Knižnice v SharePointe 4: nastavenie oprávnení a zdieľanie

Kurzom sprevádza CloudForce a Tereza Hoření Česky

Cena: 23,00 € s DPH

Počet lekcií:
9
Celková dĺžka videí:
32 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Zistite, kto má prístup na celý web aj do jednej knižnice dokumentov. Jednoducho a rýchlo nastavujte oprávnenie pre jednotlivé priečinky, zdieľajte súbory s externistami.

Pracujete s knižnicami dokumentov na SharePointe a už vám nestačí len jednoduché nastavenie oprávnení pomocou prístupov na celý web? Chcete rozlíšiť, kto môže pristupovať k jednotlivým priečinkom, kto môže súbory v nich upravovať a kto iba zobrazovať? Radi by ste zdieľali súbory a priečinky kolegom, ktorí napríklad na web vôbec nemajú prístup? Alebo chcete bezpečne odovzdať nejaké materiály externistom?

Potom je tento kurz to pravé pre vás! Tvorí štvrté pokračovanie série kurzov o práci s knižnicami na SharePointe. Dozviete sa v ňom, ako zistiť existujúce nastavené oprávnenie na web aj na jednotlivé priečinky a ako jednoducho nastaviť jedinečné oprávnenie na jeden priečinok. Naučíte sa všetko o zdieľaní a o jeho možnostiach, či už budete chcieť zdieľať v rámci firmy alebo mimo nej.

Kurz je určený pre mierne pokročilých užívateľov, ktorí už vedia, čo sú to knižnice na SharePointe a poznajú základné postupy pre prácu s nimi. Kurz priamo nadväzuje na kurzy SharePoint Online 1: základná práca s webmi a Knižnice na SharePointe 1: čo je to knižnica a ako do nej dostať súbory. Môžu sa vám hodiť aj znalosti z kurzov Knižnice na SharePointe 2: práca s knižnicou dokumentov v Office 2019 a Knižnice na SharePointe 3: akcie so súbormi v knižnici online.

Lektorka kurzu sa učením Office 365, kam patrí aj SharPoint Online, živí. Ďalej sa venuje nasadeniu a správe SharePointu v malých a stredných firmách. Vďaka tomu vám teraz môže ponúknuť to najlepšie zo všetkých školení v spojení s mnohými užitočnými tipmi z praxe.

Na kurze sa naučíte:    

  • ako zistiť existujúce nastavené oprávnenia pre celé weby aj jednotlivé priečinky  
  • ako zmeniť oprávnenie na konkrétny priečinok  
  • ako zdieľať priečinky aj jednotlivé súbory s kolegami  
  • ako sprístupniť externistom materiály vo vašich knižniciach     
    • zabezpečenie, napríklad, aj s blokovaním stiahnutia súborov   
    • ľahko a rýchlo cez obyčajné kliknutie na odkaz      
  • ako vyzerá zdieľanie z pohľadu externistu. 

Osnova kurzu

CloudForce

CloudForce

Špecialisti na Office 365

Spoločnosť CloudForce, s.r.o., je certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft ČR a má výhradné právo poskytovať predpredajné poradenstvo, čítať viacimplementačnú/reimplementačnú podporu s nastavením služieb a následnou technickou podporou nastavených služieb. Viac na www.cloudforce.cz.

Všetky kurzy lektora CloudForce
Tereza Hoření

Tereza Hoření

Office 365 Trainer

Tereza je školiteľkou, ktorá v spoločnosti CloudForce, s.r.o., bravúrne zvláda pozíciu Office 365 Trainer. Je čítať viactrpezlivá a preškolila už stovky nadšencov a záujemcov o oblasť Office 365. Tereza je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Office 365 stará od A až po Z. Jej kolegovia sú jej tou správnou oporou v technickej podpore aj v neustálom štúdiu a sledovaním noviniek z Office 365. Je tak schopná svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.

Všetky kurzy lektora Tereza Hoření

Hodnotenie kurzu

88 %

29 hodnotenie
19x
5x
2x
3x
0x

Andrea B.

*****


Martin Z.

Těžký test. :-)


Jan Š.

Oprávnění k obsahu webu a sdílení je důležitou součástí práce na Sharepointu a správné znalosti mohou předejít nechtěnému sdílení. Závěrečný kvíz je hodně o pozornosti a dedukci.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.