Úvod do kritického myslenia

hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza GrowJOB a Lukáš Hána

Cena: 32,00 € s DPH

Počet lekcií:
12
Celková dĺžka videí:
54 min

Záruka vrátenia peňazí, Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Kúpiť kurz

Čo sa v kurze naučíte

Osvojte si jednu z najzásadnejších zručností pre prežitie v 21. storočí. Dostaňte sa problémom na kĺb a vypestujte si zdravú informačnú imunitu.

V kurze si osvojíte

Kritické myslenie

Problém dnes nie je to, že by sme toho vedeli málo, ale že veľa z toho, čo vieme, v skutočnosti nie je pravda. Kritické myslenie, teda schopnosť vyhodnocovať kvalitu informácií, sa tak dosť hodí. Nebezpečné nie sú len dezinformácie a nezmysly, na ktoré narážate skoro na každom rohu, ale aj naše vlastné klamy a ilúzie, ktoré nám bránia vidieť svet taký, aký v skutočnosti je. Existujú ale metódy, ktoré vám pomôžu urobiť si triezvejšiu predstavu o tom, ako to vo svete chodí naozaj. Naučte sa ich a nenechajte sa klamať sami sebou ani nikým iným.

V kurze sa naučíte:    

  • Čo je kritické myslenie a racionalita a ako ho rozvíjať?  
  • V čom sa ľudia často mýlia ohľadne kritického myslenia?  
  • Aké chyby robíme pri riešení problémov a ako sa im vyhnúť?  
  • Ako analyzovať problémy pomocou nástroja Mapa problémov?

Kurz je určený pre:    

  • Manažérov a podnikateľov  
  • Učiteľov a študentov  
  • Politikov, novinárov a influencerov  
  • Verejnosť

Osnova kurzu

GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB
Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána

Hodnotenie kurzu

87 %

412 hodnotenie
244x
109x
37x
11x
11x

Marián P.

velmi dobré , len by bolo treba viac času

Reakcia lektora:

“Děkuji za hodnocení Mariáne, jestli chcete kritickému myšlení dát víc času, tak doporučuju kouknout na Akademii nebo moje ostatní kurzy. Tento je úvodní a ostatní na něj navazují a doplňují ho o další témata spojená s kritickým myšlením, racionalitou, rozhodováním a úsudkem.“


Radek P.

Kurz se mi velice líbil. Příklady jsou velice jasné a srozumitelné. Člověk má pocit, že problematice hned rozumí a chce začít "pomalu" myslet.

Reakcia lektora:

“Děkuju Radku za hodnocení, jsem rád, že to funguje. Ať se daří. ;)“


Jozef J.

prezentácia super ale test pre bifľošov :-(

Reakcia lektora:

“Mrzí mě, Josefe, že vám test zkazil dojem z kurzu. Bohužel multiple choice je hodně limitující. Projevilo se to obzvlášť v tomto kurzu. U mých dalších to už není tolik o biflování, ale víc o získaných dovednostech. Testy jsou ale pořád pěkně těžké. Jejich smyslem není vás nějak naštvat, ale pomoct vám prověřit, co jste si z kurzu zapamatoval a využít případně možnosti se k tématům vracet, kde paměť zklame.“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.