„Ťahák na zdravie“ alebo psychosomatika v zdravotnej prevencii

Kurzom sprevádza  Tereza Hodycová

Vhodné na počúvanie

Doplňte si pohľad na zdravotnú prevenciu, aby ste sa cítili lepšie - v práci i doma. Kurz obsahuje overené medicínske a psychologické znalosti a psychoterapeutické techniky okorenené reálnymi príbehmi klientov, na mieste ktorých možno spoznáte sami seba. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

56 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Čo sa v kurze naučíte?

Živý človek nie je biologický preparát, a preto predstava, že prevencia znamená iba pravidelné prehliadky u lekára, odber krvi či röntgen, je dosť chybná. Najlepšie sa predchádza zdravotným problémom dostatočnou starostlivosťou o seba – a to nielen o svoju telesnú schránku, ale aj o svoju dušu a vzťahy.

V kurze zistíte, aké „zdravotné minimum“ by ste si mali dopriať vo všetkých oblastiach zdravia – biologickej, psychickej, sociálnej a spirituálnej. Kurz nie je všeobjímajúca učebnica zdravotnej prevencie - ale poznáte predsa Paretovo pravidlo, že 20 % činností robí 80 % výsledku. V kurze sa dozviete o tých 20 %, zvyšok si už musí nájsť každý sám a po svojom.

Kurz je vytvorený na základe overených medicínskych a psychologických poznatkov, používaných psychoterapeutických techník a psychosomatických prístupov, ktoré som popretkávala príbehmi svojich klientov a zaujímavých medicínskych kazuistík.

Ciele kurzu:

Po absolvovaní tohto kurzu budete schopní:    

  1. Nahliadať na svoje zdravotné ťažkosti zo širšieho pohľadu  
  2. Identifikovať hlavné rizikové faktory fyzického aj duševného zdravia  
  3. Previesť konkrétne tipy prevencie zdravia do praxe vášho bežného dňa.

Kurz, samozrejme, nenahradzuje preventívne lekárske prehliadky, ale skôr dopĺňa pohľad na zdravotnú prevenciu a motivuje „študentov“ k lepšej starostlivosti o svoje telo a dušu.

Kurz je určený pre:    

  • zamestnancov, ktorí majú málo času a zabúdajú na seba  
  • pre všetkých, ktorí sa nevedia zastaviť a padajú únavou 
  • pre ľudí, ktorí bojujú so zdravotnými problémami s výraznou psychickou zložkou
  • pre všetkých, ktorí sa chcú o svoje zdravie starať a radi by dostali praktické zhrnutie tipov ako na to. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tereza Hodycová

Lekárka, psychoterapeutka, lektorka

Profesijne sa venuje psychoterapeutickej práci so zameraním na psychosomatiku a organizuje workshopy so zdravotnou tematikou pre verejnosť a firemných klientov. Má dlhoročné skúsenosti s vedením workshopov na prevenciu civilizačných ochorení, redukciu stresu a syndrómu vyhorenia, seminárov so zameraním na psychosomatické princípy zdravia a chorôb aj s individuálnym poradenstvom. Vo svojej súčasnej práci uplatňuje skúsenosti aj z praxe v klinickej medicíne, aj v korporátnom sektore. 

www.terezahodycova.cz

Hodnotenie kurzu

89 %

534 hodnotenie
340x
132x
44x
9x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Ružena H.

Zaujimavy kurz, zrozumitelny. Dakujem.


Ilona O.

doporučuji


Daniela H.

Ďakujem, kurz bol účelový a veľmi sa mi páčil.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.