Začíname s makrami v MS Exceli

Kurzom sprevádza  Luděk Salamánek

Zoznámte sa s makrami v Microsoft Excel. Kurz je určený používateľom programu MS Excel, ktorí nemajú žiadnu alebo len minimálnu skúsenosť s makrami.

20,00 € s DPH

Celková dĺžka

21 min

Počet lekcií

7

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

V kurze sa zoznámite s prostredím Visual Basicu, naučíte sa záznam makra a jeho následnú úpravu.

Makra vám napríklad umožnia vytvárať živé formuláre alebo naprogramovať vlastné funkcie pre následné použitie v Exceli. Makra môžu ale tiež pracovať so súbormi na disku, pristupovať na zdieľané disky alebo napríklad odosielať e-maily priamo z Excelu. Makra tiež vyriešia situácie, kedy Excel a jeho vzorce narážajú na svoje limity z dôvodu veľkosti alebo zložitosti a použitie makier môže byť v týchto prípadoch dokonca tou ľahšou cestou.

Kurz sa venuje základom programovania makier, je určený užívateľom programu MS Excel, ktorí nemajú žiadnu alebo len minimálnu skúsenosť s makrami.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Luděk Salamánek

Ulietava na Visual basicu

Luděk programuje v tabuľkových procesoroch už od roku 1993. Najprv v Quattro Pro, neskôr prešiel k MS Excel a mocnému VBA. Svoje zručnosti získané praxou vylaďuje ako dátová podpora v jednom z najväčších európskych holdingov, príležitostne vyrába v Exceli aplikácie na zákazku. Keď sa ho kolegovia pýtajú, či by šlo niečo vyrobiť, vždy s obľubou hovorí, možné je všetko, je to iba otázka prácnosti.

Hodnotenie kurzu

80 %

279 hodnotenie
125x
68x
56x
21x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jana S.

Uvítala bych konkrétní případy tvorby maker, kurz je hodně obecný.


Patrik M.

přehledné a jasné pro start skills tohoto typu.


Chananel S.

Jako naprostý úvod pro začátečníky dobré. Chtělo by to pokračování dalších úrovní...

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.