Leto v pohode a bez stresu: to najlepšie od najlepších

VIP VÝBER

Kurzom sprevádza  Pavel MoricJan ŽenatýAdela Vinczeová (Banášová)Tomáš RektorCyril HöschlMarian JelínekJakub ŽeleznýMartina Viktorie KopeckáVladimír Beneš a Janka Chudlíková

Leto na pohodu. Relax. Oddych. Žiadny stres. To najlepšie zo Seduo kurzov na tému stres, vyhorenie, relaxácia v jednom! Beneš. Vinczeová. Chudlíková. Moric… Inšpirujte sa pre vaše leto bez stresu a na pohodu. Celý popisok

Iba s firemnou licenciou

Celková dĺžka

1:03 hod

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

To najlepšie zo Seduo kurzov na tému zvládanie stresu, energy manažment a relaxácia.

  • Na Vladimíra Beneša s vyhorením nechoďte. Prečo? Ako mu predchádzať?
  • Čo pomáha farárke Martine Viktorii Kopeckej nastaviť si hranice?
  • Pavel Moric ponúka prežiť tento rok dovolenku trochu inak? Ako ju viac vnímať a prežívať?
  • Prečo úspešná moderátorka Adela Vinzceová berie zmenu a stres ako niečo, na čo sa teší?
  • Cyril Höschl vám ponúkne viac ako desať tipov na ovládanie vyhorenia. Ktorý si vyberiete?
  • Prečo by ste si mali písať denník vďačnosti? Čo to je a ako na to vám vysvetlí Janka Chudlíková.
  • Podľa kouča Mariana Jelínka je dobré dávať si v náročných situáciách time-out. Ako na to?
  • Aký prežíva stres moderátor Jakub Železný? A čo mu pomáha zvládať ho?
  • Psychológ Honza Ženatý verí, že optimizmu sa dá naučiť? Ako sa to robí?
  • Tomáš Rektor vám pripomenie, že pre pohodu a relax je dôležitý aj spánok. Koľko by ho malo byť?
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Moric

Tréner, kouč, spíker, zakladateľ klubu Karatevision

Pavel Moric je úspešný lektor a mentor na českej scéne osobného rozvoja. Okrem toho vzišiel zo športového prostredia, kde na poli karate získal 7x titul majstra Českej republiky. Vychoval mnoho majstrov ČR v karate. Je veľkým priaznivcom sebaobjavovania a cestovania za poznaním. Absolvoval viac ako 400 terapeutických schôdzok so svojím vlastným materiálom a tiež strávil týždeň na púšti Sahara. Navštívil 2x Peru a zúčastnil sa šamanských ceremónií.

Neustále inšpiruje a zdieľa svoje nadobudnuté skúsenosti rôznou formou medzi rôznymi publikami od korporátnych sfér cez širokú verejnosť až po workshopové akcie mimo ČR (Kréta/Thajsko). Uvedomenie je kľúč k zmene a dáva možnosť realizovať vyššie a rozvinutejšie formy bytia tu na Zemi. Má mnoho videí na Youtube a stovky tisíc zhliadnutí. Je to rebel :-).


Jan Ženatý

Certifikovaný tréner Paul Ekman International

Honza je psychológ so 14 rokmi praxe v práci s lídrami a talentmi v biznise v Európe, Amerike a Ázii. Ako prvý Čech absolvoval trénerský výcvik u Paul Ekman International, spoločnosti, ktorá sa zaoberá problematikou čítania emócií a behaviorálnej analýzy v kontexte rozvoja emočnej inteligencie, ale aj v oblasti bezpečnosti a riadenia výsluchov.


Adela Vinczeová (Banášová)

Televízna a rozhlasová moderátorka

Adela Vinczeová (rodená Banášová) vyštudovala odbor kulturológia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Najprv moderovala v slovenskom Fun Radiu. Do povedomia divákov sa ale dostala predovšetkým moderovaním troch sérií hudobnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Nasledovala tanečná súťaž Let´s Dance (obdoba českej StarDance). Účinkovala aj ako porotkyňa v programe Slovensko má talent. 

V rokoch 2010/2011 uvádzala svoj program Adela show. Aktuálne sa na televíznych obrazovkách objavuje ako moderátorka talkshow Trochu inak s Adelou a hudobného programu Chart show. 

Je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).


Tomáš Rektor

psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, zaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie.

Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení.

Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.


Cyril Höschl

psychiater a vysokoškolský pedagóg

Cyril Höschl je psychiater, výskumník, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po zamatovej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe (1990–1997). Od r. 1990 bol prednostom Kliniky psychiatrie a lekárskej psychológie 3. LF UK v Prahe (do r. 2020) a riaditeľom Psychiatrického centra Praha, ktoré sa od roku 2015 transformovalo na Národný ústav duševného zdravia v Klecanoch (do r. 2021). V rokoch 2007–2008 bol prezidentom Európskej psychiatrickej asociácie (EPA) a 2008–2009 prezidentom Federácie európskych lekárskych akadémií (FEAM). Pôsobil aj ako viceprezident Európskej školy klinického výskumu vo Viedni a v r. 2008 získal ocenenie Česká hlava.


