Riaďte tím ako kapitán dopravného lietadla

Kurzom sprevádza  Stanislav Vojtíšek

Vhodné na počúvanie

Riadenie lietadla alebo vedenie tímu nesmie byť intuitívnou improvizáciou. Letectvo ponúka dlhodobo úspešne modely pre vedenie ľudí a komunikáciu. Pozrite te sa za dvere pilotnej kabíny s kapitánom dopravného lietadla. Celý popisok

70,00 € s DPH

Celková dĺžka

47 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Poľské, České, Anglické
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Bezpečnosť v civilnom letectve je výsledkom súhry radu faktorov – od výberu a výcviku vhodných ľudí cez dôsledný výkon rutinných úkonov, znalosť systému, algoritmov, efektívnu komunikáciu, leadership a spoluprácu v posádke až po správnu postupnosť rozhodovania pri riešení krízových situácií. Aj banálna závada lietadla môže byť fatálna, ak sa urobia nezvratné rozhodnutia. A naopak, aj zložité a kritické situácie je možné vyriešiť bezpečne. Letectvo má rad modelov a schém, ako minimalizovať chyby v rozhodovaní pri veľkej stresovej záťaži a ako zladiť rutinné úkony s kreatívnou prácou v limitoch daných vysoko automatizovaným strojom. 

Cieľom kurzu je inšpirovať v duchu princípu FLY – NAVIGATE - COMMUNICATE. Predstaviť schémy riešení bežných a krízových letových situácií. To všetko opreté o mnohoročné skúsenosti dopravného pilota, lektora a manažéra.

V kurze sa naučíte:

 • aké schémy použiť na riešenie kritických situácií a nečakaných zmien
 • ako si udržať situačný prehľad a prioritizovať problémy k riešeniu
 • ako efektívne komunikovať a nestratiť sa v téme
 • ako je dôležité správne vyberať a cvičiť členov tímu
 • ako sa vyvarovať nezvratných chýb
 • kde je rozhranie „automatizovaný stroj a kreatívny jedinec“
 • ako rizikový je ľudský faktor a ako sa hodí mať záložné plány
 • ako robiť zložité veci jednoducho a prehľadne.

Kurz je určený pre:

 • manažérov a tímových lídrov, profesie s vysokou mierou rozhodovacích kompetencií
 • tých, ktorí hľadajú modely, ako správne riadiť rozhodovanie v krízových alebo nečakaných situáciách
 • tých, ktorí riešia efektívnu komunikáciu, situačný prehľad a priority problémov
 • tých, ktorých zaujímajú postupy používané v letectve.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Stanislav Vojtíšek

lektor, konzultant a kapitán dopravného lietadla

Stanislav Vojtíšek je lektor, konzultant a dopravný pilot, ktorý sa dlhodobo venuje téme riadenia rizík, komunikácie a krízových situácií s využitím štandardných modelov používaných v letectve. 

Viac než 25 rokov pracoval ako dopravný pilot, kapitán diaľkového lietadla spoločností České aerolínie a Turkish Airlines. Ako recruitment officer mal na starosť výber vhodných pilotov a ich výcvik ako letový inštruktor. V pozemnom výcviku sa venuje dlhodobo problematike CRM (Crew resource management) a psychodiagnostickým predpokladom uchádzačov o profesie s vysokou mierou rozhodovacích kompetencií. Ako aviation scientist spolupracoval okrem iného s firmou Honeywell a bol externým pedagógom FF UK v Praze v odbore komunikácie. Súbežne od roku 1995 pripravuje kurzy komunikačných výcvikov a na platforme PILOTS FOR MANAGERS (www.stanislavvojtisek.cz) priebežne realizuje workshopy pre manažérov a tímových lídrov, kde predstavuje funkčné letecké modely rozhodovania a riadenia tímu a bezpečnosti. 

V súčasnosti spolupracuje s niekoľkými významnými partnermi ako konzultant interných procesov riadenia rizík, ako lektor dlhodobo školí tímových lídrov a manažérov v oblasti rozhodovania a komunikácie a zúčastňuje sa riadenia niektorých vybraných projektov.

Hodnotenie kurzu

92 %

543 hodnotenie
383x
110x
37x
12x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Lucie M.

Tento kurz je skvělý, moc se mi líbil


Ivana H.

Získala som inšpiratívne podnety, príklady, budem čerpať pre svoju prácu. Ďakujem.


Roman G.

vynikající

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.