Tabuľky Google

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Nemáte v počítači Excel a aj tak chcete pracovať s tabuľkami a grafmi? A viete, že tabuľky Google Sheets sú zdarma, online a dokážu veľa vecí rovnako spoľahlivo ako iné tabuľkové editory? Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:57 hod

Počet lekcií

39

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Môžete pracovať s dátami, robiť v nich automatické výpočty a vytvárať prehľadné grafy. Ak hľadáte dostupnú náhradu Excelu, môžete ju mať. Len je potrebné vedieť, ako na to!

Čo sa v kurze naučíte:

V tomto kurzu sa za necelé 2 hodiny naučíte všetko, čo potrebujete na prácu v tabuľkách Google. Pretože tabuľky Google majú, samozrejme, špecifické ovládanie, vezmeme to radšej od úplnych základov až k pokročilým funkciám:    

  • Prostredie Google Disku, vytváranie priečinkov aj dokumentov    
  • Ako tabuľku vytlačiť alebo zdieľať s ostatnými ľuďmi    
  • Export Google dokumentu do iných (aj excelových) formátov    
  • Ako tabuľku urobiť prehľadnú a čitateľnú    
  • Vytváranie rôznych typov grafov podľa vašich predstáv    
  • Ako na rôzne výpočty a funkcie (vrátane práce s dátumami a časmi)    
  • Samozrejme, nechýbajú obľúbené kontingenčné tabuľky

Pod videami sú odkazy na zošity, ktoré sa v jednotlivých lekciách preberajú, aby ste ich nemuseli zložito hľadať. Jeden klik a zošit (Google tabuľku) máte otvorenú.

Už máte nejaké skúsenosti s Google Sheets? Nemajte obavy, skúsený lektor Pavel Lasák sa s vami podelí o mnoho užitočných tipov a trikov, ktoré aj vám urýchlia prácu v tabuľkách Google.

Tento dvojhodinový kurz je vytvorený tak, aby vám ušetril čas plný tápania pri prechode z iných tabuľkových editorov na Google Sheets. Navyše sa naučíte využívať výhody online prostredia tabuliek Google.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

89 %

55 hodnotenie
35x
14x
3x
2x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Helena W.

Kurz je velmi pěkný, jako všechny kurzy pana Lasáka. Děkuji.
Měla bych obecnou připomínku ke způsobu ovládání kurzů v Seduo:
1) Špatně se mi vrací k předchozí lekci (když je na řadě test, tak to nejde vůbec?)
2) Vyhledávání kurzu dle části názvu funguje zvláštně


Martin K.

Dost dobrý kurz použití G-tabulek. I když jsou ovládací prvky intuitivní, tak jsou dost odlišné oproti excelu a tak to hodně pomohlo ať nemusím většinu hledat kde co je a k čemu slouží.


Kristýna S.

Šíleně nudné

Reakcia lektora:

“Děkuji za zpětnou vázbu, základy nudné jsou (navíc pro člověka který již tabulky ovládá a musí povině shlednout), bohužel bez pochopení základů člověk ztěží využije možností, který tabulky nabízení. Včetně pokročilého for,átování, použití funkcí QUERY, FILTER, nebo ARRAY* a tvorba maticových funkcí. Toto pokročilejší použití funkcí mám sepsáno v na webu, kde lze dále čerpat informace zdarma.“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.