám hodiť metódy a princípy kritického myslenia pre zhodnotenie kvality informácií a sily dôkazov. V tomto kurze sa naučíte ako na to.

V kurze sa naučíte:    

 • Metódy pre vyhodnocovanie kvality informácií a sily dôkazov  
 • Základné princípy kritického myslenia pre analýzu pravdivosti tvrdení  
 • Aké chyby v úsudku robíme, prečo ide o omyly a ako to robiť lepšie  
 • Ako sa rozhodovať v situácii, kedy pripadá do úvahy viac možných vysvetlení  
 • Filozofické britvy, ktoré vám pomôžu odfiltrovať nezmysly  
 • Aký je rozdiel medzi koreláciou a kauzalitou a ako funguje regresia k priemeru  
 • Počítať a graficky odvodzovať pravdepodobnosti rôznych možností vo svetle dôkazov pomocou Bayesovho teorému.

Kurz je určený pre:    

 • Manažérov a podnikateľov  
 • Analytikov  
 • Lekárov  
 • Novinárov  
 • Sudcov a vyšetrovateľov  
 • Jednoducho všetkých, ktorí pracujú s informáciami.

Osnova kurzu

Rozhodovanie na základe dôkazov
Celková dĺžka videí
1:10 hod
Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

89 %

70 hodnotenie
46x
14x
7x
1x
2x

Vladimír K.

Opäť skvelý kurz zo série kurzov kritického myslenia. Výhodou štúdia je fakt, že sa k nemu dá vrátiť, čo isto aj urobím. Ďakujem.

Reakcia lektora:

“Děkuji Vladimíre, že jste se vrhl s takovou vervou na všechny kurzy. Jsem rád, že se vám líbily. Přeju hodně zdaru v novém roce! :)“


Hana P.

Mějte otevřenou hlavu, ale ne tolik aby vám z ní vypadl mozek. Geniální myšlenka :)

Reakcia lektora:

“Jsem rád, že to vidíte podobně. ;)“


Jana K.

***

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.