Čo vie veda o spokojnosti?

Kurzom sprevádza  Petr Ludwig a GrowJOB

Vhodné na počúvanie

Čo aktuálna veda vie o spokojnosti? Ako spokojnosť dlhodobo zvyšovať? Ako nepodliehať skepse a negativizmu?

80,00 € s DPH

Celková dĺžka

2:20 hod

Počet lekcií

24

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

90 % dlhodobého šťastia nie je ovplyvnené vonkajším svetom, ale spôsobom, akým mozog tento svet spracováva. Iba 25 % nášho pracovného úspechu je predurčené mierou IQ, ale 75 % je ovplyvnené úrovňou optimizmu. Náš mozog v pozitívnom nastavení pracuje výrazne lepšie. Sme o 31 % produktívnejší, o 37 % lepší v predaji, lekári sú o 19 % rýchlejší a presnejší.

Optimizmus a pesimizmus je naučiteľný. Zmyslom kurzu je odovzdať metódy tréningu optimistického životného štýlu. Účastníci si odnášajú konkrétne postupy, ako zvládať emočne náročné stresové situácie a ako dlhodobo zvyšovať svoju každodennú spokojnosť.

V kurze sa naučíte:    

 • Ako sa naučiť byť odolnejší voči negatívnym podnetom?  
 • Prečo rastie miera nespokojnosti a depresií? Čo je to naučená bezmoc a ako jej nepodliehať?  
 • Je optimizmus a pesimizmus naučiteľný alebo vrodený?  
 • Ako funguje metóda flow-lístok, ktorá zredukovala výskyt depresií v americkej armáde?  
 • Ako zvládať vlastné zlyhanie? Ako sa naučiť vnímať prekážky ako výzvy?  
 • Ako sa naučiť prijímať negatívnu spätnú väzbu?  
 • Aký je negatívny dopad stresu na zdravie a ako sa ho vyvarovať?  
 • Ako sa naučiť mať radosť z drobností a ako zvýšiť orientáciu na spokojnosť v prítomnosti?

Kurz je určený pre:

 • Všetkých, ktorí chcú byť v živote spokojnejší.  
 • Pre zamestnancov, ktorí chcú byť spokojnejší v práci.  
 • Pre partnerov, ktorí chcú mať spokojnejší vzťah.  
 • Pre manažérov, ktorí chcú vytvárať tímy, kde ľudia vidia zmysel v tom, čo robia.

„Úspech nie je kľúčom k spokojnosti. Spokojnosť je kľúčom k úspechu. Ak máte radi, čo robíte, budete úspešní.“ - Albert Schweitzer

Ďalším videokurzom Petra Ludwiga je Koniec prokrastinácie, ktorý vám vysvetlí príčiny vzniku prokrastinácie a odovzdá vám konkrétne a praktické nástroje, ktoré vám pomôžu nad prokrastináciou víťaziť každý deň. Pokračovať na kurz.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Petr Ludwig

riaditeľ GrowJOB institute

Petr Ludwig je autorom bestsellera Koniec prokrastinácie, ktorého sa v ČR predalo viac ako 100.000 výtlačkov, je preložený už do 17 jazykov a je to aktuálne najpredávanejšia česká kniha vo svete. 

Petr sa dlhodobo zameriava na popularizáciu kritického myslenia v spoločnosti. Je autorom programu Deep Talks, jedného z najsledovanejších podcastov v ČR, ktorého témou sú hodnoty a zmysel práce a života celkovo. Dlhodobo žije v Prahe a New Yorku.

Pred štrnástimi rokmi založil vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý prenáša do praxe aktuálne vedecké poznatky z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Inštitút pomáha zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

96 %

1 428 hodnotenie
1233x
131x
45x
11x
8x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jana Z.

Díky za shrnutí na konci - u delších kurzů se takové zopakování toho podstatného opravdu hodí.


Michaela V.

Velmi přínosné!!!
Mám chuť začít aplikovat většinu věcí. Lístek vděčnosti určitě.
Některé příběhy, které jste vyprávěl, mě vážně dojímaly.
Některé věci mě tak zaujaly, že jsem si je musela okamžitě poznamenat (např. Každý den je sám za sebe a každý má ve vlastních rukou, jak ho prožije.)

S velkou pravděpodobností si kurz pustím znovu.

Děkuji!


Timea Pechová

Skvelý kurz

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.