Vizualizácia a grafy v Exceli

Kurzom sprevádza Pavel Lasák Česky

Cena: 27,00 € s DPH

Počet lekcií:
41
Celková dĺžka videí:
1:22 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Graf je zdieľanejší ako tabuľka. Prečo prechádzať množstvo údajov v hárkoch, keď tieto informácie môžete previesť do vizuálnej tabuľky alebo grafu. Nechajte prehovoriť vaše údaje, vytvárajte zaujímavé grafy a prezentujte tak čísla prehľadne a pútavo.

Grafy z Excelu slúžia k optickému zobrazeniu číselných údajov. Z grafu je ľahšie zistiť rast alebo pokles napríklad predaja než z číselných údajov v tabuľke. Stačí len sledovať očami krivku grafu. Pri práci v Exceli sa preto často hodí pridať k tabuľkám grafy, prípadne tabuľky doplniť o vhodný dizajn, alebo z dôvodu lepšej orientácie hodnotám v bunkách upraviť formát nielen na základe hodnoty v danej bunke. V tomto kurze sa pozriete na záležitosti týkajúce sa formátu buniek vrátane podmienených. Následne tabuľkám priradíte grafy, ktoré upravíte.

Obsah kurzu:

  • Formát buniek vrátane vlastného
  • Ako na podmienené formátovanie vrátane zafarbovania celých riadkov
  • Všeobecné základy o grafoch
  • Ako na výsečové grafy
  • Ako na stĺpcové a pruhové grafy
  • Ako na graf xy a spojnicový vrátane rozdielov medzi spojnicovým a xy grafom
  • Ako na špeciálne grafy (povrchový, radarový, bublinový)
  • Ako na skrývanie a filtrovanie údajov (radov) v grafoch

Materiály na stiahnutie:

Pod každou lekciou nájdete na stiahnutie zošit, ktorý lektor používa v lekcii. Môžete si podľa neho postup vyskúšať. A ak vám to nepôjde, nájdete v zošite správne riešenie.

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať čítať viacExcel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

92 %

33 hodnotenie
24x
6x
2x
1x
0x

Andrej Š.

Lekcia 22 má nesprávny názov.


Marek N.

pan Lasák je skutečný guru. Jeho webovky jsou moje populární, pokud člověk neví, koukne a vidí.. Moc vám děkuji a ať se daří i nadále.


Dana Š.

Splnilo očekávání. Přehledně udělané.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.