Ako na digitálny well-being?

i v audio verzii i v audio verzii
hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza Karolína Presová

Cena: 36,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
37 min

Záruka vrátenia peňazí, Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Kúpiť kurz

Čo sa v kurze naučíte

Budíte sa a zaspávate s mobilom a prokrastinujete na sociálnych sieťach? Ak to chcete zmeniť, kurz digitálneho well-beingu vás naučí triky ako nájsť digitálnu rovnováhu a stať sa v prehustenej digitálnej dobe spokojnejší, sústredenejší a odpočinutejší.

V kurze si osvojíte

Worklife balance

Cítite sa často unavení, riešite e-maily aj večer v posteli a prechádzanie sociálnych sietí beriete ako relax? Či už tieto otázky riešite u seba alebo svojich detí, kurz vám osvetlí všetko, čo o online svete potrebujete vedieť a ponúkne riešenie ako na to.

V tomto kurze sa dozviete niekoľko veľmi jednoduchých trikov, ako nájsť digitálnu rovnováhu a byť v prehltenej digitálnej dobe spokojnejší, sústredenejší a odpočinutejší. Pochopíte hlbšie korene toho, prečo často trávime na mobile alebo internete toľko času a ako online svet formuje naše správanie a myslenie. Kurz je postavený na najnovších vedeckých poznatkoch z neurovied, psychológie a sociológie a je skvelým štartom k dlhodobému digitálnemu well-beingu.

V kurze sa naučíte:    

 • Nazriete pod pokrievku toho, ako digitálne technológie ovplyvňujú to, ako myslíme, spíme, učíme sa alebo oddychujeme.  
 • Dozviete sa 5 základných techník, ktoré môžete použiť na svoju online rovnováhu ešte dnes.  
 • Urobíte si jasno v tom, čo robiť, aby sa technológia ve vrecku nestala vaším pánom a vy ju používali len vo svoj prospech.  
 • Otestujete si, či vám online svet prerástol cez hlavu, alebo si držíte zdravú mieru.  
 • Povieme si, ako zvládať digitálne preťaženie v práci a ako si kontrolovať sústredenie a efektivitu.  
 • Nazrieme aj do generácie takzvaných digitálnych domorodcov, teda našich detí a ich online sveta.

Kurz je určený pre:    

 • každého, kto používa chytrý telefón alebo chytré hodinky a online svet má na dosah 
 • pre toho, kto denne surfuje na internete ako v práci, tak vo voľnom čase
 • pre toho, kto má e-mail, chat alebo aspoň jeden účet na sociálnych sieťach 
 • kto má dieťa, ktoré neodlepí oči od telefónu alebo počítača
 • kto sa cíti prehltený, unavený a že toho má veľa a chcel by s tým niečo urobiť. 

Osnova kurzu

Karolína Presová

Karolína Presová

Zakladateľka Replug me a lektorka digitálneho well-beingu

Karolína založila Replug me a v Českej republike sa so svojím tímom venuje digitálnemu well-beingu už niekoľko rokov. čítať viacŠkolí deti na školách, rodičov, ale aj firmy a jednotlivcov v tom, ako používať digitálne technológie zdravo a zmysluplne. Za inovatívne riešenie a výsledky boli zaradení medzi spoločensky najprospešnejšie projekty v Česku. V rámci osobných konzultácií Karolína pracuje s klientmi od Sydney cez Singapúr až po Prahu. O jej workshopoch ste si mohli prečítať v Respekte, Hospodárskych novinách alebo počuť v reportážach či rozhovoroch v Českej televízii či Českom rozhlase, s ktorým spolupracovala na ich programe digitálneho detoxu.

Všetky kurzy lektora Karolína Presová

Hodnotenie kurzu

84 %

188 hodnotenie
92x
63x
20x
9x
4x

Josef M.

Výborné pro lidi, kteří to zatím ještě neřešili, jako náhled do problematiky. Pro pokročilejší je to dobrá rekapitulace.


Petra F.

Příklady, jak mít čas i sám pro sebe a nebýt stále na sociálních sítích nebo on-line.


Tomáš Č.

Projev pěkný, obsah slušný, ale prakticky, alespoň pro mě, nic nového, proto dvě hvězdy :-)

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.