Začíname s makrami v MS Exceli

Kurzom sprevádza Luděk Salamánek Česky

Cena: 15,00 € s DPH

Počet lekcií:
7
Celková dĺžka videí:
21 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Zoznámte sa s makrami v Microsoft Excel. Kurz je určený používateľom programu MS Excel, ktorí nemajú žiadnu alebo len minimálnu skúsenosť s makrami.

V kurze si osvojíte

V kurze sa zoznámite s prostredím Visual Basicu, naučíte sa záznam makra a jeho následnú úpravu.

Makra vám napríklad umožnia vytvárať živé formuláre alebo naprogramovať vlastné funkcie pre následné použitie v Exceli. Makra môžu ale tiež pracovať so súbormi na disku, pristupovať na zdieľané disky alebo napríklad odosielať e-maily priamo z Excelu. Makra tiež vyriešia situácie, kedy Excel a jeho vzorce narážajú na svoje limity z dôvodu veľkosti alebo zložitosti a použitie makier môže byť v týchto prípadoch dokonca tou ľahšou cestou.

Kurz sa venuje základom programovania makier, je určený užívateľom programu MS Excel, ktorí nemajú žiadnu alebo len minimálnu skúsenosť s makrami.

Osnova kurzu

Luděk Salamánek

Luděk Salamánek

Ulietava na Visual basicu

Luděk programuje v tabuľkových procesoroch už od roku 1993. Najprv v Quattro Pro, neskôr prešiel k MS Excel a mocnému VBA. Svoje zručnosti získané praxou čítať viacvylaďuje ako dátová podpora v jednom z najväčších európskych holdingov, príležitostne vyrába v Exceli aplikácie na zákazku. Keď sa ho kolegovia pýtajú, či by šlo niečo vyrobiť, vždy s obľubou hovorí, možné je všetko, je to iba otázka prácnosti.

Všetky kurzy lektora Luděk Salamánek

Hodnotenie kurzu

81 %

212 hodnotenie
96x
55x
41x
14x
6x

Robert K.

Díky. A teď hurá do složitějších operací :-)


Markéta S.

Nejde o úvod do maker jako takových, ale o základní úvod k praktickému používání maker.


Miroslav H.

Jako úvod je kurz dobrý a zasloužil by si pokračování.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.