Umenie facilitácie: efektívne vedenie porád, workshopov a rokovaní

i v audio verzii

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
13
Celková dĺžka videí:
1:10 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Porady nestačí zvolávať. Naučte sa ich skutočne viesť. Staňte sa facilitátorom - katalyzátorom nápadov. Osvojte si praktické postupy, ktoré vám umožní viesť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu.

Potrebujete so skupinou nájsť riešenie problému? Získať návrhy od účastníkov? Dospieť k spoločnému rozhodnutiu? Alebo len viesť diskusiu, kde zaznejú názory všetkých účastníkov? Zariadiť to tak, aby skupinové diskusie boli konštruktívne a viedli k výsledku, nie je vôbec ľahké. Napriek tomu by bola škoda sa potenciálu skupinového myslenia vzdať. Pretože viacej hláv aj viacej vie a „jediné“, čo musíme urobiť, je riadeným spôsobom to z nich dostať.

Umenie facilitácie by vám v tom mohlo byť užitočné. Môžete ho využiť na poradách, pri pracovných workshopoch alebo pri riešení problémov. Všade, kde potrebujete dosiahnuť v skupine jasného konkrétneho výsledku v reálnom čase a pri efektívnom využití potenciálu všetkých zúčastnených.

Čo vám kurz prinesie?

  • ujasníte si výhody a nevýhody skupinového myslenia a riešenia problémov
  • zistíte, aké základní pasce na nás pri vedení skupinových stretnutí čakajú
  • osvojíte si praktické postupy, ktoré vám umožnia riadiť skupinovú diskusiu tak, aby viedla k požadovanému cieľu
  • naladíte sami sebe pre rolu nestranného moderátora i inšpiratívneho facilitátora

Komu je kurz určený?

  • manažérom a vedúcim tímov, ktorý potrebujú zefektívniť svoje stretnutia
  • team lídrom a vedúcim pracovných skupín, ktorý chcú hľadať riešenia so svojimi ľuďmi
  • HR pracovníkom a lektorom, ktorí by radi na stretnutiach a workshopoch viacej zapojili účastníkov
  • scrum masterom, ktorý si potrebujú urobiť názor na základné kľúčové facilitačné zručnosti

Osnova kurzu

Martina Georgievová

Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má cez 15 rokov skúseností v oblasti vzdelávania a rozvoja. Jej odborné konzultačné schopnosti vychádzajú najmä zo systému čítať viacriadenia výkonnosti a z využívania plnohodnotného potenciálu ľudí, pričom sa zameriava na udržania vysokej úrovne angažovanosti pracovníkov. Martina má neoceniteľné skúsenosti s dizajnom a implementáciou rôznych manažérskych programom so zameraním na rozvoj leadership zručností. Martina je certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Team Sociomapping a tiež aj Kirkpatrickov Business Partnership Model, ktorý jej umožňuje vytvárať komplexné programy zamerané na meranie dopadu na výsledky v biznise. Vzdelávanie a rozvoj sú jej celoživotnou vášňou.

Všetky kurzy lektora Martina Georgievová

Hodnotenie kurzu

91 %

231 hodnotenie
158x
51x
15x
3x
4x

Věra L.

děkuji, velmi užitečné .

Reakcia lektora:

“Aj ja ďakujem za referenciu.“


František O.

Veľmi kvalitný kurz a lektorka.

Reakcia lektora:

“Ďakujem 🙏“


Áron K.

fakt bombový kurz, názorné ukázky jsou to pravé ořechové

Reakcia lektora:

“Tak to sa teším, že sa Vám to páčilo. Ďakujem za 5 ⭐“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.