Úvodná stránka

Lukáš Havránek

Lukáš Havránek

konzultant a lektor vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB.

Lukáš je od roku 2009 pevnou súčasťou vzdelávacieho inštitútu GrowJOB, z ktorého vzišiel knižný bestseller Koniec prokrastinácie napísaný Petrom Ludwigom. Pôsobí prevažne ako konzultant a lektor. Medzi jeho najbližšie témy patria sústredenie, mindfulness a meditácie, ktoré chápe ako zásadné zručnosti pre život v informáciami zahltenej dobe.

Tému odovzdáva predovšetkým cez prednášky, workshopy a webináre pre organizácie z najrôznejších odvetví a veľkostí (KB, Mall.cz, Generalli, Česká pojišťovna, VUT, Kleppiere), ale aj dlhodobé interné projekty s cieľom zlepšiť koncentráciu a pozornosť celých tímov a firiem. Medzi ďalšie témy jeho špecializácie spadajú budovanie návykov, sebadiscilíny a tiež firemné vízie, kultúra a zmysel v práci.

Pri svojej práci najviac čerpá z vlastnej každodennej praxe a z pravidelných týždňových meditačných retreatov v ústraní. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vyštudoval Ekonomiku a management na VUT. Rád lezie, chodí a behá po horách: absolvoval asi 25 horských maratónov, 6x dokončil ultramaratón so vzdialenosťou okolo 100 km. O fenoméne horského ultramaratónu produkoval v roku 2019 dokumentárny film Beskydská sedmička. Je moderátorom a spoluzakladateľom novovzniknutého podcastu s outdoorovou tematikou naHoru.tv.

Kurzy lektora

Doba digitálna: ako pracovať sústredene a bez vyrušenia?