Kvalitnejší spánok: viac energie pre každý deň

Kurzom sprevádza  Tomáš Rektor

Vhodné na počúvanie

Spánok je opravár nášho tela aj našej hlavy. Kvalitný spánok je indikátorom zdravia a súčasne aj podmienkou našej dobrej kondície. Vydajte sa preto na výlet do sveta spánku, získajte tipy pre váš lepší spánok a vďaka tomu aj viac energie pre váš deň. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

44 min

Počet lekcií

9

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Spíte dobre? Alebo naopak nemôžete zaspať? V noci sa často budíte? Ráno ste často ešte unavenejší než večer? Aby sme všetko stihli, okrádame sa často o spánok. 
A pritom práve on nám pomáha žiť lepší život. 

Spánok je nevyhnutný pre regeneráciu našej psychickej aj fyzickej aktivity, čo stále mnohí podceňujú. Nedostatok spánku so sebou nesie únavu, podráždenosť, psychické napätie, denné poklipkávanie, nesústredenosť, poruchy pamäti a nálady, narušenie medziľudských vzťahov, a hlavne úbytok energie, ktorú potrebujeme pre akékoľvek svoje aktivity. 

V tomto kurze sa dozviete:

  • Prečo je pre nás spánok dôležitý
  • Čo sa deje počas nášho spánku
  • Čo je dôležité pre dobrý spánok
  • Čo môžete robiť, aby ste lepšie zaspali
  • Aké sú najčastejšie poruchy spánku
  • Ako spánku pomáhajú alebo nepomáhajú lieky, káva, vitamíny
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tomáš Rektor

psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, zaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie.

Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení.

Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.

Hodnotenie kurzu

95 %

1 200 hodnotenie
954x
185x
54x
4x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Eva V.

Doporučuji!


Stanislav G.

zaujímavé počúvanie


Markéta T.

Děkuji za kurz! Pár rad si určitě vezmu k srdci. A ráda si poslechnu i jiné kurzy tohoto lektora.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.