Šikana v práci: ako ju rozpoznať a riešiť

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Michaela Švejdová Česky

Cena: 24,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
40 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Vedeli ste, že so šikanou má skúsenosti každý 5. zamestnanec a až 18 % ľudí odchádza z firmy z dôvodu zlého zaobchádzania? Šikana je aktuálna nielen v školách, ale aj v práci. Čo v takej situácii robiť a je vôbec cesta von?

Púšťať na kašľajúceho kolegu zámerne klimatizáciu, meniť mu prístupové heslá, aby nemohol pracovať alebo ho dokonca fyzicky napádať. Aj to sú prejavy šikany na pracoviskách. Väčšina ju začne riešiť neskoro alebo ju neriešia vôbec. Šikana sama od seba neprestane a jednotlivec je na ňu krátky.  

Fenoménom zodpovedných organizácií a firiem dnešnej doby je šikanu efektívne riešiť a nastavovať vhodné opatrenia. V kurze sa dozviete, ako sa môže obeť alebo vedenie vyvarovať základných chýb a pomôcť svojim kolegom. Zorientujte sa v problematike vzťahovej patológie a môžete ešte viac podporovať dôstojné pracovisko v praxi. 

 V kurze sa dozviete:

  • Čo je a čo nie je šikana
  • Aké sú najčastejšie útoky šikany
  • Aké sú prejavy, priebeh a tiež jej dôsledky
  • Ako šikanu v práci riešiť
  • Ako sa chrániť a kde hľadať pomoc
  • Ako sa nestať obeťou, mobberom
  • Ako šikanu zastaviť tým, že ju nebudete podporovať

Pre koho je kurz určený:

  • pracovníkom vo firme, ktorým môže otvoriť oči a dozvedieť sa, ako pomôcť obetiam šikany
  • personalistom a manažérom, ktorým návod prvej pomoci pomôže pri rýchlom odhalení a zastavení šikany
  • ale tiež obetiam šikany, ktoré môžu získať návod na riešenie svojho problému

Osnova kurzu

Michaela Švejdová

Michaela Švejdová

konzultantka v oblasti šikany

Michaela je expertka na dôstojné pracovisko, prevenciu a elimináciu šikany v práci. Zakladateľka čítať viacinformačného portálu www.sikanavpraci.cz, Mobbing Free Institutu, z.ú., a Inkognito klubu. Jej metodiky a príručky na odkrývanie násilia na pracovisku využívajú inšpektoráty práce aj štátny sektor. Špecializuje sa na vzdelávanie interných špecialistov, stabilizáciu a vytváranie dôstojných pracovísk v praxi, sprevádza obete v eliminačnom procese. Venuje sa tiež psychohygiene, Eko Art Terapii, PR a prináša do firiem novú formu teambuildingového event managementu ALLfest.cz.

Všetky kurzy lektora Michaela Švejdová

Hodnotenie kurzu

94 %

229 hodnotenie
176x
39x
9x
4x
1x

Vladimír K.

Hodnotný kurz s jasnou terminológiou a pomenovaním procesov, ďakujem!


Leona P.

Lektorka je praktička. Velmi srozumitelný, jednoduchý a názorný seminář do praxe.


Dagmar K.

Děkuji, toto by si měl poslechnout každý

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.