Skúsenosti generála tajnej služby: Práca s informáciami

Kurzom sprevádza  Gen. Ing. Andor Šándor

Vhodné na počúvanie

Ako pristupovať k informáciám? Ako pracovať s informáciami, aby sme sa v nich nestratili? Pozrite sa na tieto otázky očami niekoho, pre koho bola práca s informáciami súčasťou jeho práce a má s nimi bohaté skúsenosti – očami generála tajnej služby. Celý popisok

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

45 min

Počet lekcií

9

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Informácie sú jednou z dôležitých súčastí života v modernej spoločnosti. Dnešná doba je charakteristická obrovským tokom informácií. Preto sa dôležitou zručnosťou stáva schopnosť vedieť správne spracovať a vyhodnocovať informácie.

V tomto kurze sa s vami generál Šándor podelí o skúsenosti získané pri jeho dlhoročnom pôsobení v tajných službách aj v podnikaní. Dozviete sa ako pristupovať k informáciám, ako zabezpečiť ich ochranu, ale aj to, aké aspekty prináša práca s informáciami v dobe krízy a zmeny. Dozviete sa, akých chýb sa pri práci s informáciami môžeme aj nevedomky dopúšťať, a tým ohrozovať ich bezpečnosť.

V kurze sa dozviete:    

  • ako pristupovať k informáciám  
  • prečo je dôležité rozlišovať medzi faktom a hodnotením  
  • aké vlastnosti by mala mať dobrá informácia  
  • ako pracovať s informáciami v dobe krízy a zmeny  
  • ako komunikovať informácie  
  • ako zaručiť bezpečnosť informácií.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Gen. Ing. Andor Šándor

Bezpečnostný poradca

Andor Šándor je bývalým náčelníkom Vojenskej spravodajskej služby ČR a uznávaným odborníkom na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krízový manažment. V súčasnej dobe pôsobí ako súkromný poradca v oblasti bezpečnosti. Andor Šándor je tiež autorom mnohých odborných prác na tému bezpečnosti, venuje sa v tejto oblasti lektorskej činnosti a pravidelne sa objavuje v najsledovanejších médiách. Andor Šándor sa dlhodobo venuje tiež odovzdávaniu svojich skúseností mladej generácii a ďalším záujemcom. Prednášal okrem iného na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study Institute, VŠE v Prahe či na Karlovej univerzite. Zúčastňuje sa tiež konferencií o krízovom riadení (T-Soft, Tovek a ďalšie).

Hodnotenie kurzu

92 %

765 hodnotenie
559x
127x
57x
15x
7x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Filip G.

Velmi obecné. Nerozumím otázce "Co je důležité při hodnocení faktů?", když se pak v možnostech mluví o informacích, případně laboruje je/není pravda. Nedává to vůbec smysl. Opravte to, děkuji.


Milan S.

Výborne obsahovo spracované, táto lekcia by mala byť povinná pre novinárov a médiá!


Ružena H.

Zaujimave, zrozumitelne, vecne komunikovane. Dakujem.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.