Úprava moderného listu

Kurzom sprevádza Jan Táborský Česky

Cena: 11,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
25 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Aj v dobe webov a e-mailov sa nám ešte niekedy hodia staré dobré listy. Vieme ale, ako majú vyzerať podľa najnovšej normy?

V kurze si osvojíte

Niekedy to nejde inak a musíme napísať klasický, papierový list. Formulačne môže byť rovnaký ako formálny e-mail, ale čo sa týka formy, je skoro všetko iné. A hocičo je iné aj v porovnaní so starými časmi, pretože v roku 2014 novo vyšla ČSN 01 6910 Úprava dokumentov spracovaných textovými procesormi. Je dobré byť si istým svojimi formuláciami, ale svoj význam majú aj odseky, písmo, riadkovanie, medzery…

Tento mikrokurz sme pripravili pre všetkých, pre ktorých nie je papierový list len niečo do zberu, najmä:    

  • pre úradníkov a pre pracovníkov v administratíve,  
  • pre vedúcich pracovníkov.

Dozviete sa, s čím ďalej počítať a čo sa zmenilo v oblasti:    

  • vytvárania odsekov,  
  • voľby a používania písma,  
  • rozloženia textu na stránke,  
  • písania adries, dátumov, „veci“, príloh, rozdeľovníka a.i.

Osnova kurzu

Jan Táborský

Jan Táborský

Špecialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pre Čechov. Skúsenosti získal pri výuke na Filozofickej fakulte UK, na niekoľkých čítať viacredakčných miestach a pri vedení veľkého množstva kurzov českého pravopisu, štylistiky a úpravy dokumentov pre najrôznejšie inštitúcie (v komerčnej aj neziskovej sfére). Založil agentúru Syntagma a je autorom knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Všetky kurzy lektora Jan Táborský

Hodnotenie kurzu

91 %

89 hodnotenie
60x
22x
5x
1x
1x

Petra Š.

Sympatická délka kurzu, kde je shrnuté to základní, co by měl každý znát. Oceňuji přílohu ke kurzu, kde je písemné shrnutí.


Lucia Duranová

Viacej nazornych ukazok.


Petr Š.

Dobré, možná více ukázek textu při prezentaci.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.