U mňa dobré: hľadanie životného optimizmu

Kurzom sprevádza  Jan Hřebejk

Vhodné na počúvanie

Pelíšky. Musíme si pomáhať. Pupendo. Filmy úspešného režiséra Jana Hřebejka ľudí často dojímajú svojimi príbehmi. V tomto kurze vám ponúkne svoje príbehy z filmového života k tomu, aby vás inšpiroval, ako pristupovať k práci, ľuďom a životu ako takému. Celý popisok

55,00 € s DPH

Celková dĺžka

52 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Jan Hřebejk, jeden z najúspešnejších českých režisérov, o svojom kurze hovorí: „Verím v silu príbehov. Snažím sa celý život príbehy rozprávať prostredníctvom filmov. Rád príbehy počúvam. A príbehy sú pre mňa trvalou inšpiráciou. O niekoľko príbehov z môjho profesijného života sa preto chcem podeliť aj v tomto kurze." V kurze zaznie mnoho zaujímavých inšpirácií ako napríklad:

  • Západniarsky optimizmus. Prečo sa vyplatí nestrácať vieru a veriť, že to dopadne.
  • Vedieť si počkať. Ako vďaka trpezlivosti s ľuďmi možno objavíte hviezdu.
  • Šťastná náhoda. Prečo nedôjsť, kam sme pôvodne chceli, môže byť koľkokrát naše životné šťastie.
  • Luxus váhania. Ako majstri odboru vďaka prejavenej neistote získavajú skvelé nápady.
  • Pofidérny úspech. Akú rolu hrá napríklad v boji o Oscara náhoda?
  • Kritika alebo pochvala? Prečo sa vyplatí nechať si k nesúhlasným názorom odstup.
Celý popisok
Lektori kurzu
Jan Hřebejk

režisér

Jan Hřebejk je český filmový, televízny a divadelný režisér. Vyštudoval Akademické gymnázium v Prahe a v roku 1991 scénaristiku a  dramaturgiu na FAMU. Zaoberá sa filmovou, televíznou a divadelnou réžiou. Za svoje filmy získal doteraz trikrát Českého leva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhať (nominácia na Oscara za najlepší cudzojazyčný film) a Šakalí léta.

Hodnotenie kurzu

95 %

1 705 hodnotenie
1382x
231x
67x
22x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jana H.

Velmi příjemný projev a hluboké pravdy podložené příběhem a zkušeností.


Darja N.

Pan Hřebejk i v kurzu strhne posluchače svým vyprávěním. Velice poutavé.

Reakcia lektora:

“Děkuji, honza hřebejk“


Jozef M.

1*

Reakcia lektora:

“Děkuji! Honza“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.