„Ťahák na zdravie“ alebo psychosomatika v zdravotnej prevencii

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Tereza Hodycová Česky

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
56 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Doplňte si pohľad na zdravotnú prevenciu, aby ste sa cítili lepšie - v práci i doma. Kurz obsahuje overené medicínske a psychologické znalosti a psychoterapeutické techniky okorenené reálnymi príbehmi klientov, na mieste ktorých možno spoznáte sami seba.

Čo sa v kurze naučíte?

Živý človek nie je biologický preparát, a preto predstava, že prevencia znamená iba pravidelné prehliadky u lekára, odber krvi či röntgen, je dosť chybná. Najlepšie sa predchádza zdravotným problémom dostatočnou starostlivosťou o seba – a to nielen o svoju telesnú schránku, ale aj o svoju dušu a vzťahy.

V kurze zistíte, aké „zdravotné minimum“ by ste si mali dopriať vo všetkých oblastiach zdravia – biologickej, psychickej, sociálnej a spirituálnej. Kurz nie je všeobjímajúca učebnica zdravotnej prevencie - ale poznáte predsa Paretovo pravidlo, že 20 % činností robí 80 % výsledku. V kurze sa dozviete o tých 20 %, zvyšok si už musí nájsť každý sám a po svojom.

Kurz je vytvorený na základe overených medicínskych a psychologických poznatkov, používaných psychoterapeutických techník a psychosomatických prístupov, ktoré som popretkávala príbehmi svojich klientov a zaujímavých medicínskych kazuistík.

Ciele kurzu:

Po absolvovaní tohto kurzu budete schopní:    

  1. Nahliadať na svoje zdravotné ťažkosti zo širšieho pohľadu  
  2. Identifikovať hlavné rizikové faktory fyzického aj duševného zdravia  
  3. Previesť konkrétne tipy prevencie zdravia do praxe vášho bežného dňa.

Kurz, samozrejme, nenahradzuje preventívne lekárske prehliadky, ale skôr dopĺňa pohľad na zdravotnú prevenciu a motivuje „študentov“ k lepšej starostlivosti o svoje telo a dušu.

Kurz je určený pre:    

  • zamestnancov, ktorí majú málo času a zabúdajú na seba  
  • pre všetkých, ktorí sa nevedia zastaviť a padajú únavou 
  • pre ľudí, ktorí bojujú so zdravotnými problémami s výraznou psychickou zložkou
  • pre všetkých, ktorí sa chcú o svoje zdravie starať a radi by dostali praktické zhrnutie tipov ako na to. 

Osnova kurzu

Tereza Hodycová

Tereza Hodycová

Lekárka, psychoterapeutka, lektorka

Profesijne sa venuje psychoterapeutickej práci so zameraním na psychosomatiku a organizuje workshopy so zdravotnou tematikou pre verejnosť a firemných klientov. Má čítať viacdlhoročné skúsenosti s vedením workshopov na prevenciu civilizačných ochorení, redukciu stresu a syndrómu vyhorenia, seminárov so zameraním na psychosomatické princípy zdravia a chorôb aj s individuálnym poradenstvom. Vo svojej súčasnej práci uplatňuje skúsenosti aj z praxe v klinickej medicíne, aj v korporátnom sektore.  www.terezahodycova.cz

Všetky kurzy lektora Tereza Hodycová

Hodnotenie kurzu

90 %

338 hodnotenie
214x
87x
29x
3x
5x

Kateřina J.

Moc hezký a zajímavý výklad lektora. Poučila jsem se, jak mohu lépe zvládat stres a také mě kurz inspiroval, jak mohu lépe a kvalitně žít.


Michaela T.

Děkuji za celistvý pohled a seznámení se s propojením Psyché - Duše a Těla. Jak je můžeme vzájemně léčit. Paní lektorka je velmi příjemná a klidná, děkuji. Kurz doporučuji, úplně NÁM všem.


Petr Š.

Kurz byl zajímavý. V závěrečném testu bylo příliš negativně pokládaných otázek.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.