Sebakoučovanie

Kurzom sprevádza  Zita Henselová

Vhodné na počúvanie

Ako lektor a kouč som sa počas svojej takmer dvadsaťročnej praxe presvedčila, že naozaj každý človek chce žiť spokojný a šťastný život. A tiež viem, že pre každého z nás to znamená niečo iné: iné sny, iné ciele. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:02 hod

Počet lekcií

12

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Čo ale máme spoločné je to, že za nás nikto náš život žiť nebude a ani nemôže. Jediný, kto pre svoje šťastie a spokojnosť môže niečo urobiť, sme my sami. Na jednu stranu je to dobre, aspoň nie sme závislí na ľubovôli druhých, ale na druhú stranu pre to naozaj musíme niečo urobiť. Všetko, čo potrebujeme na dosiahnutie svojich cieľov a svojej vlastnej spokojnosti, už máme, len to zatiaľ možno naplno nevyužívame.

Signály, že niečo vo vašom živote nie je dobré, niekedy nevnímate, alebo ich dokonca ignorujete. Kvôli nedostatku času sa ani na chvíľu nezastavíte. To potom vedie k tomu, že svoje zdroje naplno nevyužijete a svojich cieľov nedosiahnete. Ak vnímate, že potrebujete vo svojom osobnom alebo pracovnom živote niečo zmeniť alebo sa niečo nové naučiť, môžete sa do toho pustiť hneď teraz. Budete sami sebe koučom a využijete naplno zdroje, ktoré už teraz máte.

V kurze sebakoučovania sa dozviete ako žiť svoje ciele a sny. Budete na svojej vlastnej ceste a povedie vás vlastná hlava aj srdce. Kurz vám umožní zastaviť sa a rozšíriť svoj uhol pohľadu na akúkoľvek situáciu a vybrať si to najlepšie riešenie. Naučíte sa myslieť inak a pripravte sa na to, že potom už vám to zostane.

V čom je rozdiel medzi bežným a koučovacím myslením?

  • Hlavne v tom, že miesto autopilota, ktorý riadi váš život, preberáte riadenie vy sami a učíte sa zo svojich skúseností, chýb aj úspechov.  
  • Premýšľate o tom, čo vlastne chcete, a pozeráte sa dopredu.  
  • Miesto príčin problémov hľadáte riešenie.  
  • A ste presvedčení o tom, že všetko, čo naozaj chcete, môžete mať - spokojnosť, dobrú prácu aj dobré vzťahy.  
  • Sami v procese koučovania rozhodujete, čo urobiť a ako sami si plánujete cesty k cieľu.

Hlavnou výhodou sebakoučovania je to, že koučov, teda vás samotných, máte stále po ruke. Sebakoučovaniu sa venujete podľa svojich časových možností. Ste celkom flexibilní. Môžete si dovoliť viac lekcií, než keby ste spolupracovali s externým koučom. A pritom filozofie aj metódy vychádzajú z rovnakých základov a prinášajú rovnakú hodnotu.

Už po absolvovaní tohto základného kurzu sa v sebakoučovaní veľa posuniete. Umožní vám to hneď začať so zmenami, ktoré chcete a potrebujete.

Ja neviem, či budete hneď excelovať v umení žiť podľa vlastného scenára, ale môžem vám sľúbiť, že budete vedieť ako na to.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Zita Henselová

Systemická koučka a lektorka leadershipu a osobného rozvoja

Motto:

„Keď bežíš sám, bežíš rýchlo, keď bežíš s ostatnými, dobehneš ďalej.”

Ako kouč študovala systemický prístup, neurolingvistické programovanie, naratívnu psychológiu a rodinné systemické konštelácie. Všetky tieto zdroje prepája a využíva v práci s klientmi aj v živote.

Viac než dvadsať rokov sa venuje rozvoju ľudí a pomáha im využiť ich potenciál naplno.

Okrem koučovania jednotlivcov aj celých tímov vedie praktické tréningy sociálnych zručností so zameraním na riadenie ľudí, vyjednávanie a prezentáciu. Jej klientmi sú top manažéri aj celé pracovné tímy popredných českých aj zahraničných firiem. Verí, že koučovanie je naozaj pre každého. Teší ju sledovať konkrétne prejavy pokroku, dobrých zmien a rastu svojich klientov. A ešte viac ju baví, keď vidí svojich klientov spokojných.

zitahenselova.cz

Hodnotenie kurzu

84 %

560 hodnotenie
302x
134x
77x
32x
15x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Karel D.

Tudy ne, přátelé. Nudný a uspávací přesnes. Obsahově snůška blábolů. Sorry. Asi umřu nezkoučován, tohle byvh si nikdy neudělal.


Martin Páleš

Velmi dobre vysvetlene.


Radek H. B.

Rozhodně je na čem pracovat :). A těším se na to! Děkuji :). Velmi povedený kurz!

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.