Syndróm vyhorenia a ako mu predchádzať

Kurzom sprevádza  Cyril Höschl

Vhodné na počúvanie

Že sa blíži vyhorenie, najskôr nemusíte vôbec poznať. Robíte len to, čo ste vždy boli zvyknutí. Pracujete na 150 percent. Od rána do večera. A pretože práci dávate všetko, nevnímate ani zúfalé volanie vášho tela. Rozpoznajte vyhorenie a zastavte ho včas. Celý popisok

39,00 € s DPH

Celková dĺžka

44 min

Počet lekcií

8

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Stres a neustály tlak na výkon v práci, ale aj doma. Strach zo zlyhania a z toho, že už nebudem schopný vyhovieťpožiadavkám okolia. To sú niektoré z faktorov, ktoré vedú u mnohých predtým výkonných a schopných ľudí k tomu, že sa cítia náhle slabí, frustrovaní a celkom vyčerpaní. Ak nás naše pracovné povinnosti vyčerpávajú a táto situácia trvá týždne, mesiace, či dokonca roky, môžeme nakoniec dosiahnuť zlomový bod a podľahnúť syndrómu vyhorenia.

Kurz popisuje anatómiu vzniku syndrómu vyhorenia, rizikové faktory aj to, ako sa tomu všetkému brániť.

V kurze sa dozviete:

  • Ako funguje stres a ako sa podieľa na vzniku syndrómu vyhorenia.
  • Čo je naučená bezmocnosť a ako sa prejavuje v našom živote.
  • Čo je depresia, ako sa prejavuje a ako sa lieči.
  • Prečo je dôležité to, ako v živote vnímame a čítame veci okolo nás.
  • Ako spoznať, že sa blíži syndróm vyhorenia a aké sú jeho prejavy.
  • Tipy a odporúčania, ako sa syndrómu vyhorenia brániť a ako mu predchádzať.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Cyril Höschl

psychiater a vysokoškolský pedagóg

Cyril Höschl je psychiater, výskumník, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po zamatovej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe (1990–1997). Od r. 1990 bol prednostom Kliniky psychiatrie a lekárskej psychológie 3. LF UK v Prahe (do r. 2020) a riaditeľom Psychiatrického centra Praha, ktoré sa od roku 2015 transformovalo na Národný ústav duševného zdravia v Klecanoch (do r. 2021). V rokoch 2007–2008 bol prezidentom Európskej psychiatrickej asociácie (EPA) a 2008–2009 prezidentom Federácie európskych lekárskych akadémií (FEAM). Pôsobil aj ako viceprezident Európskej školy klinického výskumu vo Viedni a v r. 2008 získal ocenenie Česká hlava.

Hodnotenie kurzu

95 %

2 136 hodnotenie
1699x
334x
83x
15x
5x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Henrieta S.

Dakujem vyborny kurz🤗


Dorota M.

Vřele doporučuji.


Jiří H.

Vynikající

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.