Ako sa ubrániť syndrómu vyhorenia – svojpomocný manuál

Kurzom sprevádza  Tereza Hodycová

Vhodné na počúvanie

Neustále pribúda ľudí, ktorí sa cítia vyčerpaní z práce, prestávajú zvládať i bežné úlohy, majú problémy vo vzťahoch a pridávajú sa aj fyzické ťažkosti. Môže ísť o syndróm vyhorenia. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

48 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Syndróm vyhorenia je definovaný a subjektívne zažívaný ako stav fyzického, emocionálneho a mentálneho vyčerpania. Rozvoju syndrómu vyhorenia však je možné predchádzať!

Čo sa v kurze naučíte:

V kurze zistíte, či vám hrozí syndróm vyhorenia a ako v tejto situácii postupovať: ako sa brániť a čo konkrétne robiť. Kurz je vytvorený ako svojpomocný manuál pre prevenciu syndrómu vyhorenia.

Obsah kurzu je vytvorený na základe najnovších psychologických a medicínskych poznatkov v oblasti chronického stresu a syndrómu vyhorenia. Kurz ponúka „self-diagnostické“ testy a nástroje na odhalenie vlastného rizika a návody na konkrétne preventívne kroky. Využiteľnosť do praktického života je pre obsah kurzu zásadný.

Ciele kurzu:

Po absolvovaní tohto kurzu budete schopní:    

  1. Rozpoznať začínajúce príznaky syndrómu vyhorenia  
  2. Identifikovať rizikové faktory  
  3. Podniknúť konkrétne kroky k vlastnej prevencii syndrómu vyhorenia.

Ak sú už príznaky syndrómu vyhorenia – najmä tie zdravotné – v pokročilom štádiu, odporúčame sa obrátiť na odborníka a využiť psychologickú pomoc.

Kurz je určený pre:    

  • Zanietených pracovníkov všetkých profesií  
  • Manažérov a administratívnych pracovníkov  
  • Zamestnancov v službách  
  • Sociálnych pracovníkov a zdravotníkov  
  • Podnikateľov
  • Ženy, či už sú zamestnané alebo na materskej dovolenke  
  • Všetkých ľudi, ktorí sa cítia preťažení a nevedia ako z toho von. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tereza Hodycová

Lekárka, psychoterapeutka, lektorka

Profesijne sa venuje psychoterapeutickej práci so zameraním na psychosomatiku a organizuje workshopy so zdravotnou tematikou pre verejnosť a firemných klientov. Má dlhoročné skúsenosti s vedením workshopov na prevenciu civilizačných ochorení, redukciu stresu a syndrómu vyhorenia, seminárov so zameraním na psychosomatické princípy zdravia a chorôb aj s individuálnym poradenstvom. Vo svojej súčasnej práci uplatňuje skúsenosti aj z praxe v klinickej medicíne, aj v korporátnom sektore. 

www.terezahodycova.cz

Hodnotenie kurzu

86 %

697 hodnotenie
377x
197x
85x
19x
19x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Ľubica K.

P. lektorka bola veľmi milá, kompetentná a s príjemným prístupom. Vďaka za kurz.


Vendula B.

Lektorka mluví srozumitelně a docela dobře se mi poslouchá. Oceňuji praktičnost kurzu - i když si pro sebe beru jen pár tipů, i to mi přijde užitečné. Test mi přišel po pozorném poslechu těžký/nejednoznačný.


Radovan F.

velmi prinosny kurz

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.