Pracujte zdravo: základy ergonómie v kancelárii aj na home office

Kurzom sprevádza  Tereza Náplavová

Správne sedenie, vhodná práca s myšou, optimálne nastavenie monitora alebo cvičenie v kancelárii a na home office zmierňujú dopady sedavého zamestnania. Osvojte si základy ergonómie, začnite využívať kompenzačné cvičenia a pracujte zdravo. Celý popisok

43,00 € s DPH

Celková dĺžka

46 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Pracujte zdravo: základy ergonómie v kancelárii aj na home office poskytuje základné znalosti a zručnosti týkajúce sa ergonómie pracovného prostredia, hlavne v kancelárii a domácom pracovnom priestore.

V kurze nájdete:

  • Rady na nastavenie pracovného priestoru doma tak, aby bol čo najviac prispôsobený individuálnym potrebám a zároveň podporoval zdravie. 
  • Zoznámenie s ergonomickým nábytkom, stoličkou, stolmi a ďalším vybavením kancelárie i home office.
  • Význam správnej polohy tela a pravidelného pohybu pri práci na počítači či inej kancelárskej činnosti. 

Každá lekcia kurzu najskôr pokryje teoretické základy úpravy pracovného prostredia v kancelárii i doma. V nasledujúcej lekcii, ktorá priamo korešponduje s predchádzajúcou teoretickou časťou, sa zameriame na cvičenia vhodné ako kompenzácie a predchádzanie zdravotným problémom.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tereza Náplavová

špecialista v ergonómii

Tereza je pohybový terapeut a špecialista v ergonómii. Počas štúdia sa zoznámila s rôznymi rehabilitačnými metódami. Neskôr sa o kompenzačné cvičenia a rehabilitácie začala viac zaujímať nielen ako klient, ale hlavne ako terapeut. Prešla mnohými rehabilitačnými a fyzioterapeutickými školami a kurzmi. Najskôr pohybovo napravovala svoje kolegyne baletky, neskôr profesionálnych športovcov a nakoniec ju cesta doviedla k najohrozenejšej skupine, a to sú kancelárski pracovníci, ženy po pôrode a hobby športovci. 

Hodnotenie kurzu

96 %

249 hodnotenie
211x
26x
9x
1x
2x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Martin J.

Sympatický kurz. Keďže mladí sme už boli :-) tak ako prevencia bol kurz veľmi dobrý.


Jan Č.

Super. Tohle by melo byt soucasti pravidelnych skoleni na pracovisti.

Reakcia lektora:

“Děkuji za recenzi a přeji aktivní den v pohybu“


Lukáš D.

Dobré užitečné cviky, ovšem né každý office má čas a prostor v pracovní době poctivě a pravidelně tyto cviky pro své zdraví praktikovat.

Reakcia lektora:

“Děkuji za recenzi a přeji aktivní den v pohybu“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.