Kritické myslenie 5 - Teória hier a ako okolnosti ovplyvňujú rozhodovanie

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Štve vás, že ľudia robia stále dookola tie isté chyby? Prestaňte sa snažiť zmeniť ľudí a začnite meniť ich podmienky a pravidlá hry!

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

58 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Zaujmite nový pohľad na riešenie problémov. Nehľadajte chyby len v ľuďoch, ale zamerajte sa aj na systém, v ktorom k chybám dochádza. To je často oveľa účinnejší postup, ktorý vás navyše môže doviesť k odhaleniu skutočných príčin problémov. Ak je totiž zle nastavený systém a pravidlá hry, tak v nich aj noví a inak úspešní hráči nakoniec pohoria.

Rozšírte si svoju sadu nástrojov o techniky systémového myslenia, behaviorálnej ekonómie a teórie hier a prídete na kĺb problémom, ktoré sa nedarí vyriešiť priamočiarejšími postupmi.

V kurze sa naučíte:

  • Ako zaujať systémový pohľad a hľadať hlbšie príčiny problémov  
  • Ako riešiť problémy zmenou podmienok namiesto zmeny ľudí  
  • Ako prispôsobiť prostredie tak, aby ste robili vy alebo ostatní lepšie rozhodnutia  
  • Ako sa lepšie rozhodovať a predvídať správanie ostatných pomocou teórie hier  
  • Ako zvýšiť účinnosť odmien bez toho, aby vás to stálo viac  
  • Ako sa vyhnúť chybám pri zavádzaní zmien.

Kurz je určený pre:    

  • Manažérov  
  • Obchodníkov  
  • Rodičov  
  • Politikov 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. Študoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

90 %

99 hodnotenie
68x
16x
12x
1x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Vladimír K.

Opäť ďalší skvelý kurz pre skvalitnenie procesov myslenia. Otázka číslo štyri mi však svojou formuláciou urobila problém. Teším sa na ďalšie kurzy kritického myslenia, ďakujem.

Reakcia lektora:

“Díky Vladimíre. Na otázku se podívám.“


Andrea B.

*******


Radek P.

Kurz je zajímavý, hlavně tragédie občiny je k zamyšlení. Hledání viníků není možné v praxi často nijak vynechat.

Reakcia lektora:

“Díky Radku za hezké hodnocení. Tragédie občiny je i můj oblíbený koncept. ;)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.