Sprievodca duševným zdravím: byť v pohode v práci aj na home office

Kurzom sprevádza  Tomáš Rektor

Vhodné na počúvanie

Práca na home office, obmedzenie kontaktov, strach z choroby, neistota… trvajúce dlhú dobu môže byť ťažké pre každého. Urobte si malý audit vášho duševného zdravia a získajte tipy pre vašu duševnú pohodu od popredného českého psychiatra. Celý popisok

39,00 € s DPH

Celková dĺžka

56 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Odborné štúdie pojednávajúce o strese a duševnej hygiene upozorňujú na to, že záťažové obdobie, ako to, čo práve prežívame, má na ľudský organizmus celý rad následkov. Ako sa z toho všetkého nezblázniť a vyjsť zocelenejší a silnejší? Podľa výskumu dopadla koronavírusová pandémia aj na naše duševné zdravie. Počet ľudí, ktorí trpia úzkosťami alebo stredne ťažkou depresiou, narástol minimálne o pätinu.

Zachovať si psychickú pohodu je dôležité – pomôže nám zvládnuť nadchádzajúcu situáciu čo najlepšie, podporiť fyzické zdravie a zvýšiť odolnosť pre prípad neočakávaných ťažkostí. Našťastie, existujú zásady, ktoré vám pomôžu si psychickú pohodu skúsiť udržať.

V tomto kurze sa dozviete:

  • Prečo je dôležité sa starať o dušu a myseľ rovnako ako o svoje telo.
  • Aké sú najčastejšie stavy duševnej nepohody a podľa čoho ich spoznať.
  • Tipy a odporúčania, čo v prípade jednotlivých druhov duševnej nepohody robiť.
  • Aké sú základy zásad duševnej psychohygieny?
  • Ako si zladiť pracovný a mimopracovný život?
  • Prečo je dôležité nebáť sa požiadať o pomoc?
  • Na koho sa obrátiť v prípade, že nepohodu sami nezvládate.

Komu je kurz určený:

  • každému, kto sa chce lepšie orientovať sám v sebe
  • každému, kto zažíva nejakú vnútornú nepohodu
  • každému, kto chce vedieť identifikovať duševnú nepohodu a pomôcť druhému.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tomáš Rektor

Psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, čítať viaczaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie. Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení. Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.

Hodnotenie kurzu

95 %

2 068 hodnotenie
1676x
301x
62x
16x
13x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Petr S.

poučné, srozumitelné, + shrnutí


Petr J.

Výborné.


Lenka L.

Dakujem pan Doktor...vyborný exkurz do tajov dusevneho zdravia ;)

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.