Vizualizácia a grafy v Exceli

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Graf je zdieľanejší ako tabuľka. Prečo prechádzať množstvo údajov v hárkoch, keď tieto informácie môžete previesť do vizuálnej tabuľky alebo grafu. Nechajte prehovoriť vaše údaje, vytvárajte zaujímavé grafy a prezentujte tak čísla prehľadne a pútavo. Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:22 hod

Počet lekcií

41

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Grafy z Excelu slúžia k optickému zobrazeniu číselných údajov. Z grafu je ľahšie zistiť rast alebo pokles napríklad predaja než z číselných údajov v tabuľke. Stačí len sledovať očami krivku grafu. Pri práci v Exceli sa preto často hodí pridať k tabuľkám grafy, prípadne tabuľky doplniť o vhodný dizajn, alebo z dôvodu lepšej orientácie hodnotám v bunkách upraviť formát nielen na základe hodnoty v danej bunke. V tomto kurze sa pozriete na záležitosti týkajúce sa formátu buniek vrátane podmienených. Následne tabuľkám priradíte grafy, ktoré upravíte.

Obsah kurzu:

  • Formát buniek vrátane vlastného
  • Ako na podmienené formátovanie vrátane zafarbovania celých riadkov
  • Všeobecné základy o grafoch
  • Ako na výsečové grafy
  • Ako na stĺpcové a pruhové grafy
  • Ako na graf xy a spojnicový vrátane rozdielov medzi spojnicovým a xy grafom
  • Ako na špeciálne grafy (povrchový, radarový, bublinový)
  • Ako na skrývanie a filtrovanie údajov (radov) v grafoch

Materiály na stiahnutie:

Pod každou lekciou nájdete na stiahnutie zošit, ktorý lektor používa v lekcii. Môžete si podľa neho postup vyskúšať. A ak vám to nepôjde, nájdete v zošite správne riešenie.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

94 %

88 hodnotenie
73x
10x
2x
1x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Otto Č.

Informačně hutné, p. Lasák sestavil obsah velmi dobře. (V kap. 4 je chyba v komentáři - nejedná se o kontingenční tabulku.)


Šárka D.

Informace užitečné, jen ze závěrečného testu jsem byla trochu zmatená. Dala jsem ho až na třetí pokus.


Martin T.

Rozšířil mi znalosti funkcí excelu

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.