Hľadanie životnej rovnováhy

Kurzom sprevádza  Martina Viktorie Kopecká

Vhodné na počúvanie

Život je ako zápalka. Keď dohorí, zmizne svetlo, ktorým pomáha. Keď ju sfúknete predčasne, nevyužijete zámer, pre ktorý bola vyrobená. Inšpirujte sa, ako v živote nájsť zdravý balans. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

46 min

Počet lekcií

9

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Martina Viktorie Kopecká je farárka. Je tiež psychoterapeutkou a má za sebou pracovnú skúsenosť z nadnárodnej korporácie. Svoju prvú Bibliu si kúpila až počas štúdií teológie, dovtedy patrila medzi neveriacich.

V kurze sa s vami podelí o svoj pohľad na život. Nečakajte strohé kázanie o tom, ako by ste mali žiť. Skôr úprimnú spoveď človeka, ktorý vie, aké je to čeliť predstavám ostatných o tom, ako žiť svoj život. Aké je to stať sa vďaka StarDance miláčikom publika, ale aj ocitnúť sa pod paľbou kritiky. Ako žena – duchovná vie, aké je to pôsobiť v oblasti, v ktorej panujú silné predstavy o tom, kto je pre nich vhodným kandidátom. 

Martina Viktorie Kopecká sa vo svojej práci stretáva s ľuďmi, ako ste vy: z rôznych rodín, s odlišnými životnými skúsenosťami, radosťami a trápeniami. Vždy však s túžbou žiť život čo najlepšie alebo aspoň ako sa momentálne dá. V kurze čerpá z ich, ale predovšetkým zo svojho príbehu.  

V kurze od Martiny Viktorie Kopeckej si vypočujete:

  • Nechať veci diať sa. Ako sa i jej ako veľmi aktívnemu človeku nakoniec vypláca prehnane na veci netlačiť.
  • Mala by si, nemala by si… Ako sa jej darí vyrovnať sa s predstavami a predsudkami verejnosti, ako by sa mala (alebo nemala) ako žena a farárka správať.
  • Hospodin posral Álona. Ako a prečo sa naučila byť viac autentická aj za cenu nedokonalosti a možných malérov.
  • Nehodnoť ľudí. Ako sa vďaka kritike svojho pôsobenia v StarDance naučila reagovať na zraňujúce komentáre a čo si vďaka nim uvedomila.
  • Kto vyhorí, nesvieti. Že aj farári čelia zahltenosti a vyhoreniu a čo jej pomáha udržať množstvo povinností a príležitostí na uzde.
  • Aj farár je len človek. Že i ona si dopraje zážitky a malé neresti a prečo to isté radí aj vám.

Skutočne prežiť chvíľu. Ako pomáha ľuďom, aby si dôležité životné okamihy skutočne uvedomovali a nadlho ukotvili.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Martina Viktorie Kopecká

duchovná

Najprv som zvolila umiernenú cestu kariéry v nadnárodnom korporáte, ktorá ma našťastie rýchlo prestala baviť. Trvalo to potom ešte tri roky, než som si podala prihlášku na teológiu. V roku 2011 som prijala krst a potom všetko išlo v podstate samo. V práci už sa to nedalo vydržať, a tak som dala výpoveď. O mesiac potomsom poslala prihlášku na ďalšie štúdium (psychológia, špeciálna pedagogika). Doštudovala som postupnevšetky vybrané odbory poriadne vyčerpaná.

Mojím prvým pôsobiskom bol kostol sv. Mikuláša na Staromestskom námestí, kde som jednou nohou a srdcom dodnes. Od konca roku 2014 zastupujem Cirkev československú husitskú vo Svetovej rade cirkví(World Council of Churches) a predsedám jednému z ich poradných orgánov (ECHOS).

Hodnotenie kurzu

95 %

1 961 hodnotenie
1589x
257x
81x
24x
10x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Ilona P.

Líbil, nejsem věřící, ale i tak byl inspirativní, a zajímavou formou poučný.


Richard V.

Moc příjemně sdílené zkušenosti a pocity, ze slov je cítit láska a respekt k ostatním.

Reakcia lektora:

“Děkuji a srdečně Vás pozdravuji, mv.“


Zuzana S.

Kurz sa mi velmi pacil. Pani fararka ma nadherny a upokojujuci hlas, velmi pekne rozprava, ma pekne myslienky. Dakujem za inspiraciu.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.