Choroby duše alebo blázniť je ľudské

Kurzom sprevádza  Cyril Höschl

Vhodné na počúvanie

Psychopat. Blázon. Nebezpečný šialenec. O duševných chorobách panujú často skreslené predstavy. Bojíme sa o nich hovoriť. Chorí sa môžu báť vyhľadať pomoc. Spoznajte najčastejšie choroby duše. Naučte sa ich rozpoznávať a vedieť pomôcť druhým aj sami sebe. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:06 hod

Počet lekcií

13

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Duševné choroby nie sú žiadnou vzácnosťou. Podľa štatistík trpí nejakou duševnou chorobou zhruba každý piaty Čech. Ľudská psychika je veľmi zložitá a v náročnom období sa môže do úzkych dostať aj človek, ktorý zatiaľ žiadne psychické problémy nemal. V takej chvíli je dôležité si priznať, že na všetko nemôžeme stačiť sami, a vyhľadať pomoc odborníkov.

Psychické choroby sú však naďalej tabu a ľudia, ktorí im čelia, sú stigmatizovaní. Problémy s duševným zdravím sú spájané s mediálne podporovanými predstavami o agresívnych ľuďoch, ľuďoch s nízkou inteligenciou, neschopnými aktívneho a pracovného života. Predsudky a nepravdivé predstavy o ľuďoch s duševnými chorobami spôsobujú, že väčšina z tých, čo to potrebujú, nevyhľadáva odbornú pomoc. Neriešenie psychických problémov pritom môže skončiť a často aj končí fatálne – ľudia so závažným duševným ochorením umierajú v priemere o desať až dvadsať rokov skôr ako ľudia duševne zdraví.

V tomto kurze sa preto dozviete:

  • Čo je duševné zdravie a kde už hovoríme o duševnej chorobe.
  • Na aké najčastejšie predsudky o duševných chorobách si dať pozor.
  • Ako sa prejavujú jednotlivé duševné poruchy a podľa čoho ich poznať.
  • Ako sa duševné choroby rozvíjajú a aké sú možnosti ich liečby.
  • Kam sa obrátiť o pomoc, ak mám problémy sám alebo niekto v mojom okolí.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Cyril Höschl

psychiater a vysokoškolský pedagóg

Cyril Höschl je psychiater, výskumník, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po zamatovej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe (1990–1997). Od r. 1990 bol prednostom Kliniky psychiatrie a lekárskej psychológie 3. LF UK v Prahe (do r. 2020) a riaditeľom Psychiatrického centra Praha, ktoré sa od roku 2015 transformovalo na Národný ústav duševného zdravia v Klecanoch (do r. 2021). V rokoch 2007–2008 bol prezidentom Európskej psychiatrickej asociácie (EPA) a 2008–2009 prezidentom Federácie európskych lekárskych akadémií (FEAM). Pôsobil aj ako viceprezident Európskej školy klinického výskumu vo Viedni a v r. 2008 získal ocenenie Česká hlava.

Hodnotenie kurzu

95 %

1 242 hodnotenie
1026x
164x
42x
4x
6x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Peter Č.

Super


Markéta F.

Výborný kurz, moc mě bavil.


Hana K.

Odbornost, komplexnost, uvádění příkladů, kultivovanost řeči

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.