Bezpečne v online svete: ako ochrániť svoje peniaze, dáta a identitu

Kurzom sprevádza  Karol Suchánek

Na internete sa kradnú vaše peniaze, heslá, identita alebo všetko dokopy. Viete, ako sa proti tomu brániť?

55,00 € s DPH

Celková dĺžka

47 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Máte hackerom čo ponúknuť? Určite áno. Máte peniaze aj zaujímavé informácie. Hackerské útoky na bežných užívateľov naberajú na popularite, dáta majú v dnešnej dobe dokonca väčšiu cenu než hmotné veci. V tomto kurze zistíte, ako si ochrániť svoje cenné informácie. Karol Suchánek, odborník v oblasti kybernetickej bezpečnosti, vás naučí, ako si z online sveta plného nástrah vytvoriť bezpečné miesto. 

Ukážeme vám, ako sa nestať terčom hackerského útoku a ako spoznáte podvod – napríklad v e-maile, správe, reklame alebo na webe. Taktiež pri online nakupovaní, bazárových nákupoch alebo prihlasovaní k verejnej wi-fi. Náš kurz je plný praktických ukážok – sami si tak môžete odskúšať, ako dobre sa viete v online svete ochrániť. A ak vám to nepôjde, nič sa nedeje, tento kurz vás všetko potrebné naučí!

V kurze sa naučíte:

  • Ako sa bezpečne pohybovať na internete.  
  • Chrániť si svoje osobné údaje i ďalšie cenné informácie. 
  • Na čo môžete kliknúť a na čo už radšej nie. 
  • Ako môžu vyzerať hackerské útoky a ako sa proti nim brániť.
  • Rozpoznať bezpečnostné hrozby – odkazy alebo prílohy v e-mailoch,
  • Identifikovať podvodné reklamy alebo telefonáty, škodlivé weby, rizikové e-shopy...
  • Bezpečne nakupovať na internete alebo sa pripojiť na verejnú wi-fi.

Kurz je určený pre:

  • Bežného užívateľa – každého, kto využíva internet.
  • Aj pre deti od cca 15 rokov.
  • Pre tých, ktorí absolvovali kurz Digitálná bezpečnosť, aj pre tých bez predošlej prípravy.  
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Karol Suchánek

poradca pre digitálnu bezpečnosť

V 16 rokoch ovládal 15 programovacích jazykov a vyvinul svoj prvý bezpečnostný software. Absolvoval špeciálny cyber-security program na MIT v Bostone a tréning s legendárnym Hak5 Group vo Washingtone.

Stará sa o súkromie a bezpečnosť firiem a verejne známych osobností. Patrí do tímu expertov Shift2Cloud, ktorý vylepšuje efektivitu a bezpečnosť spoločností. Je držiteľom bezpečnostnej previerky NATO a súdnym znalcom v odbore pre kybernetickú bezpečnosť.

Viac na www.karolsuchanek.com.

Hodnotenie kurzu

95 %

331 hodnotenie
269x
46x
11x
3x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Lucie C.

Jasné, stručné, názorné, v bodech podané, na příkladech ukázané. I ti, kteří už nějaké povědomí mají, získají několik velmi užitečných tipů.

Reakcia lektora:

“🤩😎❤️🙏“


Veronika A. A.

Výborný kurz. Děkuji za osvětu.

Reakcia lektora:

“🤩☺️❤️“


Lubomír S.

Skvělý video kurz.

Reakcia lektora:

“🙏❤️😉“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.