Umenie facilitácie: efektívne vedenie porád, workshopov a rokovaní

Kurzom sprevádza  Martina Georgievová

Vhodné na počúvanie

Porady nestačí zvolávať. Naučte sa ich skutočne viesť. Staňte sa facilitátorom - katalyzátorom nápadov. Osvojte si praktické postupy, ktoré vám umožní viesť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:10 hod

Počet lekcií

13

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Potrebujete so skupinou nájsť riešenie problému? Získať návrhy od účastníkov? Dospieť k spoločnému rozhodnutiu? Alebo len viesť diskusiu, kde zaznejú názory všetkých účastníkov? Zariadiť to tak, aby skupinové diskusie boli konštruktívne a viedli k výsledku, nie je vôbec ľahké. Napriek tomu by bola škoda sa potenciálu skupinového myslenia vzdať. Pretože viacej hláv aj viacej vie a „jediné“, čo musíme urobiť, je riadeným spôsobom to z nich dostať.

Umenie facilitácie by vám v tom mohlo byť užitočné. Môžete ho využiť na poradách, pri pracovných workshopoch alebo pri riešení problémov. Všade, kde potrebujete dosiahnuť v skupine jasného konkrétneho výsledku v reálnom čase a pri efektívnom využití potenciálu všetkých zúčastnených.

Čo vám kurz prinesie?

  • ujasníte si výhody a nevýhody skupinového myslenia a riešenia problémov
  • zistíte, aké základní pasce na nás pri vedení skupinových stretnutí čakajú
  • osvojíte si praktické postupy, ktoré vám umožnia riadiť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu
  • naladíte sami sebe pre rolu nestranného moderátora i inšpiratívneho facilitátora

Komu je kurz určený?

  • manažérom a vedúcim tímov, ktorý potrebujú zefektívniť svoje stretnutia
  • team lídrom a vedúcim pracovných skupín, ktorý chcú hľadať riešenia so svojimi ľuďmi
  • HR pracovníkom a lektorom, ktorí by radi na stretnutiach a workshopoch viacej zapojili účastníkov
  • scrum masterom, ktorý si potrebujú urobiť názor na základné kľúčové facilitačné zručnosti
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má cez 15 rokov skúseností v oblasti vzdelávania a rozvoja. Jej odborné konzultačné schopnosti vychádzajú najmä zo systému riadenia výkonnosti a z využívania plnohodnotného potenciálu ľudí, pričom sa zameriava na udržania vysokej úrovne angažovanosti pracovníkov. Martina má neoceniteľné skúsenosti s dizajnom a implementáciou rôznych manažérskych programom so zameraním na rozvoj leadership zručností. Martina je certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Team Sociomapping a tiež aj Kirkpatrickov Business Partnership Model, ktorý jej umožňuje vytvárať komplexné programy zamerané na meranie dopadu na výsledky v biznise. Vzdelávanie a rozvoj sú jej celoživotnou vášňou.

Hodnotenie kurzu

91 %

450 hodnotenie
312x
95x
26x
8x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Lucia B.

Oceňujem názornú ukážku v praxi, školenie sa mi páčilo, bolo zaujímavé, vystupovanie školiteľky bolo príjemné

Reakcia lektora:

“Ďakujem za referenciu. Držím palce pri využívaní v praxi!“


Slavka M.

💯

Reakcia lektora:

“100% ďakujem :-)“


Monika H.

Kurz byl super, všechno dobře vysvětleno a prakticky ukázáno ve vstupech. Velice dobrý základ, na kterém se můžu učit a dál rozvíjet své dovednosti a znalosti. Díky.

Reakcia lektora:

“Ďakujem Monika H. za referenciu. Som rada, že kurz Vám dal dobrý základ. Držím palce pri uplatňovaní vecí do praxe :-)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.