10 pohľadov na úspech: to najlepšie od najlepších

VIP VÝBER

Kurzom sprevádza  Šimon PánekAdela Vinczeová (Banášová)Tomáš EtzlerRadek JarošMarian JelínekJan Hřebejk a Vladimír Beneš

Hřebejk. Jelínek. Beneš. Vinczeová. Jaroš. Etzler. Pánek... To najlepšie z kurzov inšpiratívnych osobností na Seduo v jednom! Čo je úspech? Ako dosiahnuť svojich cieľov? Ako prekonať prekážky a nestratiť motiváciu? Odhaľte tajomstvo úspešných. Celý popisok

Celková dĺžka

1:01 hod

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

To najlepšie z kurzov inšpiratívnych osobností na Seduo v jednom!  

  • Režisér Jan Hřebejk vám na príbehu filmu „Musíme si pomáhať“ ponúkne svoj pohlaď na úspech.
  • Prečo úspešná moderátorka Adela Vinzceová vníma úspech "iba" ako bonus?
  • Povýšenie podľa neurochirurga Vladimíra Beneša nemusí znamenať úspech a spokojnosť.
  • Aká životná príležitosť doviedla k úspechu novinára Tomáša Etzlera?
  • Podľa kouča Mariana Jelínka je dostávať sa do flow jednou z ciest k úspechu. Jak na to?
  • Prečo je dôležité presunúť sa z role obeti do role tvorca, vám ukáže lektorka Janka Chudlíková.
  • Bývalá manažérka Ivana Molnárová vám zase povie, v čom je pre úspech dôležitá spätná väzba.
  • Horolezec Radek Jaroš vám pripomenie, že vrchol je iba polovica cesty.
  • A so Šimonom Pánkom sa pozriete na to, ako je dôležité hľadať svoj vnútorný kompas.
Celý popisok
Lektori kurzu
Šimon Pánek

Spoluzakladateľ a riaditeľ humanitárnej organizácie

Šimon Pánek začínal s pomocou do vojenských oblastí ako dobrovoľník a dobrodruh. Stal sa študentským vodcom v roku 89, ktorý namiesto politiky či podnikania venoval svoju energiu do budovania „továrne na dobro“ ako je Človek v tiesni niekedy nazývaný. Postupne vybudoval dnes najväčšiu humanitárnu organizáciu v strednej Európe, ktorá sa z partie kamarátov stala neziskovou medzinárodnou „firmou“ s takmer dvoma tisícmi zamestnancov a rozpočtom blížiacim sa 2,5 miliardám korún.


Adela Vinczeová (Banášová)

Televízna a rozhlasová moderátorka

Adela Vinczeová (rodená Banášová) vyštudovala odbor kulturológia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Najprv moderovala v slovenskom Fun Radiu. Do povedomia divákov sa ale dostala predovšetkým moderovaním troch sérií hudobnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Nasledovala tanečná súťaž Let´s Dance (obdoba českej StarDance). Účinkovala aj ako porotkyňa v programe Slovensko má talent. 

V rokoch 2010/2011 uvádzala svoj program Adela show. Aktuálne sa na televíznych obrazovkách objavuje ako moderátorka talkshow Trochu inak s Adelou a hudobného programu Chart show. 

Je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).


Tomáš Etzler

novinár, spolupracovník CNN

Tomáš Etzler je predovšetkým novinár, ale aj telocvikár, zemepisec, robotník v koksovni, natierač komínov, dramaturg hudobne zábavných programov, umývač okien, upratovač, stavebný robotník, ošetrovateľ, čašník, editor správ, zahraničný spravodajca, kameraman, strihač, vojnový spravodajca, filmový režisér, rečník, moderátor, spisovateľ ...

