Základy grafiky pre negrafikov

Cena: 27,00 € s DPH

Počet lekcií:
21
Celková dĺžka videí:
1:30 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Naučte sa základy grafiky a začnite sami vytvárať vizuálne atraktívne letáky, plagáty, príspevky na sociálne siete a ďalšie jednoduché vizuálne výtvory.

Kurz Základy grafiky pre negrafikov je určený pre začiatočníkov, ktorí mají chuť si sami urobiť leták, vizitku, propagačné materiály svojej firmy alebo len atraktívne príspevky na sociálne siete. Linda dala dohromady súhrn tipov a trikov, ktoré jej osobne pomáhajú pri tvorbe a určite pomôžu aj vám! Kurz by mal slúžiť ako veľmi praktický úvod do grafickej tvorby.

Jadro kurzu tvorí praktická časť, v ktorej sa dozviete, ako sa ovláda program Canva.com a tiež vektorový program Inkscape.

Kurz je určený prr každého, kto má chuť osvojiť si základy grafiky na profesijné aj osobné účely. Najviac ho ocenia markeťáci, projektoví manažéri, freelanceri a ľudia pracujúci predovšetkým v službách, ktorí potrebujú komunikovať a prezentovať vizuálne.

K videolekciám nájdete priložené odkazy a ďalšie materiály, vrátane prezentácie ku kurzu.

V kurze spoznáte:     

 • všeobecné základy grafiky,  
 • ako pracovať s farbami a písmami,  
 • ako robiť grafiku na sociálne siete (hlavne Facebook),  
 • ako na tvorbu loga, plagátu,  
 • súčasné grafické trendy,  
 • online nástroje ZDARMA na grafickú tvorbu,  
 • free programy na tvorbu grafiky.

Cieľom kurzu je:

 • nadobudnúť väčšiu sebadôveru v schopnosť tvoriť si svoju grafiku bez toho, aby ste museli prosiť svojich blízkych alebo skúsenejších kamarátov o pomoc,  
 • zorientovať sa v možnostiach, ktoré dnešná doba na tvorbu grafiky ponúka,  
 • naučiť sa ovládať základy jednoduchých programov na spracovanie grafiky - Canva.com, Inkscape  
 • príjemne stráviť poobedie/večer učením sa nových a veľmi potrebných zručností.

Osnova kurzu

Linda Martišková (Nezhybová)

Linda Martišková (Nezhybová)

Grafička a online podnikateľka

Linda Martišková (prv Nezhybová) vyštudovala Multimédiá v ekonomickej praxi na VŠE. Už pri štúdiu nazbierala skúsenosti v čítať viacreklamnej a digitálnej agentúre, neskôr sa začala živiť svojimi projektmi a tvorbou grafiky na voľnej nohe. Kurzom grafiky jej prešlo už viac ako 700 ľudí či už naživo, alebo online. Vďaka kombinácii znalostí z podnikania, online marketingu a grafiky sa Linde darí odovzdávať užitočné informácie a zručnosti jednoduchou formou všetkým, ktorí s odborom grafiky ešte len začínajú. Linda sa o.i. venuje projektom Podle sebe, podcastu a tvorbe osobne-rozvojových kariet a tiež projektu Příběhy zrození, čo je podcast, kde sa rozpráva so ženami o ich ceste za bábätkom. Viac sa o nej môžete dočítať na jej webe. 

Všetky kurzy lektora Linda Martišková (Nezhybová)

Hodnotenie kurzu

93 %

9 hodnotenie
6x
3x
0x
0x
0x

Andrea B.

*****

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.