Anglické idiomy II

Kurzom sprevádza  Bronislav Sobotka

Druhý z dvoch kurzov, kde sa naučíte najbežnejšie anglické idiomy - teda frázy, ktoré vám pri doslovnom preklade nebudú dávať zmysel, ale napriek tomu ho majú. Celý popisok

27,00 € s DPH

Celková dĺžka

46 min

Počet lekcií

9

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Už sa vám niekedy stalo, že ste počuli v angličtine nejakú zaujímavú frázu, zvládli ste preložiť všetky slová v nej, ale stále vám to dohromady nedávalo vôbec zmysel? Tak potom ste dosť možno narazili na anglický idiom – teda ustálené slovné spojenie, ktoré sa nedá pochopiť jednoduchým prekladom jednotlivých slov, z ktorých sa skladá. Angličtina je ich plná a dodávajú jej určité čaro a pôvab.

A tento kurz je tu pre vás práve preto, aby ste mohli týmto krásnym výrazom nielen rozumieť, ale aj ich sebavedomo aktívne používať. A tak až vám niekto povie, že je samé ucho (I am all ears), že dostal studené nohy (get cold feet) alebo že chodí na vzduchu (walk on air), tak vás to vôbec nerozhodí a budete schopní pohotovo zareagovať. A pretože nádherných anglických idiomov je v angličtine viac, ako sa vojde do jedného kurzu, môžete sa tešiť hneď na kurzy dva (prvý kurz nájdete tu).

V kurze sa naučíte:    

  • Skoro šesťdesiat základných a najčastejšie používaných anglických idiomov  
  • Ako, kedy a ktorý z nich je vhodné použiť  
  • Ako znieť viac ako rodený hovoriaci  
  • Kopu krásnych výrazov pre každú príležitosť.

Kurz je určený:    

  • Pre všetkých, ktorí chcú posunúť svoju úroveň angličtiny vyššie  
  • Pre všetkých, ktorí chcú ovládať základné anglické idiomy  
  • Pre všetkých, ktorí chcú znieť viac „anglicky anglicky”  
  • Pre všetkých, ktorí si chcú precvičiť a vylepšiť angličtinu. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na svete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz

 

Hodnotenie kurzu

97 %

168 hodnotenie
146x
18x
4x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Ľubica K.

Super course. Some idioms are known, other less, it is good to keep repeating it...


Michal M.

Brona je skvely a tento kurz byl velmi uzitecny. V UK ziji pres ctyri roky a nektere vyrazy jsem tu uz slysel. Priste mi budou urcite davat vetsi smysl a nebudu muset hadat, co tim chtel mluvci rict. Nektere britske idiomy nejsou zcela intuitivni pro Cechy a Moravaky 😄

Reakcia lektora:

“Hello Michal! Moc zdravím, moc děkuji a zcela souhlasím, že někdy je to vše jenom ne logické...“


Jan K.

not bad at all

Reakcia lektora:

“Thanks! :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.