Agilné riadenie: Ako riadiť tím v meniacom sa svete

Kurzom sprevádza  Jarek Procházka

Vhodné na počúvanie

Pružnosť, svižnosť, inovácie, lepšie vzťahy v tíme a so zákazníkom. Nenechávajte prínosy agilného riadenia len IT odborom. Keď môže fungovať u záhradných architektov, vo výrobe alebo pri riadení dentálnych kliník, môže fungovať aj u vás. Celý popisok

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:11 hod

Počet lekcií

15

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Vybavte si dynamiku posledných rokov: Covid, problémy v dodávateľských reťazcoch, divoká inflácia... Dynamické výkyvy trhov, meniace sa potreby zákazníkov, technológie skracujúce vzdialenosti a časy a zjednodušujúce mnoho úkonov (banka, jedlo, ubytovanie, cestovanie) vyžadujú väčšiu flexibilitu a evolúciu riadenia aj od firiem. 

Nečakané výkyvy trhov, náročnejší a nestáli zákazníci a príval nových technológií vyžadujú, aby aj firmy a ich manažment reagovali rýchlejšie a pružnejšie. S tým dokážu pomôcť agilné princípy, ktoré sa z IT oblasti rýchlo šíria do vedenia tímov a firiem bez ohľadu na odbor: Fungujú skvelo aj u záhradných architektov, vo výrobe v Tesle alebo pri riadení dentálnych kliník. Firmy vďaka nim lepšie čelia dynamickému svetu, kde tradičné hierarchické a centralizované metódy manažmentu narážajú na svoje limity. 

Lektor do kurzu prepísal svojich takmer 20 rokov skúseností z oblasti agilného ekosystému: Od vývojára cez produktového manažéra niekoľkých produktov, vlastníka firmy až po agilného kouča, ktorý pomáhal meniť mnoho firiem v Česku, na Slovensku aj v severských krajinách. 

V kurze sa naučíte:

  • vhodný kontext pre agilné riadenie
  • agilné princípy a praktiky a ako sa prejavujú v denných situáciách
  • ako sa agilné princípy riadenia odlišujú od tradičných manažérskych metód
  • aké sú typické nepochopenia a bežne šírené mýty
  • praktické tipy, ako s agilným riadením začať u vás v tíme, oddelení, firme.

Kurz je určený pre:

  • vedúcich tímov, oddelení, manažment, ale tiež pre neformálnych lídrov
  • tých, ktorí na agilné riadenie prechádzajú a majú otázky, pochybnosti atď.
  • tých, ktorí už agilné princípy aplikujú a chcú spätnú väzbu a ďalšiu inšpiráciu.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jarek Procházka

Mentor agilného organizačného dizajnu, autor

Jaroslav Procházka je mentor agilného organizačného dizajnu firiem. Baví ho pomáhať firmám so zmenou firemnej kultúry, doručovaním skutočnej hodnoty, s produktami a inováciami. Rád pomáha tiež začínajúcim podnikateľom s rozjazdom a rastom firiem. V rôznych rolách (od vývojára cez produkťáka až po mentora a majiteľa) sa takmer 20 rokov točí okolo rôznych agilných projektov a inovácií v mnohých malých a stredných českých firmách, veľkých medzinárodných korporáciách aj českých inštitúciách. Kvôli skúsenostiam sa nebál pracovne zájsť ani do severských krajín.

Je aktívnym mentorom v inkubátoroch a súťažiach. Pretože si sám rád zašpiní ruky, tak okrem pomoci so zmenou firmám tiež spoluzaložil 2 startupy. 

O svoje skúsenosti sa rád delí v článkoch na svojom LinkedIn profile, blogu www.differ.cz, v knihách (Ať jsme všichni Spotify, Provozujte IT jinak), e-knihách, občas aj na konferenciách (aj svetových) či skôr ako garant pisateľ a barista teraz už neaktívneho projektu HRkavarna.cz. Jarek tiež spoluorganizuje a vytvára konferencie inAgile v rámci Edutrea, alebo predtým Kvalita vo vzdelávaní, HRin, Konferencia o talente, či ostravský TEDx.

Hodnotenie kurzu

85 %

186 hodnotenie
96x
54x
25x
7x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Roman Ř.

Jako intro do tematu agilniho rizeni fajn. Obsahuje i prakticke tipy - kde a jak zacit apod.

Reakcia lektora:

“Díky Romane, další kroky a nasměrování můžeme probrat.“


Jana Struhárová

Jasny a zrozumitelny kurz. V teste je v 4. otazke 2x ta ista odpoved .


Viera Š.

zaujímavé podnety, ďakujem, skúsim niektoré z nich uplatniť v mojom tíme v rámci našej korporácie

Reakcia lektora:

“Skvělé, zkusit nějaký experiment, je perfektní věc, co si z kurzu vzít. Děkuji“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.