Úprava moderného listu

Kurzom sprevádza  Jan Táborský

Aj v dobe webov a e-mailov sa nám ešte niekedy hodia staré dobré listy. Vieme ale, ako majú vyzerať podľa najnovšej normy?

12,00 € s DPH

Celková dĺžka

25 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Niekedy to nejde inak a musíme napísať klasický, papierový list. Formulačne môže byť rovnaký ako formálny e-mail, ale čo sa týka formy, je skoro všetko iné. A hocičo je iné aj v porovnaní so starými časmi, pretože v roku 2014 novo vyšla ČSN 01 6910 Úprava dokumentov spracovaných textovými procesormi. Je dobré byť si istým svojimi formuláciami, ale svoj význam majú aj odseky, písmo, riadkovanie, medzery…

Tento mikrokurz sme pripravili pre všetkých, pre ktorých nie je papierový list len niečo do zberu, najmä:    

  • pre úradníkov a pre pracovníkov v administratíve,  
  • pre vedúcich pracovníkov.

Dozviete sa, s čím ďalej počítať a čo sa zmenilo v oblasti:    

  • vytvárania odsekov,  
  • voľby a používania písma,  
  • rozloženia textu na stránke,  
  • písania adries, dátumov, „veci“, príloh, rozdeľovníka a.i.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jan Táborský

Špecialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pre Čechov. Skúsenosti získal pri výuke na Filozofickej fakulte UK, na niekoľkých redakčných miestach a pri vedení veľkého množstva kurzov českého pravopisu, štylistiky a úpravy dokumentov pre najrôznejšie inštitúcie (v komerčnej aj neziskovej sfére). Založil agentúru Syntagma a je autorom knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Hodnotenie kurzu

92 %

103 hodnotenie
72x
24x
5x
1x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Andrea B.

*****


Petra Š.

Sympatická délka kurzu, kde je shrnuté to základní, co by měl každý znát. Oceňuji přílohu ke kurzu, kde je písemné shrnutí.


Lucia Duranová

Viacej nazornych ukazok.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.