Rýchla orientácia vo firemných financiách

Kurzom sprevádza  Jaroslav Mydlo

Vhodné na počúvanie

Zorientujte sa vo finančných pojmoch, skratkách a na prvý pohľad nepodstatných otázkach, ktoré na vás občas vychrlia kolegovia z financií.

24,00 € s DPH

Celková dĺžka

33 min

Počet lekcií

17

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Zisk, výnosy, marža, čierne a červené číslá, fakturácia, P&L...

Ak financiám trochu rozumiete, je vám jasné, čo tieto pojmy znamenajú. Pokiaľ ale pri čítaní e-mailu od vášho manažmentu vôbec neviete, ako na tom vaša firma je, pustite sa do tohto kurzu.

Pochopíte v ňom často omieľané výrazy zo sveta firemných financií. Hovoriť budeme jednoducho, všetko si ukážeme na príkladoch a mätúce detaily si necháme na inokedy.

V kurze: 

  • Na jednoduchých príkladoch pochopíte základné finančné pojmy, ktoré v práci občas začujete.
  • Uvedomíte si rozdiely medzi finančnými pojmami, ktoré zdanlivo znamenajú to isté.
  • Získate základný vhľad do sveta kolegov z financií, ktorí vám niekedy kladú na prvý pohľad podivné a nepodstatné otázky.

Kurz je určený pre:

  • Všetkých zamestnancov, pre ktorých financie nie sú denným chlebom.
  • Ľudí, ktorí si chcú letmo zopakovať základné pojmy podnikových financií.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jaroslav Mydlo

Finančný riaditeľ

Do financií rôzne veľkých firiem nahliadam každý deň už vyše 10 rokov. Najskôr z pozície audítora, neskôr ako poradca pri fúziách a akvizíciách významných korporácií a teraz pôsobím ako finančný riaditeľ pre skupinu firiem v strednej a severnej Európe. Skúsenosti som nazbieral a dodnes zbieram v Česku i zahraničí. Od čísiel a tabuliek rád oddychujem na horách, ďalekých cestách, behaním, pri dobrom jedle alebo sledovaním japonských animé.

Spojiť sa môžeme napríklad cez môj Linkedin.

Hodnotenie kurzu

91 %

293 hodnotenie
196x
77x
15x
2x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Radovan R.

Rychle rozpravanie. Jednoducho vysvetlene, ale pre uplneho laika to bude tazsiie


Lucie M.

Perfektní kurz pro zopakování, děkuji!


Vladimír K.

Výborný kurz pre základné pochopenie ziskov a strát. Ďakujem.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.