Human-Centered Design: Užívateľské testovanie

Kurzom sprevádza  Jiří Sekera a Petr Kosnar

Ako testovať použiteľnosť so skutočnými užívateľmi tak, aby výsledky priamo viedli k zlepšeniu dizajnu produktu?

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:25 hod

Počet lekcií

24

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Navrhovali ste niekedy produkt alebo službu a až po uvedení na trh ste od prvých užívateľov zistili, že majú s jeho používaním problémy? Že im produkt v podobe, ako ste ho navrhli, nevyhovuje a vy ste ho skutočne mohli navrhnúť lepšie? Čo keby tomu šlo včas a ľahko predísť už počas návrhu?

Testovanie so skutočnými cieľovými užívateľmi počas vývoja produktu je nevyhnutné na skoré odstránenie chýb v dizajne, ktoré môžu pokaziť dojem z používania produktu, urobiť jeho používanie ťažké alebo nepríjemné, alebo ho úplne znemožniť.

V kurze sa dozviete, ako krok za krokom otestovať dizajn produktov a prototypov tak, aby boli odhalené problémy, ktoré majú ľudia pri ich používaní. Identifikácia týchto problémov umožní ich odstránenie, a tým zlepšenie celého produktu. Kurz detailne popisuje, ako pri testovaní postupovať - od prvého kroku, ktorým je formulácia správne položených otázok, cez prípravu testovania, nájdenia vhodných užívateľov, s ktorými test urobíme, až po samotnú realizáciu testu a jeho následné vyhodnotenie.

Kurz je určený pre dizajnérov a kohokoľvek ďalšieho, kto sa podieľa na vývoji produktov a služieb - či už digitálnych alebo fyzických.

Techniky preberané v kurze sú doplnené o názorné ukážky a konkrétne tipy, aby účastníci boli po skončení kurzu schopní sami uskutočniť užívateľské testovanie, aj keď to predtým nikdy nerobili a doposiaľ nemajú s touto oblasťou žiadne skúsenosti.

V kurze tiež nájdete bohaté doplnkové študijné materiály - odkazy na ďalšie čítanie, prednášky, ale predovšetkým šablóny, ktoré môžete ihneď využiť v rámci vlastného testovania.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jiří Sekera

Produktový návrhár

Od roku 2005 pôsobí v pražskom štúdiu Refresh ako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Spoločne s klientmi (a ich zákazníkmi) sa pokúša vypátrať a zrozumiteľne definovať ich motivácie, ciele a problémy, pre ktoré následne navrhuje možné riešenia. V roku 2012 do Prahy priviedol inšpiratívny prednáškový cyklus Creative Mornings. V roku 2013 sa stal členom boardu Asociace UX. V roku 2014 zredigoval knihu Web ostrý ako britva, bol odborným garantom hodnotení UX v súťaži WebTop100 a stal sa zodpovedným za výber rečníkov a tém do dizajn sekcie konferencie WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pre Seznam.cz.


Petr Kosnar

Dizajnér a výskumník

Petr vyštudoval návrh a výskum v oblasti fyzických a digitálnych produktov na Eindhoven University of Technology. V súčasnosti navrhuje produkty, ktoré spríjemňujú ľuďom život a riešia ich problémy. Nie na základe intuície, ale starostlivého cieleného výskumu a s využitím postupov, pri ktorých sa návrh opakovane testuje a zlepšuje. Jeho špecializáciou sú chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive a zmysluplné využívanie možností najnovších technológií.

Hodnotenie kurzu

86 %

102 hodnotenie
60x
26x
8x
5x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jan S.

Srozumitelně předané informace. Ačkoliv teorie pro mě není nic nového, líbila se mi struktura kurzu, příklady z praxe, tipy, poskytnuté materiály.


Andrea B.

******


Aleš H.

Moc pěkný kurz. Jen mi chybí (nebo jsem přehlédl?) adekvátní rozdělení jednotlivých testů. S testováním na dálku apod. je divák seznámen až v konkrétním videu. Byla by dobrá celá krátká kapitolka, která by vyjmenovala druhy testování a jejich rozdělení, odlišnosti a až pak videa s konkrétními příklady.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.