Doba digitálna: ako pracovať sústredene a bez vyrušenia?

Kurzom sprevádza  GrowJOB a Lukáš Havránek

Vhodné na počúvanie

V dnešnej dobe digitálnej nás nepretržite niečo vyrušuje. Dokázať sa sústrediť na svoju prácu je ťažšie a ťažšie. Našu schopnosť sústrediť sa je však možné úspešne posilňovať, nech už váš pracovný deň vyzerá akokoľvek. Celý popisok

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

56 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Dnešná doba je charakteristická tým, že nás neustále niečo vyrušuje. Dokázať sa sústrediť na svoju prácu je stále ťažšie, rovnako ako dokázať si nájsť v priebehu dňa chvíľku vnútorného pokoja. Našu schopnosť sústrediť sa je možné však úspešne posilňovať, nech už váš pracovný deň vyzerá akokoľvek. Náš mozog sa dá totiž trénovať podobne ako sval napriek rastúcemu informačnému preťaženiu, vibrujúcim telefónom, novým e-mailom aj hlučným kolegom. S tréningom pozornosti sa stávame viac odolní voči vyrušeniu, rastie naša cieľavedomosť a schopnosť hlbokého odpočinku. Okrem významne väčšej pracovnej efektivite však rastie aj naša životná spokojnosť.

V kurze sa naučíte:    

 • Ako sa nenechať vyrušovať okolím ani vlastnými myšlienkami  
 • Aké sú druhy pozornosti, ako ich trénovať, aby sme dokázali byť koncentrovaní aj v rušnom prostredí  
 • Ako znižovať stres prameniaci z príliš veľkého množstva úloh  
 • Aký je rozdiel medzi hlbokou a plytkou prácou a ako si vďaka tomu lepšie organizovať pracovný deň  
 • Ako zaobchádzať s technológiami tak, aby sústredenie podporovali a nie kazili  
 • Ako regenerovať a odpočívať v priebehu dňa  
 • Ako funguje meditácia a že je pre každého, nielen pre tibetských mníchov:)

Kurz je určený pre:    

 • všetkých ľudí, ktorí hľadajú spôsoby, ako zvýšiť efektivitu svojej práce a vykonávať ju s väčším pokojom a nadhľadom 
 • pracovníkov, ktorí si pripadajú zavalení prácou a často vyrušovaní
 • manažérov, ktorí k úspešnému zvládaniu svojej práce potrebujú hlboké sústredenie  
 • kreatívcov, ktorých múzu ničí neustále pípanie e-mailov a notifikácií 
 • administratívnych pracovníkov, ktorí naraz riešia tisíc drobných úloh  
 • pre všetkých, ktorí cítia, že im práca pomaly, ale isto začína prerastať cez hlavu.

Kurz je rozdelený do troch základných modulov:    

 • V prvom module si v rámci kapitol Doba digitálna a Pozornosť vysvetlíme, v čom konkrétne je táto doba komplikovaná a čo sa pri častom vyrušovaní vlastne deje s našou pozornosťou.  
 • V druhom module sa budeme zaoberať tým, ako eliminovať vonkajšie vyrušenie. Preberieme koncept tzv. hlbokej práce, základy techniky pomodoro a baviť sa budeme tiež o tom, ako zaobchádzať s technológiami a sociálnymi sieťami.  
 • V treťom module sa budeme učiť, ako sa postaviť k vyrušeniu vnútornému: ako upokojiť našu neustále tepajúcu, prehrievajúcu sa myseľ. Preberieme pojem mindfulness, slovensky všímavosť, ktorý si pomaly nachádza cestu aj do pracovného sveta a vysvetlíme si, čo je to vlastne meditácia.

Vedecké výskumy ukazujú, že sústredenosť je kľúčovým faktorom úspechu v mnohých životných oblastiach. Ak sa budeme sústreďovať na prítomný okamih, stihneme viac práce za menej času. Budeme žiť život naplno, pretože okolo nás len nepreletí.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.


Lukáš Havránek

konzultant a lektor vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB.

Lukáš je od roku 2009 pevnou súčasťou vzdelávacieho inštitútu GrowJOB, z ktorého vzišiel knižný bestseller Koniec prokrastinácie napísaný Petrom Ludwigom. Pôsobí prevažne ako konzultant a lektor. Medzi jeho najbližšie témy patria sústredenie, mindfulness a meditácie, ktoré chápe ako zásadné zručnosti pre život v informáciami zahltenej dobe.

Tému odovzdáva predovšetkým cez prednášky, workshopy a webináre pre organizácie z najrôznejších odvetví a veľkostí (KB, Mall.cz, Generalli, Česká pojišťovna, VUT, Kleppiere), ale aj dlhodobé interné projekty s cieľom zlepšiť koncentráciu a pozornosť celých tímov a firiem. Medzi ďalšie témy jeho špecializácie spadajú budovanie návykov, sebadiscilíny a tiež firemné vízie, kultúra a zmysel v práci.

Pri svojej práci najviac čerpá z vlastnej každodennej praxe a z pravidelných týždňových meditačných retreatov v ústraní. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vyštudoval Ekonomiku a management na VUT. Rád lezie, chodí a behá po horách: absolvoval asi 25 horských maratónov, 6x dokončil ultramaratón so vzdialenosťou okolo 100 km. O fenoméne horského ultramaratónu produkoval v roku 2019 dokumentárny film Beskydská sedmička. Je moderátorom a spoluzakladateľom novovzniknutého podcastu s outdoorovou tematikou naHoru.tv.

Hodnotenie kurzu

91 %

957 hodnotenie
661x
203x
63x
15x
15x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jan D.

super


Filip V.

Dobré nápady na rozvržení práce a zvýšení efektivity + pozornosti při práci.


Eva K.

výborný výklad

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.