Tabuľky Google

Kurzom sprevádza Pavel Lasák Česky

Čo sa v kurze naučíte

Nemáte v počítači Excel a aj tak chcete pracovať s tabuľkami a grafmi? A viete, že tabuľky Google Sheets sú zdarma, online a dokážu veľa vecí rovnako spoľahlivo ako iné tabuľkové editory?

V kurze si osvojíte

Môžete pracovať s dátami, robiť v nich automatické výpočty a vytvárať prehľadné grafy. Ak hľadáte dostupnú náhradu Excelu, môžete ju mať. Len je potrebné vedieť, ako na to!

Čo sa v kurze naučíte:

V tomto kurzu sa za necelé 2 hodiny naučíte všetko, čo potrebujete na prácu v tabuľkách Google. Pretože tabuľky Google majú, samozrejme, špecifické ovládanie, vezmeme to radšej od úplnych základov až k pokročilým funkciám:    

  • Prostredie Google Disku, vytváranie priečinkov aj dokumentov    
  • Ako tabuľku vytlačiť alebo zdieľať s ostatnými ľuďmi    
  • Export Google dokumentu do iných (aj excelových) formátov    
  • Ako tabuľku urobiť prehľadnú a čitateľnú    
  • Vytváranie rôznych typov grafov podľa vašich predstáv    
  • Ako na rôzne výpočty a funkcie (vrátane práce s dátumami a časmi)    
  • Samozrejme, nechýbajú obľúbené kontingenčné tabuľky

Pod videami sú odkazy na zošity, ktoré sa v jednotlivých lekciách preberajú, aby ste ich nemuseli zložito hľadať. Jeden klik a zošit (Google tabuľku) máte otvorenú.

Už máte nejaké skúsenosti s Google Sheets? Nemajte obavy, skúsený lektor Pavel Lasák sa s vami podelí o mnoho užitočných tipov a trikov, ktoré aj vám urýchlia prácu v tabuľkách Google.

Tento dvojhodinový kurz je vytvorený tak, aby vám ušetril čas plný tápania pri prechode z iných tabuľkových editorov na Google Sheets. Navyše sa naučíte využívať výhody online prostredia tabuliek Google.

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať čítať viacExcel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

88 %

42 hodnotenie
25x
12x
2x
2x
1x

Martin K.

Dost dobrý kurz použití G-tabulek. I když jsou ovládací prvky intuitivní, tak jsou dost odlišné oproti excelu a tak to hodně pomohlo ať nemusím většinu hledat kde co je a k čemu slouží.


Kristýna S.

Šíleně nudné

Reakcia lektora:

“Děkuji za zpětnou vázbu, základy nudné jsou (navíc pro člověka který již tabulky ovládá a musí povině shlednout), bohužel bez pochopení základů člověk ztěží využije možností, který tabulky nabízení. Včetně pokročilého for,átování, použití funkcí QUERY, FILTER, nebo ARRAY* a tvorba maticových funkcí. Toto pokročilejší použití funkcí mám sepsáno v na webu, kde lze dále čerpat informace zdarma.“


Luděk H.

Přínosný kurz.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 31,00 € s DPH

Počet lekcií:
39
Celková dĺžka videí:
1:57 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup