Slovosled v nemčine polopate

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

„V kine ja včera bol. Do nemocnice musím zajtra za babičkou.” Naučte sa správne nemecký slovosled. Aby ste rodeným hovoriacim nezneli divne a nezrozumiteľne. Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:35 hod

Počet lekcií

23

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Pravidlá správneho slovosledu sú tu preto, aby nám bolo rozumieť a aby sme hovorili čo najviac ako rodení hovoriaci. Slovosled v nemčine má jasné zákonitosti. Ich ovládanie nám nielen uľahčí porozumenie nemeckých textov a hovorených oznámení, ale hlavne nás priblíži k tomu, že sami budeme hovoriť ako rodení hovoriaci.

V kurze sa naučíte:

  • formulovať jednoduché vety, aby boli pochopiteľné a gramaticky správne
  • rozlišovať rôzne druhy spojok a prispôsobiť tomu štruktúru viet
  • rozlišovať spojky, ktoré Česi/Slováci často chybne zamieňajú
  • odbúrať typické chyby

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o zmenu zamestnávateľa)
  • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by viac porozumeli miestnym
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje online. 

Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú. 

Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Hodnotenie kurzu

99 %

29 hodnotenie
27x
2x
0x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Peter P.

Bolo to prehľadné, aj trošku rýchle na mňa

Reakcia lektora:

“To mě mrzí, Peter :( snad budou další kurzy odpovídat Vašemu tempu a momentálním znalostem :)“


Katarína Ď.

Velmi dobre spracovaný a vysvetlený kurz, plný praktických príkladov aj zo života rodených Nemcov. Určite odporúčam tým, ktorí v slovoslede ešte doteraz nemali jasno. :)

Reakcia lektora:

“Vielen Dank für Ihre positive Rückmeldung, Katarína :)“


Dana Š.

Děkuji Míšo, přínosný kurs.

Reakcia lektora:

“Gern geschehen :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.