Ako vybrať dobrého obchodníka

Kurzom sprevádza  KP2 Czech Republic s.r.o. a Jiří Březina

Mnohí z vás sa určite stretli so situáciou, kedy ste mali „skvelého“ kandidáta na obchodníka. Po pohovore s ním ste odchádzali nadšení, podľa všetkých indícií to mal byť predajný „superman“. Čoskoro po jeho prijatí však táto eufória vyprchala. Čo sa to st Celý popisok

28,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:12 hod

Počet lekcií

15

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Prečo „kôň“, na ktorého sme stavili, zlyhal? To, o čom sa teraz zmieňujem, poznám veľmi dobre zo svojej predchádzajúcej praxe, keď som do svojho tímu niekoľkokrát prijal obchodníka, o ktorom som bol najprv presvedčený, že bude skvelý, ale opak bol pravdou. A, naopak, niekedy som prijal niekoho, pri kom som si nebol istý, ako to dopadne, a z tohto človeka sa vykľul špičkový obchodník, na ktorého som bol právom pyšný.

Tieto svoje skúsenosti som postupom času transformoval do metódy, podľa ktorej dnes vyberám obchodníkov do množstva firiem. V tomto kurze sa naučíte postup, ako viesť prijímací pohovor s kandidátmi na obchodné pozície s cieľom rozpoznať ich skutočné kvality. Spoznáte nielen to, ako sa prezentujú a ako navonok komunikujú, ale predovšetkým ich skutočné kompetencie potrebné pre prinášanie nového biznisu. Táto metóda je určená špeciálne na nábor akvizičných obchodníkov v segmente B2B.

Čo sa v kurze naučíte    

  • Ukážeme si, aké zmeny sa v posledných rokoch odohrávajú na B2B trhu a ako sa to premieta do požiadaviek na kandidátov na obchodné pozície. 
  • Na príkladoch z praxe vám ukážem profil obchodníka, ktorý je najviac úspešný, t. j. dokáže plniť predajné ciele (alebo tiež, o aký profil obchodníkov je dnes na trhu najväčší záujem). 
  • Naučíte sa metódu štruktúrovaného riadenia prijímacieho pohovoru s cieľom minimalizovať riziko zlého výberu.
  • Dostanete konkrétne príklady otázok a naučíte sa takto získané odpovede správne vyhodnocovať. 
  • Po absolvovaní kurzu dokážete identifikovať varovné signály v prejave kandidátov a vyhodnotiť ich význam pre vás ako zamestnávateľa.

Pre koho je kurz určený

Tento kurz je určený pre každého, kto sa vo vašej spoločnosti priamo podieľa na nábore obchodníkov. Teda pre:    

  • personalistov,  
  • obchodný manažment,  
  • top manažment. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
KP2 Czech Republic s.r.o.

Personálno-konzultačná spoločnosť zameraná na oblasť B2B predaja

Spoločnosť KP2 pomáha zvyšovať výkon predajných tímov. Zameriava sa jednak na vyhľadávanie špičkových kandidátov do obchodných a s obchodom súvisiacich pozícií a ďalej na oblasť predajných procesov a stratégií.


Jiří Březina

Špecialista na obchod a vyhľadávanie kandidátov na obchodné pozície

Jiří postupne prešiel všetkými pozíciami v B2B predaji, začínajúc obchodným zástupcom, manažérom pre kľúčových zákazníkov až po obchodného riaditeľa firmy s miliardovým obratom. Celá jeho kariéra je spojená s obchodom a ako sám hovorí, obchod je jeho veľkou vášňou.

V roku 2008 založil spoločnosť KP2 Czech Republic, ktorej poslaním je zvyšovanie výkonu predajných tímov. Ide predovšetkým o vyhľadávanie špičkových kandidátov do celého spektra obchodných pozícií a ďalej o školiacu a konzultačnú činnosť. Jeho zákazníkmi sú malé české firmy, ale aj nadnárodné korporácie.

Hodnotenie kurzu

89 %

128 hodnotenie
75x
40x
7x
6x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Ľubica K.

super kurz, ďakujem


Michaela Š.

Kurz se mi líbil, některé části určitě při výběrovém řízení využiji.


Alexandr K.

Perfektní informace, doporučuji!

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.