Kritické myslenie 7 - Rozhodovanie na základe dôkazov

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Naučte sa vyhodnocovať kvalitu informácií a silu dôkazov. Nie je totiž dôkaz ako dôkaz. Príďte veciam na kĺb a zlepšite svoj úsudok a rozhodovanie.

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:10 hod

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Rozhodujeme sa na základe našich predstáv o svete. Čím presnejšie naše predstavy zodpovedajú skutočnosti, tým lepšie rozhodnutia robíme a tým lepšie výsledky dosiahneme. Problém ale je, že veľa našich presvedčení je zlých. Preto je dôležité zakladať svoje predstavy o svete na spoľahlivých informáciách, dôkazoch a faktoch. Inak riskujeme, že budeme veriť nezmyslom.

Umenie informácie spochybniť a kriticky vyhodnotiť ich kvalitu je kľúčové pre odhalenie toho, ako to v skutočnosti je. Či už teda riešite, ako riadiť firmu, vychovávať deti, liečiť chorobu, alebo takmer čokoľvek iné, budú sa vám hodiť metódy a princípy kritického myslenia pre zhodnotenie kvality informácií a sily dôkazov. V tomto kurze sa naučíte, ako na to.

V kurze sa naučíte:    

 • metódy pre vyhodnocovanie kvality informácií a sily dôkazov,  
 • základné princípy kritického myslenia pre analýzu pravdivosti tvrdení,  
 • aké chyby v úsudku robíme, prečo ide o omyly a ako to robiť lepšie,  
 • ako sa rozhodovať v situácii, keď pripadá do úvahy viac možných vysvetlení,  
 • filozofické britvy, ktoré vám pomôžu odfiltrovať nezmysly,  
 • aký je rozdiel medzi koreláciou a kauzalitou a ako funguje regresia k priemeru,  
 • počítať a graficky odvodzovať pravdepodobnosti rôznych možností vo svetle dôkazov pomocou Bayesovho teorému.

Kurz je určený pre:    

 • manažérov a podnikateľov,  
 • analytikov,  
 • lekárov,  
 • novinárov,  
 • sudcov a vyšetrovateľov,  
 • jednoducho všetkých, ktorí pracujú s informáciami.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. Študoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

89 %

84 hodnotenie
56x
16x
8x
2x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Vladimír K.

Opäť skvelý kurz zo série kurzov kritického myslenia. Výhodou štúdia je fakt, že sa k nemu dá vrátiť, čo isto aj urobím. Ďakujem.

Reakcia lektora:

“Děkuji Vladimíre, že jste se vrhl s takovou vervou na všechny kurzy. Jsem rád, že se vám líbily. Přeju hodně zdaru v novém roce! :)“


Hana P.

Mějte otevřenou hlavu, ale ne tolik aby vám z ní vypadl mozek. Geniální myšlenka :)

Reakcia lektora:

“Jsem rád, že to vidíte podobně. ;)“


Jana K.

***

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.