Úvodná stránka

Stanislav Vojtíšek

Stanislav Vojtíšek

lektor, konzultant a kapitán dopravného lietadla

Stanislav Vojtíšek je lektor, konzultant a dopravný pilot, ktorý sa dlhodobo venuje téme riadenia rizík, komunikácie a krízových situácií s využitím štandardných modelov používaných v letectve. 

Viac než 25 rokov pracoval ako dopravný pilot, kapitán diaľkového lietadla spoločností České aerolínie a Turkish Airlines. Ako recruitment officer mal na starosť výber vhodných pilotov a ich výcvik ako letový inštruktor. V pozemnom výcviku sa venuje dlhodobo problematike CRM (Crew resource management) a psychodiagnostickým predpokladom uchádzačov o profesie s vysokou mierou rozhodovacích kompetencií. Ako aviation scientist spolupracoval okrem iného s firmou Honeywell a bol externým pedagógom FF UK v Praze v odbore komunikácie. Súbežne od roku 1995 pripravuje kurzy komunikačných výcvikov a na platforme PILOTS FOR MANAGERS (www.stanislavvojtisek.cz) priebežne realizuje workshopy pre manažérov a tímových lídrov, kde predstavuje funkčné letecké modely rozhodovania a riadenia tímu a bezpečnosti. 

V súčasnosti spolupracuje s niekoľkými významnými partnermi ako konzultant interných procesov riadenia rizík, ako lektor dlhodobo školí tímových lídrov a manažérov v oblasti rozhodovania a komunikácie a zúčastňuje sa riadenia niektorých vybraných projektov.

Kurzy lektora

Riaďte tím ako kapitán dopravného lietadla