Lekcia 2

Bronte odporúčané zdroje - stránky pre precvičovanie reading:

Obrovská zásoba zjednodušených kníh online, neuveriteľný výber žánrov (a úrovní) a to všetko zadarmo!

Super stránka, kde si môžete čítať zaujímavé správy a články rozdelené do šiestich úrovní. To ale nie je všetko, tiež si všetky texty môžete vypočuť a ​​je tu ako bonus ku každému textu veľa cvičení a aktivít (hlavne na rozšírenie slovnej zásoby).

Vyzerá a funguje ako klasická Wikipédia, jenom používa základnú angličtinu a kratšie a zrozumiteľnejšie vety.

Každý deň minimálne jedna zaujímavá správa. Vždy text samotný i nahrávka. Výber z troch rôznych úrovní. Zaujímavé témy a u najvyššej úrovne je aj video.

Skvelá stránka s úžasnými príbehy ľudí z New Yorku, naozaj inšpiratívne a zaujímavé čítanie vo stráviteľnom rozsahu (odporúčam sledovať na Facebooku).

Stránka plná krátkych a zrozumiteľných príbehov, rozdelená do prehľadných tém. K tomu veľa videí a aktivít. Navyše veľmi pekne graficky spracované.

Úžasná stránka na precvičovanie vašich "čítacích schopností". Rozdelené do úrovní (vhodné aj pre úplných začiatočníkov). Po krátkom texte sú vždy rôzne otázky, ktoré precvičujú porozumenie.

Lekcia 3

Broňa odporúča - odkazy na skvelé stránky na precvičovanie počúvania:

Úžasné stránky s obrovským množstvom počúvaní. Je to úplne zadarmo, môžete si vybrať úroveň obtiažnosti a tiež je tu množstvo cvičení a kvízov ku všetkým nahrávkam!

Stránky s množstvom počúvaní (a sprievodných textov), ​​rozdeleným do kategórií podľa toho, na akú vec vás "pripravujú" (napr. At the airport, at work atď.)

Ideálne pre milovníkov správ, komentárov, svetového diania a americkej angličtiny.

Obrovský výber súborov na stiahnutie, skvelá kvalita, vyberie si každý :).

Luke je supersympaťácký Angličan, žijúci teraz vo Francúzsku, ktorý nahráva skvelé podcasty, získal za ne tiež medzinárodné ocenenia. Je vhodné asi skôr pre ľahko pokročilejších študentov.

Skvelá stránka, kde môžete precvičovať počúvanie pomocou svojich obľúbených piesní (výber je naozaj nepreberný). Stačí si zvoliť pieseň a jednu zo štyroch obtiažností (podľa vybranej úrovne dopĺňate väčší či menší počet slov z texu piesne). Úžasná stránka pre music lovers!

Názov vlastne hovorí všetko :) Výborne urobené stránky k precvičenie počúvania. Nájdete tu nielen veľa zaujímavých počúvaní, ale aj ich prepis a skvelé je, že aj veľa rôznych cvičení ku každej nahrávke. Určite vyskúšajte! :)

Ello je úžasný projekt, kde môžete sledovať videá a počúvať konverzácie medzi ľuďmi z celého sveta na najrôznejšie témy. Máte na výber takmer 1500 videí, vždy vidíte, z ktorej krajiny sú ľudia vo videu vystupujúce, môžete si vybrať úroveň obtiažnosti a tému.

Každý deň minimálne jedna zaujímavá správa. Vždy nahrávka a jej textový prepis. Výber z troch rôznych úrovní. Zaujímavé témy a u najvyššej úrovne je aj video.

Super stránka, kde si môžete počúvať (a čítať) zaujímavé správy rozdelené do šiestich úrovní. Tiež je tu ku každej nahrávke veľa cvičení a aktivít.

Jednoznačne najlepšie podcasty, ktoré poznám Česka - skvele urobené, prehľadne rozdelené do kapitol, vyvážený pomer angličtiny a češtiny a naučí vás toho naozaj veľa. Vrelo odporúčam!

Tu nájdete mnoho audiokníh úplne zadarmo a úplne legálne. Jedná sa prevažne o starších klasickú literatúru (teda asi nie je úplne pre každého), ale prečo si neskúsiť nejakú tú anglickú klasiku? :))

Je skvelý projekt, kde ľudia dobrovoľne načítajú knihy, aby sa ju ďalší ľudia (ako vy), mohli zadarmo vypočuť. Báječný nápad, že? :)

Ďalšia báječná stránka s množstvom (nezjednodušených) audiokníh (legálne) k stiahnutiu.

Lekcia 4

Broňova odporúčanie - užitočné odkazy

Tisíce úžasných inšpiratívnych videí plných prednášok na všetky témy, ktoré si len viete predstaviť. Nájdete tu prepis všetkého, čo ľudia hovoria (ide zapnúť "view interactive transcript" a vyzdvihuje sa vám, čo práve daný človek hovorí) či anglické titulky.

Skvelá stránka, kde nájdete aktuálne správy (nielen z USA), k väčšine z nich sú aj videá (a u nich vždy titulky). Báječné je tiež to, že si môžete vybrať z troch rôznych úrovní, podľa vašej pokročilosti.

