Ako sa ubrániť syndrómu vyhorenia – svojpomocný manuál

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Tereza Hodycová Česky

Čo sa v kurze naučíte

Neustále pribúda ľudí, ktorí sa cítia vyčerpaní z práce, prestávajú zvládať i bežné úlohy, majú problémy vo vzťahoch a pridávajú sa aj fyzické ťažkosti. Môže ísť o syndróm vyhorenia.

Syndróm vyhorenia je definovaný a subjektívne zažívaný ako stav fyzického, emocionálneho a mentálneho vyčerpania. Rozvoju syndrómu vyhorenia však je možné predchádzať!

Čo sa v kurze naučíte:

V kurze zistíte, či vám hrozí syndróm vyhorenia a ako v tejto situácii postupovať: ako sa brániť a čo konkrétne robiť. Kurz je vytvorený ako svojpomocný manuál pre prevenciu syndrómu vyhorenia.

Obsah kurzu je vytvorený na základe najnovších psychologických a medicínskych poznatkov v oblasti chronického stresu a syndrómu vyhorenia. Kurz ponúka „self-diagnostické“ testy a nástroje na odhalenie vlastného rizika a návody na konkrétne preventívne kroky. Využiteľnosť do praktického života je pre obsah kurzu zásadný.

Ciele kurzu:

Po absolvovaní tohto kurzu budete schopní:    

  1. Rozpoznať začínajúce príznaky syndrómu vyhorenia  
  2. Identifikovať rizikové faktory  
  3. Podniknúť konkrétne kroky k vlastnej prevencii syndrómu vyhorenia.

Ak sú už príznaky syndrómu vyhorenia – najmä tie zdravotné – v pokročilom štádiu, odporúčame sa obrátiť na odborníka a využiť psychologickú pomoc.

Kurz je určený pre:    

  • Zanietených pracovníkov všetkých profesií  
  • Manažérov a administratívnych pracovníkov  
  • Zamestnancov v službách  
  • Sociálnych pracovníkov a zdravotníkov  
  • Podnikateľov
  • Ženy, či už sú zamestnané alebo na materskej dovolenke  
  • Všetkých ľudi, ktorí sa cítia preťažení a nevedia ako z toho von. 

Osnova kurzu

Tereza Hodycová

Tereza Hodycová

Lekárka, psychoterapeutka, lektorka

Profesijne sa venuje psychoterapeutickej práci so zameraním na psychosomatiku a organizuje workshopy so zdravotnou tematikou pre verejnosť a firemných klientov. Má čítať viacdlhoročné skúsenosti s vedením workshopov na prevenciu civilizačných ochorení, redukciu stresu a syndrómu vyhorenia, seminárov so zameraním na psychosomatické princípy zdravia a chorôb aj s individuálnym poradenstvom. Vo svojej súčasnej práci uplatňuje skúsenosti aj z praxe v klinickej medicíne, aj v korporátnom sektore.  www.terezahodycova.cz

Všetky kurzy lektora Tereza Hodycová

Hodnotenie kurzu

85 %

585 hodnotenie
305x
168x
77x
18x
17x

Eva P.

Super kurz, moc mi pomohl.


Michal L.

ok


Rastislav S.

OK

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
48 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup