Sprievodca duševným zdravím: byť v pohode v práci aj na home office

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Tomáš Rektor Česky

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
56 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Práca na home office, obmedzenie kontaktov, strach z choroby, neistota… trvajúce dlhú dobu môže byť ťažké pre každého. Urobte si malý audit vášho duševného zdravia a získajte tipy pre vašu duševnú pohodu od popredného českého psychiatra.

Odborné štúdie pojednávajúce o strese a duševnej hygiene upozorňujú na to, že záťažové obdobie, ako to, čo práve prežívame, má na ľudský organizmus celý rad následkov. Ako sa z toho všetkého nezblázniť a vyjsť zocelenejší a silnejší? Podľa výskumu dopadla koronavírusová pandémia aj na naše duševné zdravie. Počet ľudí, ktorí trpia úzkosťami alebo stredne ťažkou depresiou, narástol minimálne o pätinu.

Zachovať si psychickú pohodu je dôležité – pomôže nám zvládnuť nadchádzajúcu situáciu čo najlepšie, podporiť fyzické zdravie a zvýšiť odolnosť pre prípad neočakávaných ťažkostí. Našťastie, existujú zásady, ktoré vám pomôžu si psychickú pohodu skúsiť udržať.

V tomto kurze sa dozviete:

  • Prečo je dôležité sa starať o dušu a myseľ rovnako ako o svoje telo.
  • Aké sú najčastejšie stavy duševnej nepohody a podľa čoho ich spoznať.
  • Tipy a odporúčania, čo v prípade jednotlivých druhov duševnej nepohody robiť.
  • Aké sú základy zásad duševnej psychohygieny?
  • Ako si zladiť pracovný a mimopracovný život?
  • Prečo je dôležité nebáť sa požiadať o pomoc?
  • Na koho sa obrátiť v prípade, že nepohodu sami nezvládate.

Komu je kurz určený:

  • každému, kto sa chce lepšie orientovať sám v sebe
  • každému, kto zažíva nejakú vnútornú nepohodu
  • každému, kto chce vedieť identifikovať duševnú nepohodu a pomôcť druhému.

Osnova kurzu

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, čítať viaczaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie. Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení. Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.

Všetky kurzy lektora Tomáš Rektor

Hodnotenie kurzu

95 %

1 892 hodnotenie
1526x
279x
59x
16x
12x

Jana M.

Pan Rektor se velmi dobře poslouchá, má výbornou barvu hlasu, která mě udržuje v pozoru. Své myšlenky prezentuje jasně a srozumitelně. Velmi oceňuji shrnutí hlavních myšlenek z každé lekce na jejím konci.


Sladjana Svetlik

👍


Vladimír K.

Výborný a hodnotný kurz, návod, ktorý jazdný pruh zvoliť, keď človek zastaví na červenej na semafore, kde nie sú vyznačené jazdné pruhy. Lektor pán Rektor odborník ako sa patrí, veľké ĎAKUJEM!

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.