Rodičovské prešľapy: ako vychovávať a nezblázniť sa

Kurzom sprevádza  Vlaďka Bartáková

Vhodné na počúvanie

Mohla by si to po sebe odniesť? Haló, počuješ ma? Tak odnesieš to? Choď to upratať, počítam do troch. Počujete sa? Počujete tú bezmoc? Naše rodičovské postupy niekedy zlyhávajú. Skúste to inak. Vyhnite sa prešľapom a naučte sa vychovávať a nezblázniť sa. Celý popisok

63,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:17 hod

Počet lekcií

14

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Kurz Rodičovské fuckupy je návodom pre rodičov, ktorí sa snažia porozumieť výchove svojich detí a zároveň si udržať pokoj a rozum v náročných rodičovských situáciách. 

V kurze sa spolu pozrieme na bežné situácie, v ktorých sa ako rodičia cítite bezmocní a frustrovaní. Prejdem spolu s vami náročné rodičovské situácie aj prešľapy, ktorými ich riešime, a naučím vás efektívnejšie stratégie na ich zvládanie.

Posvietime si na náročne prežívané detské i rodičovské emócie. Pozrieme sa na problémy s nepočúvaním, viaznucou spoluprácou aj ignorovaním pokynov a prosieb. Zistíme, ako je to vo výchove v skutočnosti s hranicami. Ako konečne dosiahnuť “rešpektovať a byť rešpektovaný”. I ako deti podporiť a pomôcť im vybudovať sebavedomie a sebahodnotu.

V kurze sa spolu s osvojením nových komunikačných postupov dozviete tiež evidence based psychologické a neuropsychologické informácie o fungovaní nezrelého detského mozgu i o vývojových etapách, ktorými deti prechádzajú.

Ponúknem vám tiež povzbudenie a návod na to, ako prípadné nezvládnuté situácie a ich dopady napraviť a ako vzťahy s deťmi aj napriek prešľapom zlepšiť.

Kurz je podporujúcim sprievodcom pre rodičov, ktorí sa snažia nájsť rovnováhu medzi snahou naplniť vo výchove potreby svojich detí a pritom nezabudnúť na potreby vlastné.

 

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Vlaďka Bartáková

psychologička a psychoterapeutka

Vlaďka je psychologička, psychoterapeutka, krízová interventka, lektorka, influencerka, špecialistka na rodičovstvo a na traumy.  Pomáha rodičom a ľuďom vo firmách VYCHOVÁVAŤ A NEZBLÁZNIŤ SA. Je autorkou rovnomenného rodičovského rozvojového programu. Vedie kurzy pre verejnosť, školí inštitúcie, školy, firmy aj neziskovky. Prednáša na konferenciách. Rozvíja rodičovskú komunitu na sociálnych sieťach. Je autorkou rodičovského podcastu “Počítam do troch!”. Pomáhala s podporou rodičovských kompetencií alebo zabezpečovala individuálne rodičovské konzultácie vo firmách ako je Google, PRE, Tchibo alebo Ernst & Young.

Hodnotenie kurzu

96 %

733 hodnotenie
610x
90x
25x
8x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Katarina M.

Topka💯kurz dakujem

Reakcia lektora:

“Dobrý den, Katarina, i já děkuji, jsem ráda, že se Vám kurz líbil. Vlaďka“


Petr K.

Velmi hezký kurz. Rodičovství je jako procházka parkem. Jurským parkem.
Ještě bych poprosil o podobný kurz od pana Milana Studničky, www.dovychovat.cz.

Reakcia lektora:

“Dobrý den, Petře, jsem ráda, že se Vám kurz líbil a přeji, ať se procházka daří. Vlaďka“


Pavel Š.

Paní Bartáková, tento kurz se mi hodnotí obtížně. Po obsahové stránce se mi kurz líbil.
Kde jsem zažíval velké zklamání byl projev a použitá slova. Dovolte mi se rozepsat obsáhleji. Od kurzů očekávám 100% výkon, který se skládá z obsahu, projevu a poslání pro obecenstvo.
První mě zarazila brutálně nespisovná čeština. Na toto fórum, dle mého názoru, patří čeština spisovná. Parazitní slova jako "No" a "Jo" poletovala v každé druhé větě a rušila od reálného obsahu.
Sprostá slova v českém i anglickém jazyce působila velmi nepatřičně, a jejich množství mě také překvapovalo. Mnohdy doprovázené opačným akcentem či lehce sarkastickým pousmáním působilo vyjádření zvláštně.
Některé anglické výrazy posunuté do českého skloňování jsem ani se slovníkem nebyl schopen rozklíčovat - např. "ukontejnovat" - doplňujete českým udržet. Slovník mi nabídl pro "kontejnovat" překlad "to quit, to leave or to evacuate". Zkusil jsem variantu "to contain", také nic atd. A takovýchto výrazů obsahoval kurz povícero.
Asi v polovině kurzu jsem přemýšlel i o ukončení poslechu v důsledku projevu, ale pak jsem se na to podíval přes konstruktivismus, odpojil jsem si emoce a koncentroval jsem se jen na sdělení.
Zároveň jsem se rozhodl Vám napsat i toto hodnocení.
Prosím, berte jej v pozitivní rovině. Pokud vám nebudete rezonovat, tak jej vypusťte.

Reakcia lektora:

“Dobrý den, Pavle, děkuji za zpětnou vazbu. Je to tak, na někoho je ten můj projev moc. Při příkladech a komentářích toho, co na nás děti valí, se tomu prostě nevyhnu. Jsem ráda, že se Vám kurz líbil po obsahové stránce. Vlaďka“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.