Úvod do kritického myslenia

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Osvojte si jednu z najzásadnejších zručností pre prežitie v 21. storočí. Dostaňte sa problémom na kĺb a vypestujte si zdravú informačnú imunitu.

35,00 € s DPH

Celková dĺžka

54 min

Počet lekcií

12

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Problém dnes nie je to, že by sme toho vedeli málo, ale že veľa z toho, čo vieme, v skutočnosti nie je pravda. Kritické myslenie, teda schopnosť vyhodnocovať kvalitu informácií, sa tak dosť hodí. Nebezpečné nie sú len dezinformácie a nezmysly, na ktoré narážate skoro na každom rohu, ale aj naše vlastné klamy a ilúzie, ktoré nám bránia vidieť svet taký, aký v skutočnosti je. Existujú ale metódy, ktoré vám pomôžu urobiť si triezvejšiu predstavu o tom, ako to vo svete chodí naozaj. Naučte sa ich a nenechajte sa klamať sami sebou ani nikým iným.

V kurze sa naučíte:    

  • Čo je kritické myslenie a racionalita a ako ho rozvíjať?  
  • V čom sa ľudia často mýlia ohľadne kritického myslenia?  
  • Aké chyby robíme pri riešení problémov a ako sa im vyhnúť?  
  • Ako analyzovať problémy pomocou nástroja Mapa problémov?

Kurz je určený pre:    

  • Manažérov a podnikateľov  
  • Učiteľov a študentov  
  • Politikov, novinárov a influencerov  
  • Verejnosť
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. Študoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

86 %

698 hodnotenie
392x
183x
76x
22x
25x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Martina D.

super


Stanislava T.

Na mňa moc teoretické...


Ingrid K.

Tentokrát musím pripustiť, že nevedieť o kritickom myslení nič a počuť túto tému prvý krát, tak sa stratím v množstve informácií a rýchlosti prednášky. Obsah kurzu je veľmi užitočný, aj všetky jeho pokračovania, ale ako úvodný kurz ho nevnímam. Určite to ovplyvňuje fakt, že som si preštudovala aj iné kurzy od iného lektora pána Petra Ludwiga a teda porovnávam úvodný obsah. Ale určite si vypočujem aj následné kurzy a uvidím, či a ako ma oslovia. Ďakujem za zaujímavé informácie a praktické príklady.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.