Umenie zraniteľnosti: posilovňa emočnej odvahy

Kurzom sprevádza  Iveta Clarke

Vhodné na počúvanie

Zraniteľnosť je miesto, kde nás zarazia vlastné rozpaky. Nevieme, ako ďalej, a tak neurobíme alebo nepovieme nič. Neodvážime sa s kožou na trh ani pred tými najbližšími ľuďmi. Poďte s tým niečo urobiť. Celý popisok

65,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:18 hod

Počet lekcií

23

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Nie je to nič príjemné a deje sa nám to všetkým: zraniteľnosť. Emočná záklopka, ktorá chráni naše trináste komnaty a s ktorou mnohí z nás neobratne zápolia. 

Keď sa ale na tenký emočný ľad zraniteľnosti odvážime, zažijeme obrovskú silu. 

Je to totiž práve zraniteľnosť, ktorá najpresnejšie odmeriava našu odvahu. 

Tento kurz je o nepríjemných pocitoch, ktoré zažívame v kontakte s inými ľuďmi. Čerpá z výsledkov amerického výskumu Dr. Brené Browna, ale pritom je ušitý na mieru nášmu publiku. 

Čo sa v kurze naučíte:

 • Kurz obsahuje mnoho vedecky podložených informácií, tipov, praktických cvičení a reflektívnych otázok. 
 • Čo je zraniteľnosť, kde sa v nás berie a ako vyzerá?
 • Prečo o nej vlastne hovoriť? Čo nám chýba, keď sa jej bránime? Čo pozitívne nám môže priniesť, keď sa odvážime prejaviť?
 • Prečo sme neradi zraniteľní: Ako nás ovplyvňuje spoločenské nastavenie a naša kultúra?
 • Ako sa všeobecnému trendu nezraniteľnosti postaviť? Ako si proti nemu budovať odolnosť?
 • Čo si o zraniteľnosti nahovárame?
 • Ako konkrétne sa zraniteľnosti bránime a aké to má dôsledky?
 • Ako na to: Ako sa naučiť zaobchádzať so zraniteľnosťou?

Kurz je určený pre ľudí, ktorí si dávajú tieto otázky a ciele:

 • Už sa nechcem hanbiť ani báť sa prejaviť.
 • Chcem sa už prestať toľko zdráhať.
 • Chcem už konečne byť sám za seba, taký, aký som. Nechcem už nič predstierať.
 • Čo v sebe musím nájsť? Čo si musím priznať? Čomu uveriť?
 • A nie je to príliš riskantné?
 • A kde mám na to, preboha, vziať odvahu, keď to nikto okolo mňa nerobí?
 • Chcem vedieť priznať sebe i druhým, že niečo cítim a že som teda tiež len človek.

Lenže to sa ľahko hovorí a ťažko realizuje. Ako na to?

 

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Iveta Clarke

Koučka a supervízorka

Medzinárodne certifikovaná koučka a supervízorka s viac ako 20-ročnou koučovaciou praxou. Jej častými klientmi sú vysoko postavení manažéri a riaditelia českých i medzinárodných korporácií. Iveta do koučovania premieta svoju životnú vyzretosť, skúsenosť z niekoľkých postov HR riaditeľky v medzinárodných korporáciách, hlavne ale „obyčajnou" ľudskú zvedavosť a záujem. Jej prístup môžete nacítit z jej článkov, mnohých podcastov, ktorých je hosťom alebo názorov, ktoré často publikuje na svojom Linkedin profile.Viac o Ivete zistíte tiež na jej webe ivetaclarke.com.

Hodnotenie kurzu

79 %

178 hodnotenie
83x
43x
25x
10x
17x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Zuzana N.

až neskutečně pravdivý kurz


Maroš S.

Ďakujem


Miroslava Košíková

Tomuto kurzu som dala šancu zo zvedavosti, aj keď nemá príliš lichotivé hodnotenia. Je mi však ľúto, ale aj ja sa viac prikláňam k negatívnym hodnoteniam. Možno som ovplyvnená doteraz absolvovanými kurzami, ktorých je už takmer 90 a mám s čím porovnávať. Téma kurzu je síce zaujímavá, ale forma podania je nezáživná. Mala som veľký problém udržať pozornosť, čo sa mi zatiaľ pri žiadnom z kurzov nestalo. Myslím si, že by pani lektorka povzniesla kurz na vyššiu úroveň, keby zmenila prejav z monotónneho, priam až robotického na trochu energickejší, rýchlejší, viac pri tom gestikulovala a nesedela len tak bez najmenšieho pohybu. Prospelo by, keby hovorila viac vlastnými slovami a nie naučené, alebo čítané texty bez výraznejších emócií. Necítila som z kurzu žiadny prílev pozitívnej energie, práve naopak, nevedela som sa dočkať, kedy kurz konečne skončí.
Hviezdičky, ktoré som za kurz udelila, sú jedine za snahu lektorky, nie za prínos pre mňa. Je mi to naozaj veľmi ľúto, keďže doteraz som nebola nútená napísať negatívnu reakciu na žiadny z kurzov. Dúfam, že som pani lektorku mojim názorom nezranila a že to pre ňu bude len návod k tomu, ako viac účastníkov kurzov zaujať. Držím palce.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.