Efektívne delegovanie: ako posilňovať právomoci zamestnancov

Kurzom sprevádza  Rastislav Duriš

Vhodné na počúvanie

Manažéri sa často učia odovzdávať úlohy a kontrolovať ich. Problém je, že sa učia úkolovať. Naučte sa s nami ako odovzdávať právomoci - ako skutočne delegovať. Celý popisok

39,00 € s DPH

Celková dĺžka

46 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ak poprosíte ľudí, aby si predstavili lídra, mnohí si vybavia extrémne zaneprázdneného človeka, pracujúceho 10 a viac hodín denne. A mnohí takého aj zažili. Lenže má to tak naozaj byť? Leadership je paradoxne o odovzdávaní moci a prerozdeľovaní rolí, zodpovedností či úloh v rámci celého tímu. Tento kurz vás prevedie zákutiami delegovania a predstaví niekoľko praktických, okamžite použiteľných nástrojov.

V tomto kurze sa naučítě:

  • Pochopíte, prečo je delegovanie nevyhnutnosť.
  • Spoznáte najpopulárnejšie mýty o delegovaní.
  • Naučíte sa, že v delegovaní nejde iba o moc.
  • Zistíte, že delegovanie nie je čiernobiele a má odtiene šedej.
  • Spoznáte, čo je absolútny vrchol delegovania.
  • Naučíte sa niekoľko techník, ktoré môžete okamžite použiť.

Kurz je určený pre:

  • všetkých riadiacich pracovníkov – stredný manažment
  • tímlídrov, vedúcich, riaditeľov, majstrov a pod.
  • užitočný však bude aj členom tímov a pracovných skupín, ktorí chcú podporiť efektívne rozhodovanie a rozdelenie právomocí.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Rastislav Duriš

Psycholog, facilitátor a specialista na leadership a týmovou práci

Viac než 11 rokov sa venuje leadershipu ako bývalý tímlíder, člen projektových tímov, konzultant a psychológ. V minulosti sa špecializoval na diagnostiku a rozvoj osobnosti manažérov, dnes im pomáha s rozvojom tímov a organizačnými zmenami. Do ČR a SR priniesol Raketový model tímovej práce. V SR je jediným oficiálnym facilitátorom agilného prístupu Management 3.0. Borí mýtus, že delegovanie sa rovná úkolovaniu.

Hodnotenie kurzu

88 %

892 hodnotenie
515x
261x
97x
8x
11x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Veronika F. S.

Inspirativní. Uvítala bych více detailů k tomu, jak hrát delegací poker.

Reakcia lektora:

“Dobrý deň, Veronika, teším sa, že Vás kurz inšpiroval. Súčasťou kurzu je odkaz na web Management 3.0, kde nájdete detaily k tomu, ako hrať, ale aj aké sú varianty hry a skúsenosti tímov/firiem, ktoré Delegačný poker hrali - prikladám aj sem: https://management30.com/practice/delegation-poker/“


Jana Ť.

Lektor mluví strašně rychle, má výraznou vadu řeči a neustále mlaská. Toto všechno kazí dojem i jinak celkem dobře zpracovaného tématu. Tento kurz jsem doslova protrpěla. Za mě nedoporučuji.

Reakcia lektora:

“Dobrý deň, Jana, mrzí ma Vaša skúsenosť. Hlavne ma však mrzí, že ste kurz pretrpeli - ak Vám môj štýl nevyhovuje (áno, ráčkujem, ale málokedy sa stretávam s tým, že by to niekomu takto prekážalo), nemá zmysel, aby ste kurzom prechádzali. Vždy odporúčam pozrieť sa na úvodné video a jednu bezplatnú lekciu, aby každý získal pocit hneď na úvod a rozhodol sa, či chce pokračovať. Keďže ste kurz už absolvovali, dávam do pozornosti požiadať Seduo o vrátanie peňazí alebo náhradný kurz. Ďakujem za recenziu a držím palce vo vzdelávaní.“


František D.

Slovenský jazyk mi není komfortní.

Reakcia lektora:

“Dobrý deň, František, tomu rozumiem a odporúčam nabudúce po úvodnej lekcii zvážiť, či v kurze pokračovať. Nie je cieľom, aby ste sa trápili s jazykom, ale kurz si užili :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.