Zvládanie závislostí: ako bojovať s vlastnou slabosťou

Kurzom sprevádza  Tomáš Rektor

Vhodné na počúvanie

Pijete alkohol? Užívate lieky? Trávite čas na sociálnych sieťach? Fajčíte? Tipujete? Ak sa nechcete odsťahovať do tibetského kláštora, závislostiam sa nevyhnete. Môžete sa ale naučiť rozpoznať ich príznaky a nenechať ich ovládnuť váš život. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:11 hod

Počet lekcií

13

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Vedeli ste že…

  • za rizikové pitie sa považuje viacej ako jeden pohár denne?
  • že na liekoch proti úzkosti môžete byť závislí už po 6 týždňoch?
  • že na sociálnych sieťach nás drží (okrem iného) túžba po uznaní?
  • že asi 15% z nás nadužíva lieky?
  • že ak nevydržíte mesiac bez cigarety, alkoholu, sociálnych sietí…, mali by ste vyhľadať odborníkov?

Závislosti môžu človeka dostať do viac či menej závažných životných problémov. Túžba po danej činnosti alebo látke. Strata kontroly nad užívaním látky alebo prevádzkovanej aktivity. Potreba stále vyššie dávky na uspokojenie. Dostavujú sa nepríjemné pocity, keď nám látka alebo činnosť chýba. Obmedzujú sa akékoľvek ďalšie aktivity. V používaní alebo činnosti často pokračujeme aj napriek tomu, že to pre nás má negatívne dôsledky.

Tomáš Rektor sa so "závislákmi" stretáva každý deň a ich príbehy pozná dôvernejšie, než by možno chcel. V kurze vám dá veľmi konkrétne rady, ako rozpoznať závislosť od zlozvyku alebo ako pomôcť ľuďom, ktorým chcete pomôcť sa závislosti zbaviť.

Každú závislosť je možné zvládnuť. Hlavne tým, že do nej nespadnete. Keď už v tom ale plávate, tak čím skôr s tým začnete niečo robiť, tým väčšia je šanca na úspech.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tomáš Rektor

psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, zaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie.

Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení.

Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.

Hodnotenie kurzu

94 %

421 hodnotenie
328x
64x
24x
3x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Michal D.

Témata jsou fajn, dobře se to poslouchá, ale ocenil bych o dost větší podrobnost povídání


Tomas F.

Velice důležité téma, zaujaly mě sociální sítě, které jsou opravdu zlo.


Jitka S.

naprosto skvělý, díky za něj!

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.