Tomáš Etzler je predovšetkým novinár. Sedem rokov pôsobil ako stály spravodajca Českej televízie v Číne, pred tým strávil sedem rokov vo válečných a iných krízových zónach ako redaktor CNN. Pracoval vo viac než šesťdesiatich krajinách sveta, získal za svoju prácu niekoľko medzinárodných ocenení, vrátane ceny Emmy. V minulom roku dokončil dokumentárny film Nebe, tento rok mu vyjde druhá kniha “Co jsem to proboha udělal?”. Žije v Prahe, miluje svoje deti Lucii.


Radek Jaroš

himálajsky horolezec

Radek je najúspešnejší český himálajsky profesionálny horolezec. Špecialista na expedície s malým počtom členov. Výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja a pomocou výškových nosičov. V roku 2014 Radek úspešne vystúpil na poslednú, štrnástu osemtisícovku – K2 a zapísal sa do siene slávy svetového horolezectva. Stal saprvým Čechom a iba 15. človekom na svete, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himálají. Radek je aj autorom a spoluautorom niekoľkých kníh. Z každej zo svojich osemtisícoviek má Radek Jaroš spracované dokumenty. V roku 2015 vznikol dokumentárny film Cesta hore.


Marian Jelínek

hokejový tréner, kouč a pedagóg

Marian sa ako hokejový tréner okrem iného preslávil aj dlhoročnou spoluprácou s Jaromírom Jágrom. Medzi jeho najväčšie trénerské hokejové úspechy sa zaraďuje zlatá medaila z MS v roku 2005 vo Viedni a dva majstrovské tituly s pražskou Spartou. Ako tréner potom pôsobil šesť rokov v Nemecku, pri českom národnom tíme dvadsaťročných v Liberci, Mladej Boleslavi a Českých Budejoviciach. Dokončil doktorát z kinantropológie (veda o pohybe) a v roku 2015 získal druhý doktorát zo športovej psychológie. Svoje mnohoročné skúsenosti z vrcholového športu využíva pri inšpiratívnych prednáškach pre manažérov, na vysokých školách, konferenciách v Čechách a v zahraničí, ale aj v rámci osobného koučovania. Je garantom odboru Manažérskej psychológie na Newton University. Individuálne spolupracuje s mnohými vrcholovými športovcami a tímami. Je autorom či spoluautorom trinástich kníh.


Jan Hřebejk

režisér

Jan Hřebejk je český filmový, televízny a divadelný režisér. Vyštudoval Akademické gymnázium v Prahe a v roku 1991 scénaristiku a  dramaturgiu na FAMU. Zaoberá sa filmovou, televíznou a divadelnou réžiou. Za svoje filmy získal doteraz trikrát Českého leva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhať (nominácia na Oscara za najlepší cudzojazyčný film) a Šakalí léta.


Vladimír Beneš

neurochirurg

Vladimír Beneš je český lekár, špecializáciou neurochirurg, v rokoch 1997–2020 prednosta Neurochirurgickej (neskôr Neurochirurgickej a neuroonkologickej) kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe a 1. LF UK. Pôsobí tiež vo funkcii predsedu Českej neurochirurgickej spoločnosti a v rokoch 2011–2015 bol prezidentom Európskej asociácie neurochirurgických spoločností. Od roku 1998 zároveň vedie subkatedru neurochirurgie na Inštitúte postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve (IPVZ). Jeho otec, profesor Vladimír Beneš, DrSc., bol tiež neurochirurg, rovnako ako ním je jeho syn, docent Vladimír Beneš. V roku 2023 bol pri príležitosti štátneho sviatku 28. októbra vyznamenaný medailou Za zásluhy 1. stupňa v oblasti vedy.

Hodnotenie kurzu

94 %

119 hodnotenie
93x
19x
7x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Luděk K.

Krásné shrnutí ústředních myšlenek lektorů. Moc poučné. děkuji


Vlastimil G.

Tento kurz se opravdu povedl jelikož je vněm krásné shrnutí pohledů všech lektorů, kteří opravdu mají se svých životních zkušeností co nabídnout.


Eva V.

Úžasný kurz, doporučuji!!

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.