Úplne úžasná stránka, kde môžete sledovať online filmy, seriály i najrôznejšie videa v angličtine s anglickými titulkami, úplne jednoducho a bez akýchkoľvek problémov. Proste len nabehnete na ororo.tv, vyberiete film, seriál či video, kliknete a sledujete (a učíte sa). To všetko zadarmo. 

Asi najzábavnejší učiteľ angličtiny, ktorého som kedy stretol (či skôr videl), pri všetkých videí sú titulky, je to poučné, zábavné, má krásny prízvuk a je mu skvele rozumieť. Určite vyskúšajte!

Fantastická stránka, kde nájdete takmer všetko, čo si len viete prestaviť - videá, články, nahrávky k stiahnutiu. Je toho naozaj nepreberné množstvo - stačí si vybrať :) Pokiaľ ide o videá samotná, nájdete ich tiež pekne pohromade tu.

Skutočná angličtina so skutočnými ľuďmi. Obrovské množstvo videí zadarmo, na ktorých môžete počuť rozhovory s množstvom rodených hovorcov. Skutočnej situácie a skutoční ľudia. Skvelé!

Báječná stránka od British Council určená pre deti učiace sa angličtinu. Úprimne ale, kto z nás si občas neužije rád trošku tej srandy a detinskosti - tak sa nehanbite a pozrite tiež na tie skvelá hravá videa :)

Nepreberné množstvo videí o angličtine v angličtine. Skvele spracované, úplne zadarmo, môžete si vyberať videá podľa témy alebo podľa jednotlivých učiteľov (každému z nás vyhovuje niekto iné, že ?. Super je, že tu sa učíte nielen porozumenie, ale aj o jazyku samotnom (napríklad užitočné frázy, gramatiku či slovné zásobu) :)

Lekcia 5

Broňova odporúčanie - užitočné stránky pre precvičovanie speaking:

Stránka určená k tomu, aby ste si našli "parťáka" na vzájomnej konverzácie. Často ide o "výmenný obchod" pomôžete niekomu s češtinou a on vám zase s angličtinou.

Skvelá stránka, kde sa môžete zadarmo spojiť ako s rodenými hovorcami, tak s ďalšími študentmi (to je asi trošku ľahšie) a spoločne precvičovať angličtinu online.

Opäť sa jedná o stránku na rovnakom princípe ako dve vyššie spomínané (nech máte z čoho vyberať :)). Nájdete si niekoho, kto tiež chce precvičovať angličtinu, cez Skype sa spojíte a idete na to! :)

+++ Tipy na to, ako "presvedčiť" rodených hovorcov, aby s vami chceli anglicky konverzovať online (zadarmo) - https://www.tofluency.com/english-speaking-practice-online/

Ubytovávejte u vás doma cestovateľov z celého sveta (a bývajte u zdarma u ľudí po celom svete). Stále populárnejšie spôsob poznávania nových miest, ľudí a kultúr. Mimochodom, je možné ponúknuť aj "sprievodcovské služby", teda to, že previedete turistov z cudziny po vašom meste, precvičíte angličtinu a ešte urobíte dobrý skutok.

Podobný systém ako Couchsurfing, treba vám bude viac vyhovovať. :)

Lekcia 6

Broňova odporúčanie - zaujímavé stránky pre precvičovanie writing:

Stránka, kde si môžete nájsť svojho "pen friend" či "mouse friend" a začať si písať :)

Rovnaká stránka, ako u speaking, stačí dať dole vľavo "Corespondence" a nájsť si vhodného penpal :)

Stránka, kde môžete nájsť takmer dva milióny ľudí, ktorí majú chuť si s niekým písať, stačí sa zaregistrovať, vybrať si a začať!

Ďalšia stránka, ktorá si kladie za cieľ prepojiť ľudí z celého sveta skrze listy, maily a chat.

Lekcia 7

Broňova odporúčanie - Zaujímavé odkazy pre precvičovanie výslovnosti:

Úplne skvelá stránka sa 45 báječnými videami, ktorá vás postupne zoznámi so všetkými zvukmi, ktoré angličtina má, so symboly, ktoré je reprezentujú a tiež s tým, ako ich správne vysloviť. Veľmi užitočné je tiež to, že vidíte z blízka záber na ústa vznesie daný zvuk z dvoch rôznych uhlov.

Podľa môjho názoru jednoznačne najlepšie české stránky venujúce sa angličtine majú aj sekciu venovanú výslovnosti. Všetko je tu prehľadne (a česky) vysvetlené, rozdelené podľa úrovní a tiež je tu veľa príkladov. Vrelo odporúčam!

Má najobľúbenejšia kniha zaoberajúca sa anglickou výslovnosťou :)

Má druhá najobľúbenejšia kniha zaoberajúca sa anglickou výslovnosťou (súčasťou balenia je aj 5 cédečiek) :)

Moc pekne spracovaná stránka venujúca sa správnej anglickej výslovnosti, prízvuku, spájanie slov, intonáciu atď.

Lekcia 17

K tejto lekcii nie sú dostupné žiadne študijné materiály

Začnite študovať ešte dnes:

Cena: zdarma

Počet lekcií:
18
Celková dĺžka:
1:54 hod