Úvod do kritického myslenia

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Cena: 35,00 € s DPH

Počet lekcií:
12
Celková dĺžka videí:
54 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Osvojte si jednu z najzásadnejších zručností pre prežitie v 21. storočí. Dostaňte sa problémom na kĺb a vypestujte si zdravú informačnú imunitu.

V kurze si osvojíte

Problém dnes nie je to, že by sme toho vedeli málo, ale že veľa z toho, čo vieme, v skutočnosti nie je pravda. Kritické myslenie, teda schopnosť vyhodnocovať kvalitu informácií, sa tak dosť hodí. Nebezpečné nie sú len dezinformácie a nezmysly, na ktoré narážate skoro na každom rohu, ale aj naše vlastné klamy a ilúzie, ktoré nám bránia vidieť svet taký, aký v skutočnosti je. Existujú ale metódy, ktoré vám pomôžu urobiť si triezvejšiu predstavu o tom, ako to vo svete chodí naozaj. Naučte sa ich a nenechajte sa klamať sami sebou ani nikým iným.

V kurze sa naučíte:    

  • Čo je kritické myslenie a racionalita a ako ho rozvíjať?  
  • V čom sa ľudia často mýlia ohľadne kritického myslenia?  
  • Aké chyby robíme pri riešení problémov a ako sa im vyhnúť?  
  • Ako analyzovať problémy pomocou nástroja Mapa problémov?

Kurz je určený pre:    

  • Manažérov a podnikateľov  
  • Učiteľov a študentov  
  • Politikov, novinárov a influencerov  
  • Verejnosť

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

87 %

488 hodnotenie
280x
133x
48x
13x
14x

Vladimír K.

Výborný kurz, v prekladoch testových otázok do slovenskej mutácie by som si dovolil navrhnúť zvoliť vhodnejšie terminologické výrazy rovnajúce sa českému ekvivalentu, aby boli v otázkach jasne zadefinované významy z možnosti odpovedí. Lektor výborný, klobúk dole, v českom jazyku rozpráva naozaj rýchlo, výhodou je možnosť si video pustiť opakovane. Teším sa na ďalšie kurzy p. Hánu. ĎAKUJEM!

Reakcia lektora:

“Děkuji Vladimíre za hezké hodnocení. :)“


Zdeněk K.

Pěkný kurz, uvítal bych ještě více příkladů z praktických situací.

Reakcia lektora:

“Dobrý den Zdeňku, děkuji za hodnocení i podnět k zlepšení. Příkladů není nikdy dost! :)“


Hana P.

Kurz je fajn, ale závěrečné testy orientované na nejteoretičtější část výkladu (tedy význam použitých cizích slov) mi připadají jako pod úroveň seduo kurzů :( mnohem přínosnější mi připadají praktické testy v řešení příkladů, než googlení nebo tipování pojmů, které už nejspíš nikdy nepoužiju ...

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.