Česky

No More Czenglish II

Kurzom sprevádza  Bronislav Sobotka

Vhodné na počúvanie

Spoznajte najčastejšie chyby v angličtine. Je ich toľko, že kurzy Czenglish som pripravil dokonca dva :). V tomto druhom sa spoločne pozrieme na najčastejšie chyby v predložkách a výslovnosti. Celý popisok

27,00 € s DPH

Celková dĺžka videí

43 min

Počet lekcií

15

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Čo sa v kurze naučíte?

V tomto kurze sa spoločne pozrieme na tie najčastejšie chyby, ktoré Češi pod vplyvom materinského jazyka v angličtine robia. Presnejšie sa potom v druhom diele nášho dvojdielneho „Czenglish seriálu“ zameriame na najčastejšie chyby v predložkách a vo výslovnosti. Chyby si opäť nielen ukážeme a vysvetlíme, ale hlavne sa pozrieme na to, ako to má vyzerať správne a ako sa týmto chybám nabudúce vyhnúť.

Je tento kurz vhodný práve pre vás?

Je dosť možné, že vás sa problém s Czenglish netýka (a určitě vám to zo srdca želáme), ale tiež je dosť možné, že niektoré z typických Czenglish chýb robíte bez toho, aby ste si toho boli vôbec vedomí. Poďme si to vyskúšať na malom teste, čo hovoríte? Pozrite sa, prosím, na nasledujúcich pár viet.    

  • I spend a lot of money for books.  
  • Wine is typical for South Moravia.  
  • I arrived by my car.  
  • Most visitors of Prague want to see Prague Castle.

Ak sa vám aspoň niektoré vety zdajú v poriadku, tak potom by mohol byť kurz práve pre vás, pretože sú všetky chybné. To isté platí, ak si myslíte, že v slove „support“ sa vyslovuje „a“ alebo že v slove „fruit“ sa vyslovuje „j“. V kurze sa, samozrejme, dozviete, prečo a ako majú znieť nielen tieto vety a výrazy správne.

A čože je to tá Czenglish?

Ako už tí z vás, čo majú za sebou prvý diel nášho dvojdielneho seriálu zameraného na boj s Czenglish, vedia – ide o niečo medzi angličtinou a češtinou. Chcem povedať niečo anglicky, ale ovplyvnený svojím materinským jazykom poviem niečo, čo už síce nie je čeština, ale vlastne to ani nie je poriadna angličtina.

Ste pripravení vrhnúť sa do boja proti Czenglish? Tak poďme na to!

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na čítať viacsvete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz  

Všetky kurzy lektora Bronislav Sobotka

Hodnotenie kurzu

98 %

349 hodnotenie
319x
25x
4x
1x
0x

Kamil M.

Opakování těchto záludností se nikdy neomrzí :-) Něco jsem již znal z velkého předložkového kurzu, ale i tak jsem často "naletěl".


Lucie M.

Byl to velmi zajímavý kurz, většinu věcí jsem tak nějak věděla, ale bylo fajn mít i vysvětlení. Jen bohužel u testu se někdy stává, že je tam 2x stejná odpověď a byla mi označená jako chybná a teď nevím, jestli jsem to měla opravdu špatně, nebo se jen označuje správná jako špatná, protože je tam dvakrát.

Reakcia lektora:

“Hello Lucie! Moc vás zdravím a moc děkuji za zpětnou vazbu. Napsala byste mi prosím (na info@brona.cz) co přesně za odpověď tam bylo dvakrát? Já si ten test teď zkusil a vždy tam vidím každou jenom jednou (možná jenom nemám dost pozorné oko), ale moc rád bych to opravil. Díky moc a velice se omlouvám!“


Iva P.

Opět velice poučné, rozhodně doporučuji:) Navíc po skončení budete mít určitě lepší náladu než na začátku. Vtipné, poučné, plné pozitivní energie a hlavně chuti/touhy pustit si další kurz.

Reakcia lektora:

“Thank you, Iva! ☺️ Mám z toho vážně velikou radost! :)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.