Umenie facilitácie: efektívne vedenie porád, workshopov a rokovaní

Kurzom sprevádza  Martina Georgievová

Vhodné na počúvanie

Porady nestačí zvolávať. Naučte sa ich skutočne viesť. Staňte sa facilitátorom - katalyzátorom nápadov. Osvojte si praktické postupy, ktoré vám umožní viesť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:10 hod

Počet lekcií

13

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Potrebujete so skupinou nájsť riešenie problému? Získať návrhy od účastníkov? Dospieť k spoločnému rozhodnutiu? Alebo len viesť diskusiu, kde zaznejú názory všetkých účastníkov? Zariadiť to tak, aby skupinové diskusie boli konštruktívne a viedli k výsledku, nie je vôbec ľahké. Napriek tomu by bola škoda vzdať sa potenciálu skupinového myslenia. Pretože viac hláv aj viac vie a „jediné“, čo musíme urobiť, je riadeným spôsobom to z nich dostať.

Umenie facilitácie by vám v tom mohlo byť užitočné. Môžete ho využiť na poradách, pri pracovných workshopoch alebo pri riešení problémov. Všade, kde potrebujete dosiahnuť v skupine jasný konkrétny výsledok v reálnom čase a pri efektívnom využití potenciálu všetkých zúčastnených.

Čo vám kurz prinesie?

  • Ujasníte si výhody a nevýhody skupinového myslenia a riešenia problémov.
  • Zistíte, aké základné pasce na vás pri vedení skupinových stretnutí čakajú.
  • Osvojíte si praktické postupy, ktoré vám umožnia riadiť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu.
  • Naladíte sami seba na rolu nestranného moderátora i inšpiratívneho facilitátora.

Komu je kurz určený?

  • manažérom a vedúcim tímov, ktorí potrebujú zefektívniť svoje stretnutia,
  • tímlídrom a vedúcim pracovných skupín, ktorí chcú hľadať riešenia so svojimi ľuďmi,
  • HR pracovníkom a lektorom, ktorí by radi na stretnutiach a workshopoch viac zapojili účastníkov,
  • scrum masterom, ktorí si potrebujú urobiť názor na základné kľúčové facilitačné zručnosti.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má cez 15 rokov skúseností v oblasti vzdelávania a rozvoja. Jej odborné konzultačné schopnosti vychádzajú najmä zo systému riadenia výkonnosti a z využívania plnohodnotného potenciálu ľudí, pričom sa zameriava na udržania vysokej úrovne angažovanosti pracovníkov. Martina má neoceniteľné skúsenosti s dizajnom a implementáciou rôznych manažérskych programom so zameraním na rozvoj leadership zručností. Martina je certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Team Sociomapping a tiež aj Kirkpatrickov Business Partnership Model, ktorý jej umožňuje vytvárať komplexné programy zamerané na meranie dopadu na výsledky v biznise. Vzdelávanie a rozvoj sú jej celoživotnou vášňou.

Hodnotenie kurzu

91 %

495 hodnotenie
340x
110x
27x
8x
10x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Pavel Š.

Kurz se mi líbil. Mám dva menší náměty na zlepšení. Mám rád slovenský jazyk v jeho čisté podobě. Proto mě nevyhovuje vkládání slov typu “Nejsi ještě dostatečně onbordovaná nebo postituj to”.
Druhý námět souvisí s pasážemi, kde jsou popisovány třeba fáze facilitace a podobně. Uvítal bych pak po takovéto části krátké shrnutí fází. Lépe se mi pak ukotvují přednášené myšlenky.


Miroslav P.

Přehledné, srozumitelné, užitečné. Díky

Reakcia lektora:

“Ďakujem Miroslav za feedback. Držím palce pri implementovaní know-how.“


Mgr. J. Š. D.

Perfektní. Tento způsob výkladu mi velmi vyhovoval.

Reakcia lektora:

“Teším sa z toho pani Jaroslava. Držím palce pri implementovaní know-how :-)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.