Marian Jelínek

hokejový tréner, kouč a pedagóg

Marian sa ako hokejový tréner okrem iného preslávil aj dlhoročnou spoluprácou s Jaromírom Jágrom. Medzi jeho najväčšie trénerské hokejové úspechy sa zaraďuje zlatá medaila z MS v roku 2005 vo Viedni a dva majstrovské tituly s pražskou Spartou. Ako tréner potom pôsobil šesť rokov v Nemecku, pri českom národnom tíme dvadsaťročných v Liberci, Mladej Boleslavi a Českých Budejoviciach. Dokončil doktorát z kinantropológie (veda o pohybe) a v roku 2015 získal druhý doktorát zo športovej psychológie. Svoje mnohoročné skúsenosti z vrcholového športu využíva pri inšpiratívnych prednáškach pre manažérov, na vysokých školách, konferenciách v Čechách a v zahraničí, ale aj v rámci osobného koučovania. Je garantom odboru Manažérskej psychológie na Newton University. Individuálne spolupracuje s mnohými vrcholovými športovcami a tímami. Je autorom či spoluautorom trinástich kníh.


Jakub Železný

moderátor

Pracuje ako moderátor v Českej televízii. Od roku 2002 pôsobí v spravodajstve, kde uvádza Udalosti a Udalosti, komentáre. Moderoval diskusný program Špona, Dobré ráno s ČT, Štúdio ČT24, Interview ČT24, Týždeň v regiónoch (Brno) a. i. vrátane mnohých špeciálov a predvolebných debát. Od roku 1993 bezmála 20 rokov pôsobil v Českom rozhlase. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe, kde dnes prednáša. Spolupracoval na scenári štvordielneho televízneho dokumentu o spisovateľovi Pavlovi Kohoutovi To bol môj život?? a stvárnil niekoľko drobných hereckých úloh (napr. vo filmoch Stratení v Mníchove, Prezident Blaník, v seriáli Prípady 1. oddelenia a .i.), v malej role účinkuje v Divadle na Vinohradech.


Martina Viktorie Kopecká

duchovná

Najprv som zvolila umiernenú cestu kariéry v nadnárodnom korporáte, ktorá ma našťastie rýchlo prestala baviť. Trvalo to potom ešte tri roky, než som si podala prihlášku na teológiu. V roku 2011 som prijala krst a potom všetko išlo v podstate samo. V práci už sa to nedalo vydržať, a tak som dala výpoveď. O mesiac potomsom poslala prihlášku na ďalšie štúdium (psychológia, špeciálna pedagogika). Doštudovala som postupnevšetky vybrané odbory poriadne vyčerpaná.

Mojím prvým pôsobiskom bol kostol sv. Mikuláša na Staromestskom námestí, kde som jednou nohou a srdcom dodnes. Od konca roku 2014 zastupujem Cirkev československú husitskú vo Svetovej rade cirkví(World Council of Churches) a predsedám jednému z ich poradných orgánov (ECHOS).


Vladimír Beneš

neurochirurg

Vladimír Beneš je český lekár, špecializáciou neurochirurg, v rokoch 1997–2020 prednosta Neurochirurgickej (neskôr Neurochirurgickej a neuroonkologickej) kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe a 1. LF UK. Pôsobí tiež vo funkcii predsedu Českej neurochirurgickej spoločnosti a v rokoch 2011–2015 bol prezidentom Európskej asociácie neurochirurgických spoločností. Od roku 1998 zároveň vedie subkatedru neurochirurgie na Inštitúte postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve (IPVZ). Jeho otec, profesor Vladimír Beneš, DrSc., bol tiež neurochirurg, rovnako ako ním je jeho syn, docent Vladimír Beneš. V roku 2023 bol pri príležitosti štátneho sviatku 28. októbra vyznamenaný medailou Za zásluhy 1. stupňa v oblasti vedy.


Janka Chudlíková

Lektorka osobného rozvoja

Janka školí, prednáša, koučuje a inšpiruje druhých. Osobnému rozvoju sa venuje už viac ako tridsať rokov. Vzdeláva v českých aj zahraničných firmách. Svoje služby ponúka aj širokej verejnosti. Aktívne sa zaujíma o neurovedu, psychológiu a filozofiu. Podnikateľom a firmám pomáha dosiahnuť ambiciózne biznisové ciele. Firmám radí, ako zvýšiťmotiváciu a efektivitu jednotlivcov a tímov. Medzi jej klientov patria aj veľkí hráči na trhu ako sú Deloitte, Ernst & Young, ČEZ, Vodafone, Red Bull, Komerční banka, Česká spořitelna, Schenker, Makro a ďalší. Zaoberá sa neurovedou, filozofiou a psychológiou. Desať rokov prednášala na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Skúsenosti zbierala v nadnárodných korporáciách. Potom, čo v rámci marketingu uvádzala na trh silné značky amerického koncernu Procter & Gamble, sa rozhodla profesijne posunúť k vzdelávaniu a rozvoju ľudí. Tomuto odboru sa venovala v telekomunikačnejspoločnosti O2, v spoločnosti Zentiva viedla ako personálna riaditeľka ľudské zdroje. Zodpovedala za strategické projekty a zaviedla moderné procesy riadenia ľudí. Túto dobre rozbehnutú kariéru nakoniec z vlastného rozhodnutiaukončila. Rozhodla sa postaviť sa na vlastné nohy a začala podnikať vo vzdelávaní a rozvoji. Je aktívnou na sociálnych sieťach a v on-line vzdelávaní. Na Jankinom YT profile nájdete sebarozvojové videá. Tiež tu vydávala svoj video podcast DOLU|NAHORU, ktorý si môžete vypočuť na Spotify a iTunes. Jej hosťami boli významné osobnosti zo sveta podnikania, vedy, kultúry, umenia a športu.

Hodnotenie kurzu

94 %

147 hodnotenie
112x
28x
7x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Petra L.

Zajímavé, k zamyšlení. Moc se mi kurz líbil.

Reakcia lektora:

“Děkuji. ;)“


Josef J.

Zajímavá a pestrá paleta názorů různých lidí.

Reakcia lektora:

“Díky. ;)“


Monika M.

super lektori

Reakcia lektora:

“Děkuji moc! ;)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.