Efektívne delegovanie: ako posilňovať právomoci zamestnancov

Kurzom sprevádza  Rastislav Duriš

Vhodné na počúvanie

Manažéri sa často učia odovzdávať úlohy a kontrolovať ich. Problém je, že sa učia úkolovať. Naučte sa s nami ako odovzdávať právomoci - ako skutočne delegovať. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

46 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ak poprosíte ľudí, aby si predstavili lídra, mnohí si vybavia extrémne zaneprázdneného človeka pracujúceho desať a viac hodín denne. A mnohí takého aj zažili. Lenže má to tak naozaj byť? Leadership je paradoxne o odovzdávaní moci a prerozdeľovaní rolí, zodpovedností či úloh v rámci celého tímu. Tento kurz vás prevedie zákutiami delegovania a predstaví niekoľko praktických, okamžite použiteľných nástrojov.

V tomto kurze sa naučíte:

  • Pochopíte, prečo je delegovanie nevyhnutnosť.
  • Spoznáte najpopulárnejšie mýty o delegovaní.
  • Naučíte sa, že v delegovaní nejde iba o moc.
  • Zistíte, že delegovanie nie je čiernobiele a má odtiene sivej.
  • Spoznáte, čo je absolútny vrchol delegovania.
  • Naučíte sa niekoľko techník, ktoré môžete okamžite použiť.

Kurz je určený pre:

  • všetkých riadiacich pracovníkov – stredný manažment,
  • tímlídrov, vedúcich, riaditeľov, majstrov a pod.,
  • užitočný však bude aj pre členov tímov a pracovných skupín, ktorí chcú podporiť efektívne rozhodovanie a rozdelenie právomocí.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Rastislav Duriš

Psycholog, facilitátor a specialista na leadership a týmovou práci

Viac než 11 rokov sa venuje leadershipu ako bývalý tímlíder, člen projektových tímov, konzultant a psychológ. V minulosti sa špecializoval na diagnostiku a rozvoj osobnosti manažérov, dnes im pomáha s rozvojom tímov a organizačnými zmenami. Do ČR a SR priniesol Raketový model tímovej práce. V SR je jediným oficiálnym facilitátorom agilného prístupu Management 3.0. Borí mýtus, že delegovanie sa rovná úkolovaniu.

Hodnotenie kurzu

88 %

1 070 hodnotenie
615x
321x
113x
10x
11x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Veronika P.

Kurz je veľmi prakticky orientovaný, prepojený aj na štúdie, dokumenty a pod. Určite rozšíri prehľad a ukáže nový pohľad na delegovanie a prácu v rámci tímu. Veľmi dobre spravený kurz, určite ho odporučím aj vedúcim pracovníkom v spoločnosti a sama sa k nemu ešte určite vrátim. Kurz obsahuje cenné rady a poznatky.

Reakcia lektora:

“Ďakujem, Veronika, teším sa, že bol užitočný :)“


Monika Cibulková

Skvely kurz i zhrnutie a prezentacia veci lektorom. Ocenujem i zaverecne Otazky a odpovede zodpovedane priamo a uprimne lektorom z jeho skusenosti v ramci uvolnenej atmosfery.
Dakujem velmi pekne, hodnotim to za seba velmi prinosne.

Reakcia lektora:

“Takáto recenzia mi vždy urobí radosť - ďakujem, Monika!“


Tereza C.

Velmi zajímavý a přínosný kurz. Děkuji

Reakcia lektora:

“To som veľmi rád, Tereza, vďaka.“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.