Agilné riadenie: Ako riadiť tím v meniacom sa svete

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Jarek Procházka Česky

Cena: 36,00 € s DPH

Počet lekcií:
15
Celková dĺžka videí:
1:11 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Pružnosť, svižnosť, inovácie, lepšie vzťahy v tíme a so zákazníkom. Nenechávajte prínosy agilného riadenia len IT odborom. Keď môže fungovať u záhradných architektov, vo výrobe alebo pri riadení dentálnych kliník, môže fungovať aj u vás.

Vybavte si dynamiku posledných rokov: Covid, problémy v dodávateľských reťazcoch, divoká inflácia... Dynamické výkyvy trhov, meniace sa potreby zákazníkov, technológie skracujúce vzdialenosti a časy a zjednodušujúce mnoho úkonov (banka, jedlo, ubytovanie, cestovanie) vyžadujú väčšiu flexibilitu a evolúciu riadenia aj od firiem. 

Nečakané výkyvy trhov, náročnejší a nestáli zákazníci a príval nových technológií vyžadujú, aby aj firmy a ich manažment reagovali rýchlejšie a pružnejšie. S tým dokážu pomôcť agilné princípy, ktoré sa z IT oblasti rýchlo šíria do vedenia tímov a firiem bez ohľadu na odbor: Fungujú skvelo aj u záhradných architektov, vo výrobe v Tesle alebo pri riadení dentálnych kliník. Firmy vďaka nim lepšie čelia dynamickému svetu, kde tradičné hierarchické a centralizované metódy manažmentu narážajú na svoje limity. 

Lektor do kurzu prepísal svojich takmer 20 rokov skúseností z oblasti agilného ekosystému: Od vývojára cez produktového manažéra niekoľkých produktov, vlastníka firmy až po agilného kouča, ktorý pomáhal meniť mnoho firiem v Česku, na Slovensku aj v severských krajinách. 

V kurze sa naučíte:

  • vhodný kontext pre agilné riadenie
  • agilné princípy a praktiky a ako sa prejavujú v denných situáciách
  • ako sa agilné princípy riadenia odlišujú od tradičných manažérskych metód
  • aké sú typické nepochopenia a bežne šírené mýty
  • praktické tipy, ako s agilným riadením začať u vás v tíme, oddelení, firme.

Kurz je určený pre:

  • vedúcich tímov, oddelení, manažment, ale tiež pre neformálnych lídrov
  • tých, ktorí na agilné riadenie prechádzajú a majú otázky, pochybnosti atď.
  • tých, ktorí už agilné princípy aplikujú a chcú spätnú väzbu a ďalšiu inšpiráciu.

Osnova kurzu

Jarek Procházka

Jarek Procházka

Mentor agilného organizačného dizajnu, autor

Jaroslav Procházka je mentor agilného organizačného dizajnu firiem. Baví ho pomáhať firmám so zmenou firemnej kultúry, doručovaním skutočnej čítať viachodnoty, s produktami a inováciami. Rád pomáha tiež začínajúcim podnikateľom s rozjazdom a rastom firiem. V rôznych rolách (od vývojára cez produkťáka až po mentora a majiteľa) sa takmer 20 rokov točí okolo rôznych agilných projektov a inovácií v mnohých malých a stredných českých firmách, veľkých medzinárodných korporáciách aj českých inštitúciách. Kvôli skúsenostiam sa nebál pracovne zájsť ani do severských krajín. Je aktívnym mentorom v inkubátoroch a súťažiach. Pretože si sám rád zašpiní ruky, tak okrem pomoci so zmenou firmám tiež spoluzaložil 2 startupy.  O svoje skúsenosti sa rád delí v článkoch na svojom LinkedIn profile, blogu www.differ.cz, v knihách (Ať jsme všichni Spotify, Provozujte IT jinak), e-knihách, občas aj na konferenciách (aj svetových) či skôr ako garant pisateľ a barista teraz už neaktívneho projektu HRkavarna.cz. Jarek tiež spoluorganizuje a vytvára konferencie inAgile v rámci Edutrea, alebo predtým Kvalita vo vzdelávaní, HRin, Konferencia o talente, či ostravský TEDx.

Všetky kurzy lektora Jarek Procházka

Hodnotenie kurzu

84 %

67 hodnotenie
37x
15x
10x
3x
2x

Štěpánka U.

Vynikající přehledový kurz, který ale jde i k podstatě věci. Vystihuje nejčastější chyby v aplikaci agile a mýty, narovnává představy o tomto přístupu. Skvělé na zamyšlení a pochopení toho, kde a jak začít.


Oldřich Č.

Supr, kurz splnil očekávání. Nedrží se klasického školení "by the book", ale snaží se vysvětlit hlavní princip/myšlenku agilu.


Adriana H.

Moc zajímavé, nové vhledy a detaily o fungování projektových týmů.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.