Knižnice v SharePointe 4: nastavenie oprávnení a zdieľanie

Kurzom sprevádza  CloudForce a Tereza Hoření

Zistite, kto má prístup na celý web aj do jednej knižnice dokumentov. Jednoducho a rýchlo nastavujte oprávnenie pre jednotlivé priečinky, zdieľajte súbory s externistami. Celý popisok

28,00 € s DPH

Celková dĺžka

32 min

Počet lekcií

9

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Pracujete s knižnicami dokumentov na SharePointe a už vám nestačí len jednoduché nastavenie oprávnení pomocou prístupov na celý web? Chcete rozlíšiť, kto môže pristupovať k jednotlivým priečinkom, kto môže súbory v nich upravovať a kto iba zobrazovať? Radi by ste zdieľali súbory a priečinky kolegom, ktorí napríklad na web vôbec nemajú prístup? Alebo chcete bezpečne odovzdať nejaké materiály externistom?

Potom je tento kurz to pravé pre vás! Tvorí štvrté pokračovanie série kurzov o práci s knižnicami na SharePointe. Dozviete sa v ňom, ako zistiť existujúce nastavené oprávnenie na web aj na jednotlivé priečinky a ako jednoducho nastaviť jedinečné oprávnenie na jeden priečinok. Naučíte sa všetko o zdieľaní a o jeho možnostiach, či už budete chcieť zdieľať v rámci firmy alebo mimo nej.

Kurz je určený pre mierne pokročilých užívateľov, ktorí už vedia, čo sú to knižnice na SharePointe a poznajú základné postupy pre prácu s nimi. Kurz priamo nadväzuje na kurzy SharePoint Online 1: základná práca s webmi a Knižnice na SharePointe 1: čo je to knižnica a ako do nej dostať súbory. Môžu sa vám hodiť aj znalosti z kurzov Knižnice na SharePointe 2: práca s knižnicou dokumentov v Office 2019 a Knižnice na SharePointe 3: akcie so súbormi v knižnici online.

Lektorka kurzu sa učením Office 365, kam patrí aj SharPoint Online, živí. Ďalej sa venuje nasadeniu a správe SharePointu v malých a stredných firmách. Vďaka tomu vám teraz môže ponúknuť to najlepšie zo všetkých školení v spojení s mnohými užitočnými tipmi z praxe.

Na kurze sa naučíte:    

  • ako zistiť existujúce nastavené oprávnenia pre celé weby aj jednotlivé priečinky  
  • ako zmeniť oprávnenie na konkrétny priečinok  
  • ako zdieľať priečinky aj jednotlivé súbory s kolegami  
  • ako sprístupniť externistom materiály vo vašich knižniciach     
    • zabezpečenie, napríklad, aj s blokovaním stiahnutia súborov   
    • ľahko a rýchlo cez obyčajné kliknutie na odkaz      
  • ako vyzerá zdieľanie z pohľadu externistu. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
CloudForce

Špecialisti na Microsoft 365

Spoločnosť CloudForce, s.r.o., je certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft ČR a má výhradné právo poskytovať predpredajné poradenstvo, implementačnú/reimplementačnú podporu s nastavením služieb a následnou technickou podporou nastavených služieb. Viac na www.cloudforce.cz.


Tereza Hoření

Microsoft 365 Trainer

Tereza je školiteľkou, ktorá v spoločnosti CloudForce, s.r.o., bravúrne zvláda pozíciu Microsoft 365 Trainer. Je trpezlivá a preškolila už stovky nadšencov a záujemcov o oblasť Microsoft 365. Tereza je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Microsoft 365 stará od A až po Z. Jej kolegovia sú jej tou správnou oporou v technickej podpore aj v neustálom štúdiu a sledovaním noviniek z Microsoft 365. Je tak schopná svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.

Hodnotenie kurzu

86 %

40 hodnotenie
24x
9x
2x
4x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Andrea B.

*****


Martin Z.

Těžký test. :-)


Jan Š.

Oprávnění k obsahu webu a sdílení je důležitou součástí práce na Sharepointu a správné znalosti mohou předejít nechtěnému sdílení. Závěrečný kvíz je hodně o pozornosti a dedukci.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.